Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Erről lecsúsztam, pedig érdekelt volna. Végre egy telefon, ami nem akkora, mint egy komplett kertimozi. Cserébe vastag, gagyi a hardver, igénytelen a tokozás, és WP.
    9mm-ben, 8 Megapixeles kamerával, igényesebb burkolatban, 1 giga rammal még WP ellenére is igazán ütős készülék lenne, és emberi méretben. Így felejtős, de a videót megnézném. Mikor lesz YT-on?

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz emvy #176 üzenetére

    emvy
    Azért érdekel, mert az első WP8-as Nokia, ami nem túl nagy nekem. És bár ez a modell nem érdekel, ennek a megismerése kapcsán lesz némi elképzelésem mit várhatok az utódmodellektől. Hát ezért érdekel. Előbb utóbb a Nokia eljut arra a szintre, hogy már komolyan tudjam venni őket. A csúcs telóik már kb ott tartanak, csak azok nekem túlontúl nagyok, és nehezek. Így azt hiszem a középkategória lesz az, ahol értelmes méretű telefonokat lehet majd kapni, ám ebben a szegmensben még nincsenek túlzottan otthon. (Igaz, nem feltétlenül rosszabbak, mint a konkurencia, inkább azt mondom, hogy nem jobbak).

    Crytec210
    Mindenek előtt, mondtam, hogy nem láttam a videót…
    Én ami videókat eddig láttam, az YT-os, és nem igazán győzött meg az összeszerelés minősége. Ez alatt nem azt értem, hogy recseg, stb, hanem pl nagyon könnyen lepattan a hátulja, az ilyesmi sosem szimpi. Spec én azt se bánnám, ha le se lehetne szedni…
    A vastagság meg olyan, hogy sztem 9mm a tuti. Az új iPhone már túl vékony, szerintem kényelmetlen, 11 mm meg túl vastag. És amúgy a „dizájn” sem valami acélos. Kb. 5800 lekerekítve. Szappantartó. A fekete verzió meg koporsó. Sajnos. Bár az elmúl időben egyáltalán nem villant a Nokia a formatervek kapcsán (igaz nincs egyedül).

    HuMarc
    Hát ja kisebb erőforrás igénye van, mint a droidoknak, ez nagyon szimpi, de 512 akkor is karcsú ma már, főleg középkategóriás cuccoknál. Alsóházba még elmenne…

    WP-he meg annyit, hogy még nagyon nem kiforrott. Sok hiányossága van még. Vagy csak az MS üzletpolitikája nem okés. Lényegtelen. Számomra még nem annyire bejövős az OS. Egyszer talán eljut oda, ahol látni szeretném, de még nincs ott. Sajna.

    Szóval összességében igen is érdekelne a videó, nem azért, mert ez a cucc kéne, hanem mert már várom az utódot.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz gzbotii #180 üzenetére

    Maga a SOC okés is lenne, nekem az 512 ram kevés. Az oké, hogy MA még elmegy, de mi lesz egy év múlva.
    Az 5 megapixeles kamerát meg hagyjuk már baszki. 4 éves telómban is ekkora... Oszt az még nem is okos...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz BiP #189 üzenetére

    "bár a 820-920 közé én még el tudnék képzelni még egy modellt." :R :R
    Igen-Igen. Én spec el tudnék képzelni egy szögletesebb telót, amolyan Surface dizájnnal, 9 milliméter vastagsággal, 1 giga rammal, (ez a SOC jó nekem), 8mp kamerával, 100-120-ért. Egy ilyen telóért lehet, hogy még egy WP-t is bevállalnék.

    Ami az 512 RAM kérdését illeti. Mivel 2 giga a csúcskategória, 265-ot meg ma már semmibe nem tesznek, még a kínai tetriszekbe sem, így 512 ma már alsókategória, nem középmezőny. 1 giga a középmezőny. Értem én, hogy most még elég ez, de nem teszi időtállóvá a telefont.

    Nem mondták, mikor lesz fent a teszt YT-on?

    "Hm... Szerintem a Nokia kezd magához térni... Szerintem is még egy lépcsőfok hiányzik a 620 és a 820 között... Kb hasonló teló, 1giga rammal, igényesebb házban, egy plusz 20-ast nekem megérne ;)"

    Pont így gondolom én is. Jah és ne legyen naaaagy. PLZ. Utálom a tepsiket. Ez a jó méret, csak kicsit vékonyabba. De amúgy minden szavaddal egyetértek... :R

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz =Mentor= #194 üzenetére

    Te meg is értetted, amit írtam, vagy csak olvasol?

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #201 üzenetére

    Akkor lett volna 768. Ma már 512-nél nincs lejjebb tehát ez az alja. Ki tudja, hogy 1 év múlva mire lesz ez elég? Amúgy mai RAM árakat tekintve mennyivel lett volna drágább +512 RAM? 5 dollárral? Adnák annyival drágábban a telefont...

    Meg, mint mondtam az 5MP-s kamera is ratyi. 4 éves telómban is ilyen van. Sosem cserélném olyanra, ami nem jobb annál, amit épp használok. De hát igen. Végül is lehetett volna 2 Mp-is...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz HuMarc #204 üzenetére

    Most van 5-10 alkalmazás. De újra felteszem a kérdést. Mi lesz 1-2 év múlva?
    Amúgy szerintem, ha most azt mondom, hogy 5 rugóval drágábban, de 1 giga rammal jönne, szerintem a fórumozók 99%-a örülne ennek. De a Nokia tudja...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Assdak #222 üzenetére

    Most, hogy megírtad a rettentő "színvonalas", és roppan "konstruktív" hozzászólásod, remélem megkönnyebbültél. Ha ettől jobb neked, bármikor a vendégem vagy egy hasonlóra. Its Free...

    Amúgy láttam már WP-s telót roppant közelről. Nem is értem, hogy az, hogy nem tetszik, miért jelenti azt, hogy nem ismerem a rendszert, illetve nem értem, hol van előírva, hogy mindenki, aki valaha látott WP-t, bele fog szeretni.
    Spec ennél közelebbről már csak akkor láthatnék, ha vennék egyet, ami nem fog megtörténni, mivel nem jön be a cucc. Majd egy napon talán, de ahhoz sokat kell még változnia a rendszernek.

    Az 5 MP-s kamera meg tényleg sarokpont számomra. Nem fogok egy olyan cuccott venni, amiben 4-5 éves technika van. Ennyi.

    Márpedig ha a Nokia csak ennyit képes kínálni, egy gcinagy téglát és egy kicsi hulladékot, akkor ne csodálkozzanak, hogy sereghajtók...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Assdak #233 üzenetére

    A probléma az, hogy bár én megértettem az "512 MB mindenre elég" (Jah meg 640kb is...) hozzáállásod, csak valahogy én már nem hiszek az ilyen Nokiák időtállóságában, főleg a Lumia 900-as fiaskó után ugyebár.

    Ami az Iphone témát illeti, a 4S jó méret volt, de az sem tud számomra fontos dolgokat, az 5-s meg már túl nagy.

    [ Módosította: doc ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Assdak #240 üzenetére

    Azt elismerem, hogy rétegvásárló vagyok, de azt nem hiszem, hogy egyedül lennék az igényeimmel. Jópár ember van (személy szerint legalább egy tucatot ismerek, és ezt vagy elhiszed, vagy nem, de javaslom azért járj nyitott szemmel, füllel), aki az enyémhez hasonló igényeket támaszt, ám ők ahelyett, hogy kifejtenék a véleményüket, nem foglalkoznak a kérdéssel, és megtartják a régi telefonjukat. A probléma az, hogy az általam képviselt rétegnek senki nem elégíti ki az igényeit, ezáltal ezek a fogyasztók nem jelennek meg a piacon.
    Magyarán nem vesznek semmit, mert nem találnak maguknak való cuccot.

    Ami a piaci stratégiákat illeti, 2 fajta van. Az egyik a mainstram piac kiszolgálása, amiben sikeres lett pár szereplő, és az egész piac erre a vonatra szállt fel, és őket próbálják utánozni, több kevesebb sikerrel. A másik stratégiáról közben mindenki elfeledkezik, mégpedig arról, hogy azzal is lehet sikereket elérni, ha az egész piaci palettát lefedik. Ezt csinálta anno a Nokia, és erről feledkezett meg mostanság.
    Lehet, hogy én "nem értek" a piachoz, de valahogy az a 3%-os részesedés azt sejteti, náluk sincs minden rendben, ami a "szakértelemt" illeti.

    Ami a személyeskedést illeti: magadat minősíted, részemről no comment.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Воланд #241 üzenetére

    Már hozott ki... 6700.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz doc #245 üzenetére

    Rajtam sosem múlott...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz BiP #246 üzenetére

    Végre már valaki, aki normálisan is hozzá tud állni a témához. Igen, az általad felvázolt igényeim vannak, és ugye, hogy nem ördögtől való?
    Elárulom egyébiránt, nem akarok csúcs hardvert egy telefonba, de azért legyen közel a felső kategóriához. És legyen kicsi, kompakt.

    Azt én megértem, hogy azon nem olyan kényelmes SMS-t gépelni, netezni, filmet nézni meg felejtős, de sokaknak nem ezek a szempontok. Szpec szerintem eddig az iPhone jól csinálta, mert erős hardvert rakott kompakt méretbe. Az is egy jól optimalizált rendszer, mégis alá pakolták a vasat.
    (Bár mára már az is megnőtt, mint a gomba...)
    Manapság pedig nincs "minőségi" cucc kompakt méretben, és ez zavar engem. Persze legyünk igazságosak, nem csak a Nokiánál, viszont a Nokia alig hoz ki telólt manapság, és azokkal is mellé-mellélő... Ezért nem tud növekedni.

    Ha már érdekel a kamera mániám, nekem azért kell a felbontás, mert szeretem utólag nagyítgatni a képet, ez a tulajdonság meg felbontás függő. Értem én, hogy egy vacak 8 megapixelessal rosszabbul jár az ember, mint egy jó 5 MP-vel, de mivel már 4 éve is középkategória volt az 5 Mp, ideje lenne már túllépni ezen a felbontáson a gyártóknak. Az meg már csak a személyes "hülyeségem" hogy nem adnék pénzt valamiért, ami nem tud többet, mint a 4 éves telefonom. Nem tudom, ez miért nem érthető/elfogadható nézőpont.

    Ami az aláírásomat illeti, 6700 user vagyok (mivel egyszerűen nincs olyan telefon, amire örömmel cserélném ezt a kis vacakot), és az általad írt telefonok okostelók, abból is Symbások, amivel anno rengeteget szívtam, (sőt a családban ma is van C5, és szívnak is vele. Lassú, instabil, 2 napot megy), méghozzá annyit, hogy megfogadtam, soha többé nem kell Symba. Előbb veszek telefonkártyát utcai telefonhoz...

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz djzolko #248 üzenetére

    Máshova is szoktam írni, sőt, ha valami tetszik, azt is meg szoktam írni. A fórum arra való, hogy mindenki elmondhassa a véleményét. De amágy a kollégád már "engedélyt adott rá", hogy kifejthessem a véleményem, enged már meg te is, légyszi... na légyszi... kérleeeek. Amúgy meg ha nem értesz vele egyet, vele beszéld meg, te meg csak szimplán ne olvasd el, amit írok...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz B1T3 #252 üzenetére

    Nem basztatásból, de olvassál vissza légyszives, hogy mit írtam, miért is kell nekem a felbontás...
    Ezért nem lehet itt érvelni...
    Léptem. Jó szórakozást ehhez a telóhoz!

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák