Új hozzászólás Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz Tikakukac #150 üzenetére

    reszemrol nincs csusztatas.

    Te kapcsoltad ossze fejben, hogy 0-as hitel, legolcsobb laptop, amugyis csakCAD-re hasznalna, szabadidejeben meg AAA cimekkel jatszana.
    Aki minden into jel ellenere, felhasznaloi szokasait nem, vagy nem jol ismerve vesz meg egy legolcsobb gepet, mert occso, az ugy jart.

    En peldakent hoztam fel csupan, de amugy, ha azt adja ki az igeny, koltseg, penztarca haromszog, hogy a 100ezres, vagy neadjisten 70ezres felel meg a celnak, akkor azt vennem.

    Ennyiert kelt el egy 4 gigas, nem szazas akkus t430 nem is oly reg: https://www.laptopoazis.hu/lenovo-thinkpad-t430-hasznalt-laptop-core-i5-26-ghz-4-gb-ram-500gb-hdd-141-hd-kijelzo-win10

    ha mar piaci ar :). S hiaba van hozza alkatresz, joarasitva is fogjak merni a nepek, ha nem balekok.

    Mivel ilyen "premium", "biznisz" laptopokkal kell dolgoznom, azert volna itt par furcsasag roluk mire kifutnak.

    Sokat hasznaljuk az 5 ev alatt akkurol ahhoz, hogy ne 97% akkuval vonuljanak nyugdijba. Sokszor ert 4 ev feletti lapossal az a meglepi, hogy keszenletes hivast kellett megoldani a zuhano akkujarol.
    Ugyanezen laptopnak a megboldogult a gyari ssd-je vhol eletpalyaja felenel. A kijelzo (dell latitude e sorozat) olyan hajlekony, hogy marmar feature. Szerencsere csereerett lett. A kovetkezo szinten dell latitude-nek a zsanerjat 3 honap utan cserelni kellett, mert nem tartotta meg a kijelzot.

    Annyira masszivan van osszeszerelve eme csoda, hogy a kijelzot kavanal huvelykujjal nyomva betorik a panel, igazi premium :D fel napon keresztul rohogtunk rajta ex kollegammal.
    Az uj dellem akkuja 5 honap utan cellazarlatos lett ... kaptam helyette 9 cellasat, igy meg fel kiloval nehezebb lett a technika, persze tovabb is birta szuflaval.

    Kesobb melohelyvaltas utan lenovo thinkpad sorozatra valtottunk, a kijelzo siralmas. Osszevissza hajlik a kava, betekintesi szog 0, fenyero negativ (mondjuk betekintesvedo folia erre biztos nem kell).
    Touchpad a nevevel ellentetben inkabb tocskolopad, a normalis hasznalat nem uti meg az ingerkuszobet.

    7 evvel ezelott meg hp elitebook, annyira aliminium, hogy 4. ev vegere feherlett az amugy gyonyoru fenyezes alatt a jo kis muanyag, kijelzoje akar egy tejfolosdoboz, olyan volt. Osszesegeben talan azt szerettem a legjobban megis a kamera helyen levo kislampa miatt, bevilagitotta a billentyuzetet. Ejszakai hivasoknal nagyon bejott.

    Sztem nagyon egyoldalu a hozzaallas az olcsobb kategoriaju (nem feltetlen 70e forintos) keszulekekhez, egyszeruen azert, mert sokan keptelenek kilendulni a sajat felhasznalasi szokasaikbol. szvsz

    -- end of transmission --

Új hozzászólás Aktív témák