Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Én ezeket csináltam belőlük az elmúlt egy évben, különböző projektek kapcsán:

    Pi3B+: wifi kamera (kamera modul és RTSP szerver), 3db szinkronizálva - tapasztalat: nagyon szép képe van, kiválóan megy a stream, a három pöccre egyben van.

    Pi3B+: digital signage megoldás, boltokban TV-re kötve mint tartalommegjelentő, ami egy szerverről szinkronizálja a tartalmat rendszeres időközönként

    Pi2B+: wireless multi streamer, az egyik Pi (szerver) USB hangkártyájának bemenetére küldött analóg audiót továbbítja egy acces pointon keresztül vezeték nélkül a többi Pi-nek (kliensek). 3 klienssel teljesen jól ment, csúszás nélkül. 3B-vel vagy felette AP nélkül is ment volna de ezek voltak kéznél.

    Pi4B: ezzel még csak ismerkedtem, de a korábbiakkal ellentétben ez tényleg használható AKÁR asztali gépként is, egyrészt a CPU jelentősen gyorsabb lett, másrészt a RAM is lehet több, mint 1GB. Megjegyzem 8 nyitott alkalmazással (GIMP, Inkscape, Libreoffice csomag, böngésző stb.) volt kb. 5-600MB körül, tehát az alap verzió is bőven jó. Illetve ezzel már megy az 1080p @ 30FPS valós idejű encode, ami eddig nem ment.

    Pi2B+: otthon évek óta ez a HTPC a hálóban, betölti a Kodit, ami a NAS-ról beolvassa a filmeket. A TV-vel együtt kapcsol ki, miután betöltött (pár másodperc) a TV táviránytójával vezérelhető a Kodi, nem kell semmi más táviránytó vagy app.

    Szerintem jó cucc, a fentiek mind csak a felszínt kapargatják, tényleg mindenre használható :)

    szerk: egyet csak kihagytam, van egy access point is 3B+-ból, az is hibátlan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák