Új hozzászólás Aktív témák

  • DaemonX

    HÁZIGAZDA

    Nehéz kérdés.

    Az Alan Wake - ahogy az alcíme is mutatja - inkább egyfajta pszichológiai thriller, mintsem horror. Emellett akció -és kaland játék is. A történet és az atmoszféra lebilincselő, máig az egyik kedvenc játékom, de azt hiszem, hogy ezen a listán nem feltétlenül van helye.

    A Dead Space trilógiában az a különleges, hogy azon kevesek közé tartozik, melynek részeit élvezettel játszottam újra (még ha nem is feltétlenül végig) az első végigjátszás után is. Mindegyik résznek megvan a maga varázsa, a harmadik résznek is, amit mérhetetlenül alulértékeltnek tartok. Viszont van a szériánál jobb választási lehetőség is, hiszen a DS főként jumpscare-ekkel operál - igaz, azt igényesen teszi - de van ennek egy magasabb foka is.

    Az Alien: Isolation nem csak, hogy példa értékű tisztelgés a '79-es klasszikus előtt, hanem egy nagyszerű horrorjáték is egyben, melynek a fő forrását a kiszolgáltatottság, az űrállomás sötétjeiben megbújó xenomorph-tól való félelem adja. Tartalmas, hangulatos játék, fantasztikus atmoszférával valamint kiváló pálya -és művészi dizájnnal.

    A SOMA számomra az utóbbi évek egyik legnagyobb meglepetése volt. Joggal lehet egy sci-fi mesterműnek nevezni a története miatt, mely egy lehetséges jövőképet fest elénk, és az ember és gép kapcsolatáról szól, emellett pedig komoly filozófiai kérdéseket feszeget. Az írás színvonala a legnagyobb sci-fi írókat juttatja a szakavatott játékos eszébe. A félelmet itt az ismeretlen felfedezése és a kiszolgáltatottság érzete adja.

    A Silent Hill 2 - ami érdekes módon nem szerepel a listán - viszont minden idők legjobb horrorjátéka, sőt, minden idők egyik legjobb horrorja is egyben. Akira Yamaoka csodálatos, ám sokszor vérfagyasztó zenéi, különböző környezeti hangjai és effektjei, a páratlan művészi dizájn, valamint az ezek közreműködésével jól eltalált hangulat hozzájárult egy horror mestermű megteremtéséhez. A Silent Hill 2 nem csak egy horror, hanem egy önismereti túra, s valamilyen szinten egy spirituális utazás is egyben. Nem csak a főhős lelkében, hanem a sajátunkban is egy utat járunk be a különös és katarzist okozni képes történet keretein belül. A horror pedig innen fakad. A félelem 100%-osan pszichológiai alapokra épül, ezt pedig a korábban említett dolgok csak tovább fokozzák és tökéletesítik (Silent Hill ködös városa, a szörnyek groteszk, szimbolikus dizájnja, stb.). A mai napig nem készült hozzá fogható alkotás.

    Persze vannak még nagyszerű horror játékok, ilyen például a The Evil Within, aminek a varázsát a nagyon jól eltalált survival-gameplay adja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák