Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Az ilyen írásokra igény van és érthető okokból időnként érdemes is foglalkozni a témával. Sok új olvasó is látogatja az oldalt, ezért szükség van az ilyen bemutató cikkekre. Probléma csak a tartalmi részével van... Mert úgye korlátozott pénzügyi keretből használtat is választhatunk a HardverApró oldaláról, amivel nagyon sokat tudunk megtakaritani vagy szerencsésen egy jobb konfigot ki lehet hozni a PC-re szánt pénzünkből. A cikk megvalósitása viszont számomra kifogásolható. Érthető okokból az Intel Sandy Bridge/Ivy Bridge processzorokat nem ajánlotok valamiért, de a Haswell (Refresh) i7 vagy a Best Buy i5 7600K ajánlható lett volna még... Viszont az AMD vonalon a Ryzen első generációtól kezdve a Ryzen 7 3700X/3800X felsoroláson át megérkeztünk ahoz a ponthoz ahol a pénz nem számit... Az alaplap az új Ryzen procikhoz elég drága és a hűtésen sem érdemes takarékoskodni, mert hűvősen tartva a CPU magokat az a Boost órajeleket tovább tartja fent, és a teljesitménye csak igy képes az Intel-t megszorongatni. Olcsóságban megépitett alaplapokban és a gyári hűtéshez hasonló képességű léghűtéssel nem fútja ki magát és átlagon alul fog teljesiteni.

    Itt a cikk egy AMD Ryzen versus Intel ősszevetésre koncentrált, pedig mindkét oldalon lehet jó procikat találni és ajánlani. DDR3 és DDR4 RAM ajánlatokban megint találtam olyan kijelentéseket amit érdemes kiegésziteni hasznos információval. AMD Ryzen mellé érdemes a magasabb MHz-re és a jó időzitésre áldozni most pénzt, amig nem drágulnak meg újra az árak. 3600MHz CL16 DDR4 egy ideálisnak mondható középút, de itt egyesek szerint a 4GHz-es DDR4 RAM kit sem felesleges a legjobb Ryzen procikhoz... Visszatérve a földre és a takarékos PC épités világába, a régebbi konfigok közül soknak a 8-16GB DDR3 1600MHz CL9 kit a megfelelő választás, mert az alaplap és a proci ezekhez a RAM időzitésekhez van felkészitve. Itt fontosabb inkább a stabilitást megemliteni, mert csak hibátlan müködésű DDR3 RAM-ra érdemes a régi gépet alapozni, ami az adott alaplapban is fagyások nélkül megy. Videókártya megint a pénztárcánk és az igények szerint változik és a márkaválasztás helyett a GDDR5 VRAM mérete és sebessége számit a vásárlóknak. Belépő szinten még mindig sok 1-2 GB GDDR5 videókártya van használatban, mert a Casual játékosok igényeire többségében megteszi játszani. Elindul és pont. Szerintem a 4-6 GB VRAM még nyugodtan ajánlható alkalmi játékra, mert zömében a DX11-es játékokban tudja a FullHD/60Hz szintet médium és alacsony vegyes beállitásokkal. Amit viszont hiányoltam, az a monitor választás. Az van a szemünk előtt, ami a játékélményt is befolyásolhatja. Nem volt rossz ez a cikk, ahogy szerintem a véleményem is megosztó lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák