Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz anubys1984 #1 üzenetére

    Miért is jutunk el lassan oda? Ez már évek óta így meg. És azt se felejtsük el, hogy ha ma vásárolsz egy videojátékot, akkor jó esetben is csak a felét kapod meg, a többit fizetős DLC-k formájában.

    Lásd: Call of Duty vagy Battlefield 3, ahol minden esetben drága map csomagokat kell vásárolnod (15 USD/4 map).

    Persze azért vannak ellenpéldák is. Például a GTA sorozat tagjai mindig elég tartalmasak, vagy tavaly ilyenkor a Skyrim is nagyon jó vétel volt (sőt, még most is), én annyi játékórát öltem bele, mint amit egyébként egy multis játékba szoktam.

    De a mikrotranzakciót is lehet értelmesen művelni, ilyen a World of Tanks, amivel aktívan játszom. A játék ingyenesen játszható, nincs korlátozás semmiben, csupán vehetsz prémium dolgokat. Ilyen a prémium előfizetés (mely egy hónapra még mindig olcsóbb, mint az átlag MMO havidíja), amivel gyorsabb a fejlődés, de önmagában semmivel sem vagy beljebb az ingyenes játékosokhoz képest. Vehetsz prémium tankokat, melyek semmivel sem jobbak a nem prémium társaiknál, csak ha lusta vagy, akkor rögtön lehet olyan tankod. Szóval szerintem ez a rendszer működik, ha értelmesen csinálják.

    Az nekem is visszataszító, hogy egy játékot megveszek teljes áron, megkapom a tartalmak felét, a többit fizetős DLC-k formájában beszerezhetem és akkor ennek tetejébe még mikrotranzakciót is a multira zúdítanak. Ez így gáz.

Új hozzászólás Aktív témák