Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    Merültek fel itt olyan dolgok a kommentekben amire én is reagálnék.

    Akkupara: Saját tapasztalatom is az, hogy valóban hiába jó még esetleg az erdeti akku az 5-6 éves üzleti gépekben, lényegében bármikor beadhatja a kulcsot. Lehet hüledezni a 20-30 ezres hazai gyári akkuárakon, de a konzumer gépekhez is ugyanúgy méregdrága a gyári akku és azokban is képes akár egy év alatt meghalni, garanciába meg tudtommal nem tartozik bele a cseréje.
    Az elterjedtebb üzleti szériákhoz ugyanakkor lehet rendelni kintről töredék áron akkut, ha nem a legolcsóbbat választja az ember akkor jó eséllyel teljesen használható, gyári minőségű darabot kap, amivel ellesz még pár évet a gép.

    HDD vs. SSD (4gb vs 8gb memória): Ugyanabban az ársávban jó eséllyel a konzumerben és az üzletiben is HDD lesz 4gb rammal, de normális kereskedőnél lehet kérni a használt gépbe is ssd-t és/vagy több ramot, vagy később is 1-2 perc alatt megvan a csere, nem kell hozzá szétborítani az egész gépet, mint ahhoz az egyre gyakoribb ezeknél az olcsó masináknál.

    Előbbi ponthoz jön még hogy minden más alkatrészben is nagyobb a mozgástér, kis utánajárással a használtat is ugyanúgy igényeinkre tudjuk szabni mint az új gépet és később is könyebb bárminek a cseréje, sokszor lehet kapni kiegészítő akkut, keretet második hdd-nek, dokkolót...stb.

    Minőség kérdése is felmerült, valóban vannak roszabbul sikerült szériák az üzleti gépek között is, sajnos az utóbbi években elég nagy volt a lejtmenet. DE a konzumer kategória legolcsóbb gépei is olyan szintre süllyedtek hogy az hihetetlen. Szinte minden integrált alaplapra forrasztott, fejlesztés kb öntökönlövés kategória (használd egy évig, dobd ki, vegyél újat filozófia). Közben a ház amibe belerakják amúgy sem bír ki sokal többet 1-2 évnél, a hűtést sokszor szinte lehetetlen kitakarítani, a billentyűzetek és kijelzők pedig kriminálisan gagyik. Természetesen lehet venni normálisabb új gépet kicsit több pénz ráfordításával, de 100 ezer felett használt gépeknél is kitágulnak a lehetőségek.

  • Khaal

    őstag

    válasz lezso6 #233 üzenetére

    Amenyibben hosszabb távra tervez az ember akkor szerintem elég fontos a fejleszthetőség, én is megtartanám még a 2710p-met ha le tudnám cserélni benne a cpu-t, mivel egy generáción belül is vannak azért különbségek, pl a cikkben szereplő Thinkpad is jobban lemaradt volna ha csak egy t7100 van benne vagy valami még gyengébb C2D. Memória miattam lehet forrasztott, ha van mellé azért legalább egy slot bővíteni és legalább 2 gb-ről van szó.

    Donki Hóte:
    Én még nem találkoztam olyan notival ami akksit letiltott volna, egyedül wifi/modem kártyáknál futottam bele, de konzumerekbe se tudsz pl. n-es wifi helyére ac-set tenni és sokszor cpu-ból is sokkal szűkebb kört támogat az alaplap, ha egyáltalán cserélhető és nem forrasztott az is. Valamint ez az újonnan 100 ezer alatti kategória az aminek olyan a szervízelhetőségre, hogy inkább neki se áll az ember ilyen huncutságoknak. Tapasztalatom csak régebbi gépekre szorítkozik, de míg 5-6 éves üzleti gépekhez relative könnyen lehet találni alkatrészt, addig a 2-3 éves konzumerekhez kínszenvedés az összevisza cikkszámok, revíziók és a dokumentáció hiánya miatt.

    Van a környezetemben 4 éves elmúlt mégis tökéletesen működő, valamint 2 éven belül gazdasági totálkárossá lett filléres masina is (egy év gari volt rá). Ugyanígy üzletiből is jutott sokadjára javítandó, újonnan milliós ársávú gép is, valamint több mint 10 éves, sokat látott mégis megbízható igahúzó is.

    Lehet vitázni sokmindenről, de a képernyő / billentyűzet (+touchpad) / hűtés hármas szerintem elég komolyan nyomja a mérleg egyik oldalát az üzleti gépek felé.

    ui.: Lehet, hogy csak friss a trauma, de nemrég kellett szétszednem egy másfél éves Asus gépet és sok minden sokkolt benne, olyan dolgokat láttam benne ami egy üzleti gépnél még manapség is elképzelhetetlen lenne. Persze tudom ez a végfelhasználót ritkán érdekli, kívülről szép színes-szagos legyen, a belsejét meg úgyse látja.

  • Khaal

    őstag

    válasz Bogyó bá' #289 üzenetére

    Lehetőség adott hogy 100 ezerből vegyünk egy 50 ezres gépet, maradékot félrerakjuk aztán ha megpusztul akkor veszünk mégegyet. Kicsi az esélye hogy a konzumerekre átlagosan adott 2 év garancia alatt kétszer is totálisan megpusztuljon alattunk a használt üzleti. Teljesítményre akár már egy ötvenezres használt gép is hozza az elvárt minimumszintet.

    Persze abban igazad van, hogy értelmesebb megoldás venni egy garis, frisebb vasat, ha már megvan rá a keret.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaal

    őstag

    válasz SaNyEe #326 üzenetére

    Konzumer (Asus X540):

    Üzleti (Dell E7440):

    Direkt két vékonyított, kikönnyített gépet kerestem.

  • Khaal

    őstag

    válasz SaNyEe #329 üzenetére

    Lehet akkor én meg azt értettem félre mire céloztál a tejfelesdoboz szóval, de én még nem találkoztam fémötvözet tejfölös dobozzal.

    Nem fogtam még 3 évesnél újabb Thinkpadet, de nehezen hiszem el hogy ugyanolyan semmirekellően vékony műanyagból lenne mint pl egy olcsóbb konzumer Asus.

  • Khaal

    őstag

    válasz lezso6 #405 üzenetére

    Pedig Lenovoék is tudtak jó kijelzőt rakni a gépeikbe, az én szememnek konkrétan az x200-asom AFFS-ét mai napig nem tudta semmi überelni (még a Dreamcoloros HP sem), egyszerűen ezt simán elnézem órákig gond nélkül, míg pl. a céges konzumer Delltől kifolyik a szemem.

    A nálam járt Asus x540-en meg lényegében nézhetetlenül okádék volt bármi videó, lehet hogy némi finomhangolással lehetett volna segíteni rajta, de erősen kétlem hogy bármelyik 3-4 éves akár alapkijelzős üzleti ne lenne jobb out of the box. És 100 ezer alatt is kapni nagyfelbontású vagy prémium kijelzős használt gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaal

    őstag

    válasz lezso6 #432 üzenetére

    Komoly munkára biztos jobb a Dreamcolor, szövegre és multimédiára nekem viszont egyszerűen jobban bejön az AFFS. Nehéz megmagyaráznom, egyszerűen kevésbé fárasztó nézni, pedig arról ráadásul hiányzik a matt réteg.

    Nosztalgiafaktor max annyi lehetne hogy az X200 egy évvel régebb óta megvan, mivel mindkettőt manapság is napi szinten használom, illetve sajnos a hulladék Dellt is kénytelen vagyok. A vicc az, hogy az ezeréves TN paneles asztali monitorok amiket a legtöbbet nézek meló közben, azok nem zavarnak, pedig a kijelzőre kényes vagyok.

    Kicsit túl bő lére engedtem ezt, a lényeg az hogy szánalmas hogy ezek az olcsó gépek egy sok-sokéves középkategóriás asztali monitor szintjét se hozzák, pedig időközben sokat fejlődött az LCD technológia (TN-film is).

  • Khaal

    őstag

    válasz Gabbbb #492 üzenetére

    Egy 32GB-s ÚJ ipad is 100 ezer felett van árban és akkor az még igencsak kompromisszumos a billentyűzet és tárhely hiánya miatt.

    Ebben az ársávban már válogatni lehet a garis használt subnotebookok és tablet/noti hibridek között. Még ha leszámítom egy új akksi, esetleges billmatrica árát, akkor is belefér egy 128-as ssd-vel szerelt Dell XT3, X230T Thinkpad vagy HP 810 Revolve. Cserébe csak 4-5 órát bírnak akksiról és a két kiló körüli tömegük is jobban húzza az ember kezét, de ezek a gépek mellett nincsen szükség másik gépre, míg egy ipad magában alig tud többet mint egy fele annyiba kerülő droidos tepsitelefon.

  • Khaal

    őstag

    válasz Chaser #526 üzenetére

    Ez egy moddolt X200-as, még Tikakukac szerelte bele a panelt annak idején.
    Sajnos képben vagyok panellottó témában, jó pár 2710p/2730p/X200T járt nálam mire meguntam a zsákbamacskázást és összeguberáltam ezt az X200-ast. 2710p-ben egyébként az egyik panel a 3 vagy 4 fajta közül igen jó volt, a digitizer miatti enyhe screen door effektet leszámítva igencsak kellemes volt a szemnek, csak mire azt is megtaláltam már kevés lett a mindennapi használathoz az ULV-s C2D. Lehet csak nosztalgia, de a TC1100-asban is igen jó panel volt, akkoriban még az 1024x768-as felbontás se volt rossz 10 colon.

    Kicsit kiestem a körforgásból, de nem értem ezt az akku parát. Amit most használok az x200-asban azt is 10 ezer alatt vettem és jelenleg 456 ciklussal (nem különösebben kímélve) a háta mögött még mindig 50% feletti kapacitása van, pedig 2012-es gyártású. Amikor 6910p-ket bontottam azokban is legtöbbször 70-80%-ot tudtak a 3-4 éves akkuk, és azok aztán korántsem megkímélt gépek voltak.
    Ennyit romlottak volna minőségre az akksik az üzleti gépekben is az utóbbi években?

    Valamint pár éve még ebayről 10ezer ft körül simán volt eredeti (vagy arra megtévesztésig hasonló) akku szinte bármelyik 2-3 éves Thinkpadhez vagy Elitebookhoz. Itthon is ki lehetett fogni jó vételeket, pl. 2710p/2730p-hez egy magyar sráctól vettem vadiúj, raktáron ragadt akksikat potom pénzért.
    Ennyire megdrágultak volna az utóbbi időben az akksik az üzleti gépekhez?

    w.miki: Szépen követni kell a szervízkönyvet, pikkpakk szétjön a gép, aztán már látni fogod összejön-e megint a ragasztás. Ha nem, akkor meg nem túl nagy összeg egy bontott csuklótámasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaal

    őstag

    válasz Frawly #567 üzenetére

    Aki egyszer kipróbálta az "SSD életérzést", már nem igazán megy vissza. De hét a laikusok sokszor csak addig jutnak hogy 500GB > 128GB tehát jobb....

    Kijelző téren félre kellene már rakni ezt a fillér**szó hozzáállást. 768 sor az durván kevés, még a 800-hoz képest is érezni amikor át kell ülnöm egyik gépről a másikra. Az meg hogy egy filmet elindítva lényegében alig látom mi történik ha nem pont szemből nézem max fényerőn az szegénységi bizonyítvány a javából.

    Az az 1.genes i7 igazából csak két magos, az i5-580M-től csak a +1MB Cacheban különbözik.

  • Khaal

    őstag

    válasz dingdongkng #619 üzenetére

    Csak 1. gen core i időkig van tapasztalatom, de egy-két félresikerült szériát leszámítva az Elitebookokat én sosem éreztem gyengébb konstrukciónak a Latitudeoknál, azt viszont nem tagadom hogy Thinkpadoknak jó ideig megvolt a fölényük mindenki mással szemben (de pl. az egyébként fantasztikus T4x-eknél is több generáción át ott volt a palmrest repedés és a vga para). Lifebookkal nem volt tapasztalatom, de ők sose tudtak betörni a "nagy 3" közé.
    Az én tapasztalatom az hogy 1 szinttel alantabb, a Probook vonal viszont sokszor jobb volt mint egy hasonló korú Vostro vagy Ideapad.
    De összeségében nem igazán lehet csak márka alapján általánosítani.

    Magyar céges selejtezések szerintem nem befolyásolják annyira a kínálatot amikor külföldről (főleg Németo.) raklapszámra hozzák be folyamatosan a használt gépeket.

    Amiket hallok, meg ami kívülről látszik a mostani gépeken az alapján viszont úgy néz ki hogy a régi időkhöz képest manapság már összemosódtak a kategóriák és az említett budget kategóriát leszámítva eltűnik a "komolyabb" gépek előnye, pár éven belül tényleg értelmét veszíti a consumer vs. business vita.

Új hozzászólás Aktív témák