Új hozzászólás Aktív témák

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz beneboy #341 üzenetére

    Szia,

    A méret miatt bánom csak a cserét, de semmi másban nem érzem átlagos felhasználás mellett,hogy rosszabb lenne a Z Play, sőt!:
    - a Mi5s féle MIUI rendszert meg kell szokni. Sokan azt mondják, hogy ramot jobban fogyasztja a MIUI mint egy stock droid - ebben van valami. + alapból, ha nem állítod be 30 perc után mindent kilő a memóriából automatice. Amikor még én használtam, abban a 2 hétben nem volt még global változat, így a webshopos rom maradt, ami stabil volt, csak nem aksi barát. Eladáskor már unlockoltam és feltoltam rá twrp-t, miui.eu-s romot, ami szerintem barátibb volt és azóta is fejlődhettek,
    - stock rendszert jobban szeretem + a Motorola féle apróságok nagyon jók.
    - aksiban ég és föld volt a 2. A Mi5s egyszerűen nem volt optimalizálva és sima használattal 2 nap alatt még az óra kijelzőidő se jött össze 2 kártyával + pár perc telefonálással. A Z Playt 4 naponta töltöm óra kijelzőidővel, és 2 óra fölötti telefonálással ugyanolyan szokások mellett (wifi reggel fél 6-tól este 22-ig, 4g kikapcsolva, bluetooth kikapcsolva, 2 kártyával),
    - kijelzőben a Z Play sokkal jobb, szebb a panel + állítható, hogy normál, vagy az amoledre jellemző túlszaturált értékkel jelenítse meg a tartalmakat,
    - a Mi5s-ben a kamerától többet vártam, ha már ez van a Pixelben is, de annyival nem volt jobb, mint a G4 Plus/Z Playben található szenzor,
    - a Mi5s ujjlenyomatolvasója egy tragédia volt. Nem tudom azóta javították-e, de decemberben még nem voltak megfelelően implementálva a firrmware-be a Qualcomm driverek, kernelek, (ezért is csúszott a global verzió kiadása) - pontatlan, nem megfelelően érzékel. A Z Play ehhez képest fényévekkel jobb, közel 100%-os felismerési pontossággal bír. Anno a Mi5s-en volt hogy mind a 4 külön elmentett mintát végigpróbáltam és nem akarta feloldani a telefont. + az ujjlenyomat mintákat többször is töröltem, majd újra bevittem, de ugyanúgy szenvedés volt a feloldás :W
    - 4G, ha ez számít. Én már többet nem veszek olyan telefont, ami nem tudja a 800 MHz-es B20-as LTE sávot, mert hiába vodás a céges kártyám 5GB adattal, aminek jó a 3g lefedettsége is elvileg, de ha nincs 3G, akkor kenhetem az okostelefont oda ahova szeretném, mert 2G nem sok mindenre elég manapság. + 3G-n többet fogyaszt a teló, mint 4G-n.
    - hangminőség, hívásminőség jobb a Play-en.
    Nálam még a Mi5s gyári kábele is hibás volt.

    Szóval röviden a Moto-t megveszed, használod és elégedett vagy, mert tudod mit vettél és azt a telefon teljesíti alapból. A Xiaominál olyan érzésem volt, hogy jók a speckók, de el van csesszintve szoftveresen a teló. + nagy valószínűséggel fel kell rakni egy xiaomi.eu-s, vagy miuihu-s romot, hogy teljesítse azt, amit elvárna az ember, de még akkor is várhatod a heti frissítéseket, hogy mikor lesz valami kijavítva, vagy elbarmolva, stb.

    Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Új hozzászólás Aktív témák