Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz 04ahgy #10 üzenetére

    3) ügye az nem komoly, h azért lett az xp visszarakva, mert nem voltatok képesek felrakni egy codecet?

    2) #14
    az a nagy helyzet, h vista alatt mindent könnyebb megtalálni, mert sokkal logikusabb módon feladat központú a felépítése és nem eszköz központú, mint a korábbi verziók. ráadásul mindent legalább 4-5 megközelítésből el lehet érni.

    ezzel csak annak lehet baja, aki nem képes megtalálni egy programot, ha az ikonja fél centivel arrébb került az asztalon (ez az amikor a berögzött mozdulatokon kívül semmi másra nem képes).

    xp alatt fejből eltudtam mondani (pl telefonba), h hol lehet elérni adott hálózatkezelő beállítását az xp-nek, a sokadik menü alján egy eldugott gomb alatt.
    felraktam a vistát és elsőre megtaláltam mindent, még olyat is amiről tudtam, h xp alatt mindig keresgélnem kellett.
    ha már hálozatnál vagyunk, cakhogy ne a levegőbe beszéljek. be kellett lőni az internetet. hát fogtam magam: start->networks -> jobb katt -> semmi -> hopp itt egy network and sharing center a tolbaron -> katt -> bal panel miden ott van.
    legközelebb már feltűnt, h a startmenüben ott egy "connect to" és példának okáért ott van megint egy link a N&S centerre meg egy "set up a connection or network".

    de ha ez nem lenne elég, akkor control panel (vezérlőpult) -> kereső: "connect" és láss csodát feldob mindent ami kellhet ebben a témakörben.

    aztán nem mellesleg a kis systray állapotjelző ikonon is van jobb meg balkatt és azokon keresztül elérhető midenféle jó.

    //
    systrayről jut eszembe, h vista alatt külön állítható minden appnak a hangja, ami elég hasznos kis fícsör és még ezer ilyet találni.
    aztán ott vannak a diagnosztikai eszközök, a Reliability and Performance Monitor, a Performance Informations tools, a Problem Reports and Solutions és egyéb cuccok, amikkel (xp-vel ellentétben) könnyen kideríthető, h éppen most mi a baja a gépnek, sőt akár saját magától is felajánlja a megoldást, ha talál. még a feladatkezelőbe is bekerült pár hasznos kis fícsör. és most erősen leragadtam 2 témakörnél.

Új hozzászólás Aktív témák