Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz finest #843 üzenetére

    Végtére is, már Sztójay idejében is minden bizonnyal az antiszemitizmusra hajlamos (hajlandó) csendőrök voltak előnyben, mondhatni, ez igaz. Azt gondoltam, hogy a "már Szálasi előtt elkezdődött" a deportálásokra vonatkozik, ennek fényében válaszoltam is.

    "ami minket szerinted mintegy belekényszerített a szar döntésekbe, pl. a német megszállás, a szövetségesek tökölése" - A rossz döntésekbe nem is, de a rossz helyzetekbe mindenképp. Írtam többször is, hogy nem a lehető legjobb döntéseket hozták meg. (Bár például a megszálláskor, Sztójay kinevezése helyett a hazánkban maradt kevés hadsereggel fegyveresen szembeszegülni a németekkel és az országot körülvevő segédhadaikkal igazán hősies lett volna, de elég tragikus is. Szó se róla, úgy talán megtarthattuk volna a bécsi döntésekben megkapott területeket a harcok befejezte után. Talán. Vagy nem, mindenesetre a magyarok is a kiirtandó listára kerültek volna a háború végéig.) Ami a szövetségesek habozását illeti, az nem hajszolt rossz döntésekbe, hiszen akkor Horthy egyrészt segélyszállítmányokat javasolt a gettókba, másrészt a még nem deportált zsidók kimenekítését ajánlotta föl, de egyetlen ország sem akarta befogadni őket.

    "Egyébként, ha szerinted főbűnösként kezelik az országot, ahogy az első világháború után is történt, kinek nem esik le a tantusz, mindenki másnak, vagy a magyaroknak?" - Az első világháborút illetően elég egyértelműen a nyugatiaknak nem esett le akkor a tantusz.

  • moonlight115

    tag

    válasz finest #843 üzenetére

    "Egyébként, ha szerinted főbűnösként kezelik az országot, ahogy az első világháború után is történt, kinek nem esik le a tantusz, mindenki másnak, vagy a magyaroknak?"
    Ez nem off, ez a lényeg.

    "Horthy és Kállay idején a németeket lepipálva hoztuk meg a zsidótörvényeket."
    Szégyen.

    Válaszolj csak, kíváncsian olvasom, de már tényleg kezd egy kicsit parttalan lenni.

    Crystalheart Megértem az álláspontodat, sokszor én is látom, nem minden csak fekete vagy csak fehér, de azért van egy határ, mikor az elítélendőt el kell ítélni és punktum.

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Új hozzászólás Aktív témák