Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Márton #190 üzenetére

    1: Sajnos elég szar a szemem, de ha a kettő által látott kép között különbség van, attól nagyon gyorsan pisloghatnékom támad

    2: NEM RGB-t tárolunk! Ez videó! 3 adatot tárolsz: 1920*1080-as felbontással világosság adatot (Y), 960*540-es felbontásban két színeltérés (meg nem nézem, mit a rendes neve) adatot (UV). Mivel YUV 4:2:0-ban van tárolva, ezért minden páratlan sorban van minden második pixelnél színadat tárolva, így 1920*1080= 2025kB, ez *1,5-el (Y=1, U=0,25, V=0,25, a teljes képméret = 1) kb 2532kB (2,47MB=>19,77Mb) 1-1 nyers kocka mérete.

    Igen, akció kamerákat nem kevernék ide, mert azoknak még erős napsütésben is förtelmes a képük, de ott nem is a tűéles kép a cél :)

    Hogy milyen encodert? Ezt sajnos nem tudom megmondani, pedig szívesen segítenék, ha egyáltalán egy videóvágó progi is lenne a gépemen.

    Így is már megint itt csépelem a billentyűzetet, ahelyett, hogy hasznosat csinálnék :D

    Amúgy lehet, hogy azért vagyok ilyen apróságokra érzékeny, mert már huszon évvel ezelőtt is érdekelt a 2D képen 3D, csak akkor még könyv alakban? :) (pl Varázslatos képek. Egy idő után már képes voltam a rétegeket észrevenni, amik egymásra pakolásával imitálták az ívelt 3D-s felületet)

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Új hozzászólás Aktív témák