Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    az a baj, hogy minden esetben totálisan mindegy, milyen érvet hoztok fel arra, hogy miért KELL valamit ellopni

    nem fogom fel, hogy miért nem veszitek észre milyen szerecsenmosdatás az egész

    mindegy, az elején leírtam, tényleg tök mindegy nekem, ki mit tesz, vagy mit gondol jónak, elfogadhatónak, becsületesnek. nem akartam elítélni senkit, csak gondoltam rávilágítok, hogy bárhogy is magyarázkodtok, a lopás az lopás, akkor is, ha szar a program, akkor is, ha peccselni kell, ha rövid, akármi.

    ha nem bíztok valamiben vakon, akkor lehet várni 1-2 napot, mire tele lesz a net tesztekkel és videókkal. ha ez sem elég, akkor 2 lehetőség van - megveszed, vagy nem.

    ha nem bírod ki, ha ki akarod próbálni, ha neked KELL, akkor annak ára van. elvileg.

    és utoljára, azt még megértem, hogy ellop valaki egy játékot. MINDENKI ezt csinálja, tisztelet a kivételnek, persze ettől sem lesz jogos.

    de legalább ne védjétek, főleg ne idióta önmaguknak ellentmondó érvekkel. maradjon csak ez mindenkinek a saját kis titka.

    "azért nincs alternatíva a windózra, azért kell ellopnom, mert csak azon fut a játék, amit meg se akarok venni akkora szar, de azért ellopom azt is, mert mégsem bírom ki nélküle"

    röhej

    jóccakát :R

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Pala #97 üzenetére

    Ez már leginkább kötözködés. Igazából ez a te saját magánügyed, nem tudom miért kell ezeket itt megosztani. Valamiféle ítéletet vársz?
    Úgyis tudod mi a különbség azzal szemben, hogy letöltöd, végigtolod háromszor, aztán utána még 1 évet multizol (persze már nem ezzel).
    Egyébként pedig a legszigorúbb ejnye-bejnye! Az ASVA már azonosított az IP-d alapján, 5 év múlva várjuk a logoutos írásod a börtönéletről;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Quent1n

    senior tag

    Olvastam itt érdekes dolgokat amikhez hozzászólnék pár dolgot. Először is zene. Nálunk a zene és film letöltése magáncélra visszaosztás nélkül legális és pont. Ezt jó tisztázni. Ezért fizetjük a jogdíjakat minden szar adathordozóra. Nem igazságos adó, de sztem megér ennyit, hogy tölthessünk.

    Az árakról, fizetésekről. Az átlag magyar nagy hibája, hogy nem tud mérlegelni és szelektálni. Állandóan túlköltekezik. Megveszi a gyerkőcnek a gépet akár 200ezerért is aztán megy a warez. Az, hogy 10k egy játék egy dolog. Drága, ez tény. Viszont az is tény, hogy nem kell azonnal megvenni, lejjebb mennek az árak. Pl. holnap veszem meg a Hitman Blood Moneyt 990 forintért! Türelem. A gyereket meg nevelni kell és meg fogja érteni, hogy mire telik mire nem. Én is megértettem kiskoromban, pedig aztán szerettem követelőzni. Ma már sok klasszikus játék vehető meg 2-3 ezer forintért. Csak ki kellett megvárni. Téveszme, hogy azonnal mindent meg kell venni amint megjelent. Mérlegelni kell, hogy mire futja és szelektálni, hogy mi az ami megéri az árát. A warez akkor jöhet nálam pl. szóba ha nincs demo, mert sztem gusztustalan, hogy vakon kéne megvennem egy játékot több mint 10k ért. Így pl. a CoD6ot is letöltöm kipróbálom ha tetszik megveszem, ha nem nem (az, hogy vannak videók a jútúbon az lószar!). Egyébként full origi a játékkollekcióm. No nincs is benne 100 darab sem az fix, viszont a kedvenceim amikkel akár több 100 órát is játszottam mind megvannak. Ez főleg erkölcsi kérdés, illetve picit anyagi. Azért picit mert ha az emberek türelmesek lennének megvehetnék a klasszikus játékokat is potom pénzekért. De akár használtan is lehet venni vagy csereberélni. Összegezve sokszor nem értem a magyar sírást, hogy a fizetések így úgy stb. Nem kéne túlköltekezni mérlegelni kéne kinek mire fussa és aszerint beosztani a kevéske pénzt, hogy jusson mindenre. Nem nehéz ám, csak ésszel kéne csinálni és nem csak a mának élni.

    A CoD6ról meg annyit, hogy sztem a PC-s verzió erősen túl van hypeolva. A multi szinte csak butult, a single meg a cod4hez mérve egyáltalán nem egy szintbeli ugrás. 2év alatt többre is futotta volna. Plusz a PC-s verzió csak egy konzolport. Nálam max 10/8.5 ös játék.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • ecology_83

    tag

    Még annyit az előzőhöz, hogy amikor régen betiltották a Napstert meg Kazaa-t, akkor szerintetek megnőttek a CD eladások? NEM!!! :) Úgyhogy, aki meg akarja venni az eredetit, az meg fogja. aki meg nem az nem is fogja soha. Kiadók így is dúsgazdagok és az összes vasat ki akarják csikarni a zsebünkből. Az üres cd/dvd memókártya pendrive jogdíjat azért fizetünk, akkor meg ne fújjogjanak ránk....

  • Pala

    veterán

    válasz Dr_Syrex #98 üzenetére

    "egyre több régi klasszikust próbálok beszerezni innen-onnan"
    Én is ezt csinálom. A régi játékok bestseller, topseller, classic, anyámkínja kiadásai nemcsak, hogy sokszor 1-2 ezresből megúszhatók, de nem ritkán még így több elteltével is élvezetessebbek, mint jelenlegi társaik. Így aztán ezekre én is szívesen áldozok. Volt már olyan, hogy egy-egy jó vétel után a végigjátszást követően úgy gondoltam, hogy akár 2x annyit is kiadtam volna az adott programért. Mondjuk mostanában már nem nagyon veszek semmit, csak ritkán (letölteni is csak 3-4 havonta egy-egy nagyobb címet; általában ezek is a lomtárban végzik hamar). De most jön pl. 19-én a Serious Sam HD, azt meg fogom venni: tudom, mire számíthatok, és az ára is baráti lesz. :K

  • ]Phobos[

    senior tag

    Már megint megy a warez téma? Annyit tennék hozzá, hogy van, ami csövestől ellopott TESCO gazdaságos papírtokban sem éri meg, még ha ingyen hozzám is vágják. Nem azért mert rossz, hanem mert szar. Vagy esetleg citrom pótló. Tehát unalmas, gagyi utánzat, de épp nincs jobb. Ezeket nyilván nem fogja az ember megvenni a királyi abszúrdisztáni fizetéséből. Az meg, hogy milyen gépe van, ki tudja mennyit spórolt rá, dolgozott érte, vagy meddig fizeti a banki részleteket utána a kamatokkal? Persze vannak simán taplók, vannak akik tényleg nem tehetik meg, viszont egyre szarabb játékok is jönnek, vagy ha jó is lenne, bugos, nincs rendesen optimalizálva, sebtében összecsapott félkész játék 20 alap pályával, a többit meg majd a fanok úgyis megcsinálják. Esetleg bonus packben kapsz ingyen 4 pályát és kuss a neved. Vagy lyukas zokniért versenyeztetnek modokat és azt adják ki offical pack ként. Vagy teljes árért kapsz mission disket, rajta 2 új textúrácal meg egy 6 pályás küldetéssel. A játék idő meg csak csökken. Na ne vicceljünk már. Én inkább a kiadók körmére néznék. Az EA a legpofátlanabb, meg lehet nézni az árképzésüket. Akkor meg a jó anyjukat és köszöntem szépen.

    Mielőtt valaki félre értené: jelenleg 1, azaz 1 játék nincs meg eredetiben, de az is az EA árképzése miatt. Több éves játékért nem adok annyit, amennyit más egy fél, max 1 éves játékért kér. És ENNYI.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • Pala

    veterán

    válasz Ijk #102 üzenetére

    Ítéletet? Háát... mondjuk inkább úgy, hogy csak kíváncsi vagyok. :) Mert ha most jön egy hivatalos személy és azt mondja, hogy már ott elbuktam a dolgot, hogy egyáltalán elkezdtem letölteni, akkor teljesen mindegy, hogy utána én ebből mennyi "hasznot" húzok szórakozás formájában, bűnöző vagyok :). Én viszont érzek azért különbséget eközött, meg aközött, hogy rojtosra nyüstölöm a másolt dvd-t és utána ne adj isten eladom a Pecsában bagóért. :DDD

  • ANW2

    tag

    válasz Quent1n #103 üzenetére

    Az első és az utolsó bekezdéseddel egyet értek.

    Na de ez a bosztósdi :DDD Te nem tudom hol élsz ember.
    Nézzük a példát. Keresel 72500 Ft minimálbért. Amiből 50k az albérlet rezsivel együtt. Marad 22500Ft-od a havi kajára. Na akkor ezt nekem légyszíves már úgy beosztani hogy tudjak venni egy autót persze nem ferrari kell jó egy régi szar is csak guruljon meg azért egy jó tévé se ártana. meg miegymás. Bár lehetséges amit mondasz. Ha nem eszek egy hónapig máris van 22500Ft. Ja és majd várok következő hónapig az evéssel igazad van végülis nem tudom mért türelmetlenkedek. :D Ez olyasféle tipikus politikus beszólás volt :D
    Ha ezt megoldod nekem te lehetsz a pénzügyi tanácsadóm és ha jól osztogatod még téged is busásan megfizetlek.

    Na ez a röhej.

  • D1Rect

    félisten

    válasz ANW2 #71 üzenetére

    Rofl. :DDD :D :)
    Komolyan, te sütötted el a hét viccét grat. :R

    "például jelen esetben 200 Ft is sok pénz mert az 1 kiló kenyér."

    Aláírásod:
    "Intel® Core™2 Quad Q9xxx-es processzor érdekel! Az ajánlatokat priviben várom!"

    Igen, neked tényleg jogos a warez.

    ui.: tessék alapelveket olvasni, az legalább ingyen van.

    [ Szerkesztve ]

  • ANW2

    tag

    válasz D1Rect #109 üzenetére

    És szted az nem történhet meg hogy például egy havernak keresem aki megkért hogy intézzek neki valami jobb procit mert én jobban informált vagyok a témában mint ő?
    Tudtam hogy előbb utóbb valaki ezt is felveti. Komolyan azt hiszitek hogy itt bizonygatnám a kis hülyeségemet amikor dőzsölnék a zöldhasúakban? Mondjuk mindenki magából indul ki ez persze csak vicc volt :)

    És milyen alapelveket kéne olvasnom? Például: A nem beszélek kenyér árakról a Core 2 Quad Q9xxx-es topikban? :D

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz ANW2 #110 üzenetére

    Hát persze, a havernak, meg a haver tölti le a dolgokat is.

    [link]
    "# minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan

    * használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
    * használatára buzdít;
    * illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában."

    Ejtsük a warez témát.

  • Ijk

    nagyúr

    válasz ANW2 #110 üzenetére

    Na jó inkább most zárd le, mert kezd az egész egyre nevetségesebbé válni:D
    Tudom, persze mindenki védi a saját igazát, de azért nem kell erőltetni.
    Ha valaki minimálbérből él (abból még éppencsak lehet élni) annak szépen le kell tennie az ilyen luxuscikkekről. Te minimálból még a netet sem tudnád kifizetni. Vegyél egy focit, 2k és azzal is el lehet játszani, mozogsz is, nem kell hozzá windóz, nem kell peccselni, ráadásul még a kiadókat sem gazdagítod:)

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ANW2 #108 üzenetére

    Ha ennyi pénzt keresnék akkor lehet hogy nem lenne PC-m pl., nem életkérdés, max vennék vmi olcsóbb notit. Lejjebb kell adni az igényekből. Nem kell autó, lehet tömegközlekedni. Elhiszem, hogy nehéz annak aki keveset keres, de akkor a MW2őt pl. nem neki találták ki ennyi pénzért. De pl. ennyi pénzből egyedül nem bérelnék albérletet, jó tv-m se lenne hanem valami egyszerűbb. Érdekes megfigyelni nálunk, hogy míg az emberek pénzben kevesebbet visznek haza évek óta, a lakásokban egyre több a plazma tv, a konzol, a PC, a hifi stb. Először a legfontosabb dolgokra kell költeni a fizetést, számla és kaja-pia. Aztán jöhetnének az élvezetek. Ehelyett most relatíve hó elején kijött az MW2 sokan hanyatt homlok rohannak azonnal megvenni egyszerűen mert nem tudnak várni. Mivel most úgy néz ki ebből nem lesz versenyjáték így nem tudom miről marad le aki mondjuk jövő nyáron veszi meg 5-7 ezerért mondjuk ebayről vagy akárhonnan. Tudod te hogy én pl. csak most tudom megvenni a GTA4et meg a CoDWAW-ot? Megvehettem volna mikor kijöttek de akkor ruhát kellett vennem. Volt szakadt farmerem amit lehetett hordani meg kopott cipőm, de mérlegeltem és rájöttem, hogy a ruha fontosabb mint az, hogy most azonnal játsszak az említett játékokkal. Persze TS-en már mindenki rég kitolta őket de nem érdekel, sőt örülök neki, hogy legalább megosztották velem a tapasztalataikat.

    Összegezve: Úgy érzem az átlag magyar túl hirtelen csöppent bele a jóba kínálat szempontjából. Azonban sajnos a fizetések messze nincsenek összhangba a nyugati csodatermékekkel, legyen szó MW2ről, vagy Sony Braviaról. Ennek ellenére sajnos sokan nem tudnak vagy nem akarnak mérlegelni és rohannak megvenni az új tech kütyüt, még akkor is ha mondjuk évekre eladósítják magukat. PCket nagy lelkesen állítja össze sok ember akár 300 ezer forintért is, de egy nyamvadt OEM Win7ért sajnál mondjuk 25ezret kiadni, merthogy milyen drága. Pedig ha kicsit lecsippentett volna a videokártya meg a proci árából simán meg is vehette volna nemde? Tartom a véleményem, hogy nálunk komoly mentalitásbeli gondok vannak ilyen téren is. Egyedül azt a warezost értem meg aki mint fentebb is írták lekap egy játékot (aminek nincs demója) aztán kipróbálja és vagy törli vagy megveszi. Demok készítésére pedig törvényben kötelezném az összes készítőt. Az pedig nagyon is igaz, hogy ha nem lenne warez akkor se fogyna több játék, film, zene. Akkor az emberek igényszintje felfele mozdulna vélhetőleg és a sok szar helyett amit letöltenek csak a számukra igazán értékes dolgokra kezdenének el pénzt áldozni. Vagy nem.. .:P

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • ANW2

    tag

    válasz D1Rect #111 üzenetére

    Ha nem vetted volna észre már nem warez téma volt hanem megélhetési/anyagi téma jött fel. De végülis mindegy fölösleges erről beszélni mert úgyse változik ettől semmi.

  • ANW2

    tag

    válasz Quent1n #113 üzenetére

    Quentin: Egyet is értek veled részben. DE amikor ilyeneket hallok akkor nem tudom te hogy vagy vele de én nem robotnak képzelem magam. Tudod az embernek élnie is kell. Az szerintem nem valami jó érzés hogy nap mint nap csak dolgozol hazamész eszel, alszol és reggel kezdődik minden előröl és megint és megint! a semmiért? És ezt csináljam egész életemben amig meg nem halok? Miért? Ez szerintem nem így megy. Meg mégis mire spóroljon az ember? Amikor azt se tudja hogy másnap mi lesz. Az a cél lebegjen előttem hogy ha végig dolgozom az életem és megvonok magamtól mindent akkor vehetek majd 50 évesen egy 2 milliós skoda fábiát? újonan persze mert az újra remélhetőleg legalább pár évig nem kell költeni. Persze ki tudja hogy addigra mit fog érni az a 2 millió. Hát kösz de kösz nem!

  • Varoz

    őstag

    Üdv. mindenkinek!

    Ehhez a warez témához én is hozzá szólnék.
    Az egészben az a gond és megfoghatatlan dolog, hogy nem veszed el a készítőtől hanem lemásolod. Ez nehezíti meg az ítélethozást. Mert tegyük fel vágysz egy faragott székre ( például), de nincsen pénzed rá. De a fa anyagra még éppen van vagy mondjuk van otthon egy fád amit kivágsz. Fogod és megfaragod ugyan azt magadnak ( tegyük fel, hogy vagy annyira ügyes, de ez most jelen esetben mindegy). Akár hogy nézem ez nem lopás.
    Valami ilyesmi zajlik itt is, nem célom védeni a warezt se elítélni, egyszerűen próbálom megérteni az egészet.

    A pénzkérdésben meg az a baj, hogy ha mondjuk 5 ezerről indulna egy játék, élből többen vennék meg szerintem, és pár hónapra rá meg csökkentenék 2-3 ezerre. A Gears Of War-t pl. én is megvettem a Gamestar-ral, mert 2 ezer forintot áldoztam rá, annyit megért és tudtam is rá költeni. De ilyen 10-15 ezres tételeket nem tudok kifizetni, ha meg szakadok akkor se. Ezt mint gyártó-kiadó nekik mérlegelni kell, hogy mennyi pénzért mennyien vinnék el, nem csak siránkozni és a warezra fogni.

    Nos nekem ez a véleményem az egészről.
    (Saját vélemény kéretik nem megkövezni)

    [ Szerkesztve ]

    hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

  • D1Rect

    félisten

    válasz Varoz #116 üzenetére

    Ez programoknál kb. úgy nézne ki, hogy megnézed youtuben a játékot, és otthon megírod magadnak.
    Szellemi termék nincs fizikailag jelen, ezért nem tudod a hagyományos értelemben ellopni.

    A warez nem bonyolult dolog: "minek fizessek érte, ha ingyen is megkaphatom."

    Az árak, a kiadó köcsögsége, a bérek, a kenyér, a gépigény, stb. mind csak hablaty.
    Arakom, vagy nem akarom.

  • Varoz

    őstag

    válasz D1Rect #117 üzenetére

    Na igen, ez igaz.
    A warez meg tényleg arról szól, hogy lehet akkor csinálom és kész, ennyi.
    Az ár, hát igen az a kiadó köcsögsége, csak akkor ne rinyáljon egyik se a warez miatt. Mondjuk a hab a tortán amikor rekord eladás van. PL Sims3. már hetekkel előtte kint volt torrenten, és megjelenéskor még is eladási rekord volt az első héten. Akkor, hogy is van ez? ( költői kérdés)

    A másik dolog, biztos, hogy elítélendő a warez, de azt kellene büntetni aki felteszi ill. feltöri. Ne azt aki leszedi és használja.

    [ Szerkesztve ]

    hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

  • GegeWarrior

    senior tag

    válasz Varoz #118 üzenetére

    Nagyából ez így is van, hisz ritkán hallani, hogy Átlag Bélát bevitték és 10 évre ítéltek, mert letöltött valamit.
    Általában arról hallani, hogy lefoglaltak több szervert, rengeteg cuccal rajta stb...
    Meg elkapták ezt meg ezt a feltörő egyént vagy csapatot...
    sz.v.sz. ez nagyjából működik...

    REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

  • csongi

    veterán

    válasz Malachi #80 üzenetére

    napot, warezrendőrség, ön tegnap ekkor és ekkor letöltötte ezt a JOGDÍJAS terméket, ezzel megvalósította a 12586/b törvény 6§-át azaz személt módon lopott ezért elkobozzuk a gépet, 30 nap közmunka, viszlát"
    Nem rossz. De azért mert letölti nem követ el semmit. Ha telepíti akkor követi el a bűncselekményt.

  • troller

    senior tag

    válasz csongi #53 üzenetére

    Irónia, ember... Keress rá, ha még nem ismered a jelentését :)

    Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

  • alien_

    őstag

    Sokezredszerre már nagyon fájdalmas ez a téma, de már harmadikra is az volt..
    Mindenki vegyen eredeti játékot. Ha lehet, tőlem :D
    Aki nem, az meg örüljön, és KUSS!

    Swarm is coming.

  • marcus.fenix

    aktív tag

    Szalainé Szilágyi Eleonóra tuti hogy csak és kizárólag eredeti játékot vesz a gyermekének. Ebből is kiderül, hogy ő valójában egy értékes, jó ember, és ezért nem lövik tarkón. Hiszen az ellopott milliókat egyszerűen visszaforgatja a gazdaságba.

    Úgy döntöttem, hogy én meg kirabolok egy bankot, és a megszerzett pénzből megveszek 100000 db. MW2-őt, mert úgy érzem hogy a bankrablásért kevesebb megvetést kapnék itt mint a warezolásért.

    Hála istennek engem egyik se érint, mert én még soha nem töltöttem le egyetlen zeneszámot, nem vettem TAKT kazikat a lengyelpiacon, viszont van otthon egy 100 Folk Celsius lemezem eredetiben. Soha nem töltöttem le filmet, még csak nem is vettem hangalámondásos videókazettát. Játékok terén sem követtem el ilyen bűnöket, de van öt eredeti lemezem az EVM sorozatból, és 3 Gamestar mellékletem is. Viszont hála istennek van egy gazdag barátom aki mindent megvesz, aztán kölcsönadja nekem, bár azon gondolkodom hogy lehet hogy ez így nem törvényes... :F

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • Ateszzero

    őstag

    Visszatérve még Pistikére:Valószínű,hogyha Pistikének olyan jó gépe van amin azért elég jól elfuthat az MW2, az még nem azt jelenti hogy kp-re veszi anya és apa.
    80ezerért már találkoztam "normálisan" összeállított géppel,ráadásul 19-es lcd-vel, behitelezve kijön valami 5-6ezer forintra,és ennyit szán apa és anya a havi bevételből játékra Pistikének.A többi pénz meg kell nekik a megélhetésre,ami ráadásul nagyon nem szokott elég lenni egy egész hónapig.Fizetés előtti héten zsírba krumpli, meg krumplistészta a menü,oszt szvasz,nemhogy MW2 10ezerért.Esetleg néha kap leárazott 1000ft-os fost,amit sztem fel se tesz a gyerek.

    A másik meg az hogy sztem nem fognak ezek csődbe menni ilyen eladási bevételekkel.
    Gondoljatok csak bele, ez mostmár azért egy jó ideig fog fogyni a boltokból.Ha az eddigi kevesebb bevételből nem mentek tönkre akkor most sem fognak.
    Inkább Warezoljon Pistike ,és kösse le vele magát ,minthogy este az udvaromon találjam meg felpakolt szekér mellett.

  • Ant@

    senior tag

    Visszasírom a régi DOS-os időket amikor még nagy lemezen cserélgettük a cuccot. Persze akkoriban még nem volt olyan ember aki ne kalóz verzióval tolta volna, mégsem volt ezzel senkinek semmi problémája. Azóta a játék millárd dolláros biznisz lett és most már érdemes nagy erőkkel a profitot védeni. Természetesen a warez nem valami erkölcsileg fedhetettlen dolog, de mégiscsak kibaszott nagy álszentség állandóan a warezt ostorozni, amikor a kezdeti állapotból mégis csak eljutott valahogy a jelenlegi helyzetbe ez az iparág kéz a kézben a werziókkal. Azt akármibe le merném fogadni ,hogy ha holnaptól megszünne a warez úgy ahogy van, attól nemhogy nőnénkek a kiadók bevételei de hosszútávon megtizedelné a piacon résztvevő nagyobb cégek számát.

  • ollie

    MODERÁTOR

    Mi van már divat lett fikázni a becsületes embereket?

    A DOS-os korszakot meg hanyagoljuk. Ott azért warezolt mindenki mert

    1. belenevelték az emberekbe a kommunizmus alatt, hogy amit lehetséges, azt lopd el
    2. nem volt más lehetősége, mert nem lehetett hozzájutni máshogy a játékokhoz

    ***

  • Ant@

    senior tag

    Ezzel együtt persze megvettem mert megérdemlik a fejlesztők a pénzüket, csak nem bírom amikor valaki folyton panaszkodik ,hogy nincs pénze semmire aztán mégis megvan mindene (lsd. kiadók).

  • Ant@

    senior tag

    válasz ollie #126 üzenetére

    Szerintem olyan ,hogy becsületes ember nem létezik legalább is én még nem találkoztam eggyel sem. Mindenkinek van valami takargatni valója de ezt inkább hagyjuk. Nem pártolom a warezt legyen mindenki becsületes vagy legalább próbáljon az lenni. Csak arra próbálok rámutatni, hogy a kalózoknak nem kis szerepük van abban ,hogy ennyi emberhez eljutott az amin a kiadók hülyére keresik magukat.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Ant@ #128 üzenetére

    "Szerintem olyan ,hogy becsületes ember nem létezik legalább is én még nem találkoztam eggyel sem."

    Hűbazz, de rossz neked. :(
    (komolyan)

    (#126) ollie:
    Igen.
    1. Elég jól sikerült. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Ant@

    senior tag

    válasz D1Rect #129 üzenetére

    Ha csak egy olyan embert mutatsz nekem aki még soha semmi elitélendőt nem tett életében akkor máris elkezdem szarul érezni magam.

  • menalcas

    őstag

    válasz ollie #126 üzenetére

    A dos tényleg nem ide tartozik és ezt nézhetjük olyan szempontból is, hogy akkor nem voltak erre törvények vagy mert egyszerűn nem lehetett volna ha kartad volna se megvenni mert nem volt ilyesmi a boltokban (még nyers nagy floppyt se volt egyszerű szerezni ) szal tényleg nem ide tartozik .

    Viszont nekem a játék adja, a single annyire nem tom milyen mert max 30 percet toltam aztán kipróbáltam a multit és azóta nem vágyom annyira a singlére, sokan mondják hogy nem nagy újdonság a 4hez képest sztem ez baromság, tegnap 4 cod4 spannal nekiáltunk és annyira élvezhető volt talán azért is mert már a 4 unics és el laposodott, de az biztos hogy ez más mint a 4.

    Még az kérdésem lenne, hogy mért nem lett írva hír arról is hogy nem kis mennyiségű hibás lemez került a pocokra , szerintem ez nem kis hír, föleg most hogy rekord mennyiségű eladás volt sztem megdönteni a rekord mennyiségben eladott hibás lemezt is ...

    'Ha csak egy olyan embert mutatsz nekem aki még soha semmi elitélendőt nem tett életében akkor máris elkezdem szarul érezni magam."
    Olyan ember biztos nincs aki nem tesz egész életében semmi rosszat, de ettől még lehet valaki jó ember és becsuletes mert tett már az életében egyszer valamit

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz ollie #126 üzenetére

    Kíváncsi lennék hogy az ország összes otthoni számítógépét átvizsgálva lenne-e olyan, amin nincs egyetlen határidőn túl használt TRIAL program, vagy egy illegális mp3, esetleg film, vagy játék, vagy egyéb szellemi tartalom.

    És miután találnék ilyet, amiben egyáltalán nem vagyok biztos, akkor megnézném hogy a tulaj egyébként milyen ember? Az élet többi területén is ilyen decens, vagy becsületessége kimerül a jogtiszta szellemi termékek használatában.

    Aki ellenzi a lopást elvből, abba pedig nem lehet csak úgy társadalmilag belenevelni. Anno nem lett az összes német sem náci, pedig az volt a trendi egy időben.

    Aki tehát akkor loptt, az folytatja, és folytatni is fogja bármilyen rendszerben.

    MÁS

    Még mindíg kérdésem hogy a kölcsönkapott játék használata nem jogsértő-e. Ugyanis egyértelmű pénztől esik el a kiadó, amikor nekem már nem kell megvenni a játékot, mert kölcsönkapom, ingyen és bérmentve...

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz menalcas #131 üzenetére

    "Még az kérdésem lenne, hogy mért nem lett írva hír arról is hogy nem kis mennyiségű hibás lemez került a pocokra , szerintem ez nem kis hír, föleg most hogy rekord mennyiségű eladás volt sztem megdönteni a rekord mennyiségben eladott hibás lemezt is ..."

    Elég sok külföldi oldal beszámolt erről, hogy a Gamepod miért nem írt róla (vagy akár a többi gémer oldal), nem tudom. De egyébként én is beszámoltam erről a blogomban.

    (#132) marcus.fenix: nem kéne ezt tovább fokoznod. Itt most a warezolásról volt szó. Lassan eljutunk oda, hogy "persze te nem warezoltál, de tudom, hogy nem kísérted át azt a bizonyos nénit a zebrán"-ig. Bármilyen érveket is próbálsz felhozni, a warezolást a törvény bünteti, és még csak nem is etikus. Itt most nem Robin Hood küzd a gazdag elnyomók ellen, és újraosztja a pénzt a szegények között.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • ANW2

    tag

    válasz Ateszzero #124 üzenetére

    Milyen igaz! Csak tudnám hogy mások ezt nem értik pedig felnőtt emberek vannak itt elméletileg. Vagy kis tizenéves (aki jobb ha nem is tudja miről van szó) vagy hülyék vagy csak fogalma sincs róla milyen a nincstelenség. De nem vagyok gonosz nem kívánom senkinek hogy meg tudja.

  • savior

    őstag

    a wareznak nevelo szerepe van. ezzen keresztul tanuljak meg a gyerekek, hogy ha valami olcson vagy ingyen is elerheto, akkor ne a dragat valasszak.

    https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

  • Ant@

    senior tag

    válasz menalcas #131 üzenetére

    Igazad van, rosszul fogalmaztam. Azt akartam mondani ,hogy szerintem ez nem így működik ,hogy vannak a becsületes emberek meg a nem becsületesek. Mindenki követ el hibákat. Éppen ezért számomra elfogadhatatlan ,hogy valakit le becstelen tolvajozzanak csak azért mert önként bevallja ,hogy töltött már le torrentről. Meg úgy általában azzal van tele a hócípőm ,hogy az egyik oldal csak azt szajkózza: túl drága letöltök. A másik meg: akkor biztos az autódat is loptad. Szerintem ez nem ennyire fekete fehér. A kalózkodásnak a rossz mellett pozitív hatása is van a kiadók profitjára. Ez nem képes belátni az egyik oldal. Az ingyenélők meg belátják amit be kell csak épp nem imerik el. És persze mindkét oldal tévedhetetlen. Ahelyett ,hogy megvizsgálnák a másik álláspontját, csak a beragatt lemez pörög és nincs érdemi párbeszéd. Na ez akasztot ki annyira ,hogy el kezdtem nosztalgiázni és hülyeségeket írni.

  • savior

    őstag

    a warezolas nem lopas. lopas az, amikor valamit eltulajdonitunk a masiktol. aki warezol nem lop el semmit, hanem lemasolja. nagy kulonbseg. nem mind1, hogy valaki ellop egy picasso festmenyt, vagy otthon lefesti maganak a kep masat.

    https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

  • D1Rect

    félisten

    válasz savior #135 üzenetére

    Ez nagyon twollah-s volt. :U

    (#137) savior: Tényleg ezen a szinten vagy szellemileg? :U

    (#136) Ant@: Senki nem mondta, ha valaki warezol, az az autót is lopja, de amikor mindenféle ideált gyártanak mellé, az igen vicces...
    Nem akar érte fizetni, ennyi. Nem kell magyarázkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz ANW2 #134 üzenetére

    te még most sem érted ugye?

    gyerekkorunkban volt idő, hogy szüleimnek nem ment olyan jól
    éveken keresztül akartam egy C64-et, de nem kaptam meg soha
    kaptam helyette fizika készletet, meg biciklit, sokmindent, azt amit megengedhettünk magunknak akkor
    így is megvoltam, mert ezek a cuccok NEM KELLENEK AZ ÉLETHEZ

    komolyan gondolod, hogy akkor sajnáljuk a warezolókat?
    mert szegények nem tudják megvenni a játékot? az menti fel a lopás alól, hogy nincs rá pénze, de ugye meg lehet érteni, mert 10-15 ezer forintos játékkal KELL játszania, anélkül nem élet az élet?

    bazmeg, ne idegesíts már ember, ha nincstelenségről beszélsz, akkor ott kajáról van ám szó, meg fűtésről, nem tizenezer forintos játékokról, meg pécéről!

    benned valami nagyon rosszul van bekötve. vagy te vagy kis tizenéves, vagy nagyon buta felnőtt, már ne haragudj. komolyan, az eszem megáll mennyi hülyeséget tudsz összehordani.

    ha tudnád, milyen a nincstelenség, tudnád, hogy ott aztán marhára fel sem merül, hogy esetleg legyen otthon PC. vagy tv akár.

    egyszerűen csak nem akarod felfogni, hogy ugyanolyan lopás a warez, mintha egy mocit lopnál pl. mert pénzt ugyan nem adnál érte, de épp arra támadt kedved. és ha valakinek nincs 15 ezre egy JÁTÉKRA akkor vehetne 2 ezerért is rohad jókat. mondjuk akkor havonta, ha már olyan szegény. egyszerűen hozzáállás kérdése és kész.

    elvekről van szó, kurvára mindegy mivel kenegeted a szart, tudod.

    [ Szerkesztve ]

  • savior

    őstag

    latom itt is megtalaltak a primitiv sotetek. ha nem ertetek egyet azzal amit irtam, akkor ertelmesen irjatok le hogy miert. vagy nektek mind, hogy valaki epit egy ugyanolyan hazat mint a tietek, vagy daruval elviszi amiben eltek? ti tenyleg ennyire sotetek vagytok vagy csak jatszatok magatokat?
    de ha mar ilyen kurva hulyek vagytok, akkor legalabb fogjatok a hajas seggeteket, lapozzatok fel egy torvenykonyvet es nezzetek utana, hogy mi is az a warez, es hogy miert nem buntetheto.
    a warez dolog onnan adodik, hogy mivel a torveny szerint legalis a szoftverek masolasa (persze hogy az, hiszen aki letolt valamit az nem art senkinek semmit), ezert a szoftverfejlesztok megalkottak a sajat kis szabalyaikat. tehat rairjak a programjaikra, hogy nem szabad lemasolni (amugy ugyanez volt pl videokazettaknal is). tehat aki letolt egy programot, az nem sert torvenyt. megserti a ceg altal letrehozott szabalyzatot, de ez meg boven nem torvenysertes. (olyan, mintha en azt mondanam, hogy aki elmegy a hazam elott azt 10k forintra kell buntetni. vajon a birosagon tudnam en ezt ervenyesiteni? a kiadok ugyanezt csinaljak)

    [ Szerkesztve ]

    https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

  • D1Rect

    félisten

    válasz savior #141 üzenetére

    Sajnálom, hogy ennyi primitív, tájékozatlan, sötét, bunkó, paraszt közt kell élned.
    De szerencsére elhoztad nekünk a világosságot, és sütkérezhetünk fényedben.
    Köszönjük. :R

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz ollie #133 üzenetére

    Na akkor hogy tovább fokozzuk:

    A warezolást a törvény (ELMÉLETBEN) bünteti, és még csak nem is etikus.
    A warezolást a törvény (GYAKORLATBAN) nem bünteti, habár nem etikus.

    Majd ha a warezolást a törvény a gyakorlatban is bünteti, akkor sok mostani warezoló abbahagyja, mert nem éri majd meg a kockázatot. Nagyon kevés közülük majd bemegy a boltba és kényszerből megveszi a terméket, a többieknek meg csak nem lesz meg a termék, és bár ez a kiadókat nem fogja megnyugtatni, azokat viszont igen, akik eddig fizettek azért ami sokaknak ingyen lett meg.

    De amíg a magyar törvény a sikkasztást is csak elméletben bünteti... addig reménytelen.

    Robin Hood és a többiek marhára nem érdekelnek. Robin Hood az életét kockáztatta hogy lopjon, míg a mai warez társadalom, főleg a magyar, nem kockáztat semmit.

    Viszont túl sokan követik el ezt az etikátlanságot ahhoz, hogy erről ítéljek meg valakit. Mint ahogy senki nem fog belőlem tiszteletet kiváltani csak azzal az egyszerű tulajdonságával, hogy mellőzi a warezt. Ez még nagyon, nagyon kevés...

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz savior #137 üzenetére

    1. senki sem tudja lemásolni a Picasso festményt, csak utánozni
    2. a szoftverekről viszont készíthető tökéletes másolat
    3. nem is másolat készítését büntetik, hanem a licence nélküli - jogosulatlan - használatot, de úgy látszik idáig már nem terjed a tudás...

    Egyébként bárhogy is próbálod szépíteni a dolgot, mások munkáját lopják el a warezolók. De kívánom, hogy legyél szoftverfejlesztő, aki azért nem tud megélni a munkájából, mert senki sem fizet az általa írt programért, hanem letölti. És akkor talán megérted miről van szó.

    (#143) marcus.fenix: ezzel csak még jobban lejáratod a warezolókat. Mégis milyen ember az, aki csak azért tartja be a törvényeket, mert különben megbüntetik?

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • ANW2

    tag

    válasz Malachi #140 üzenetére

    Jólvan azt hiszem befejezem ezt a témát. Einstein-kém igazad van mindenben én vagyok a hülye alázatosan kérem bocsáss meg lol :D

    Egyébként meg te vagy a hülye már bocs mert ha elolvastad volna az eddigieket amiket írtam akkor rájöhetnél hogy mért van pécém. Nem tudom hogy gondolkozol ember de szerinted havonta kell venni a gépet nem áll el évekig mi? Ja és a pénz is öröké tart ugye szóval ha ezelőtt 2 évvel megtudtam venni ezt a gépet akkor most nem lehetek nincstelen? Ezt akarod elmesélni? És én vagyok a hülye? Oké legyen így!

    Én vagyok a hülye!!!!!!! Remélem mindenki látja! :C

  • savior

    őstag

    válasz ollie #144 üzenetére

    1, 2. akkor ha letoltok egy szoftvert, az egyik .ini -fajlba beleteszek egy enter-t, akkor az mar nem masolas, hanem utanzat? hiszen igy mar nem pont ugyanaz mint az eredeti.
    3. a legtobb szoftver tartalmazza azt a kitetelt, hogy nem szabad masolatot kesziteni rola. ezt megfejelik meg a masolasvedelemmel is. hiaba csinal valaki masolatot a jatekarol, eloszor felkellene tornie hogy hasznalni is tudja. (tehat a kiadok ezzel torvenyt sertenek, hiszen a torveny szerint lehet masolatot kesziteni. viszont a kiadok ezt megakadalyozzak a masolasvedelemmel. maris eljutottunk oda, hogy egy torvenytelenul megjelenitett szoftvert masolnak a warezosok. tehat a kiadokat minden egyes programjuk miatt meg kellene buntetni, mert ok az elsodleges torvenysertok.)
    amugy a masolt szoftver es a masolt picasso kozott nagyon is sok a hasonlosag. mindketto ugyanolyan, mint az eredeti. egyiket sem lehet eladni, mert egybol kiderulne hogy nem eredeti. egyik megszerzeseert sem kellett masokat megkarositani.

    [ Szerkesztve ]

    https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz ANW2 #145 üzenetére

    Képzavarban szenvedsz. Kicsit beszéljünk a normális emberi viselkedésről.

    Tegyük fel, hogy van 200 Ft-om mára kajára. Meg nézem mi a választék, van kaviár, lazac, kifli, meg kefir. Mit fogok mára enni?

    1. beteszem a táskámba a kaviárt és a lazacot, és fizetés nélkül kisétálok a boltból, mert hogy ez jár nekem!
    2. beteszem a kosárba a kefirt és a kiflit, és kifizetem a pénztárnál, mert erre telik.

    Másik verzió:

    Van 5000Ft-om játékra, meg nézem mi a választék, van Dragon Age, Modern Warfare 2, Torchlight, és az ingyenes Wesnoth. Mivel fogok játszani?

    1. letöltöm a Dragon Age meg a Modern Warfare 2-őt, mert ez jár nekem!
    2. megveszem a Torchlight-ot, meg letöltöm az ingyenes programot és ezekkel játszok.

    Gondolom érted a célzást.

    ***

  • Malachi

    addikt

    válasz ANW2 #145 üzenetére

    egyáltalán nem érdekel, mit gondolsz, nem ítéltem el senkit, téged sem, ha találva érzed magad az a te bajod.

    ha annyit nem fogsz fel, hogy fasszág védeni valamit, ami törvénytelen, mert NINCS olyan indok, ami megszüntetné a törvényszegést, tökmindegy.

    nem vagyunk egyformák. csak neked megsúgom, hogy képzeld én is szedtem már le warezos játékot. csak az a különbség kettőnk között, hogy én nem verem magam és nem akarom megmagyarázni magamnak és mindenkinek, hogy igazából kényszerből tettem. kussolok és ha módom van rá inkább mindent megveszek.

    te inkább ellopod, viszont még büszke is vagy rá, mert fél napja itt jártatod a szádat.

    písz öregem. :C

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz ollie #144 üzenetére

    Mégis kik előtt?
    Az emberek 99%-a nagy ívben tesz erre a témára, mert nem erre hiperérzékeny. Engem is jobban izgat pl. hogy a vállalkozók egy része nem adózik normálisan, vagy hogy a BKV-nál, meg a MÁV-nál széthordják az ország pénzét. Kinek mi a heppje. Te egy ilyen kis warezhuszár vagy, engem meg komolyabb problémák foglalkoztatnak.

    Sokan annak ellenére száguldoznak az utakon, hogy tényleges büntetés követheti ezt a magatartást. Mert megéri a kockázatot. Akkor vajon mi lenne, ha nem lenne ez a lehetőség? Ha mindenki tudná hogy etikátlan, de úgysem büntetik?

    A PH-s anti-warez teamet én megértem. Olyanok mint a sofőr, aki sohasem ment még többel mint amit a tábla enged. Megvetik azokat akik többel mennek. Akik többel mennek, azok meg ezt lexarják. Ha érted mire gondolok.

    Mert lássuk csak be. Nem minden ember örül annak se, ha lenézik azért mert hatvannal "száguld" az ötvenes táblánál. Persze tudom én, hogy aki nem tölt le zenét, filmet és játékot, az sosem lépné túl a sebességkorlátozást, mert az "etikátlan" és fokozottan balesetveszélyes.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz savior #146 üzenetére

    Ne legyél már ilyen buta!

    1. a kiadóknak joguk van védeni a saját terméküket, nem sértenek semmi törvényt.
    2. a Picasso-s hasonlatod még mindig sántít, mert akkor lenne igazad, ha te magad készítenél egy hasonló játékot, nem pedig egy az egyben lemásolnád (arra meg jogod van, hogy készíts hasonló játékot)

    (#149) marcus.fenix: A KRESZT ne keverjük ide. A KRESZ megszegésével csak szabályt sértesz, nem törvényt. Az más kérdés, hogy az egy suttyó, nagy paraszt, aki mások életét kockáztatja a vezetési stílusával.

    [ Szerkesztve ]

    ***

Új hozzászólás Aktív témák