Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Sinesol #44 üzenetére

    Az ARM akkor lesz jo, ha egy tapasztalt, profi cég áll mögé, ahol tudják hova kell tolni a penzt, min kell fejleszteni ahhoz, hogy ütőképessé váljon, hogy végre fel tudjon nőni az x86 mellé.

    Ezt én nem értem, kérlek magyarázd meg kicsit jobban! Mi akadályozta meg eddig az Nvidiát, hogy világklasszis processzort csináljon ARM alapon? Az Apple M1 példájából úgy tűnik, hogy ez megoldható és elég hozzá csak az utasítás architektúrát licencelni, fizikai dizájnra nincs szükség. És az a valami miért pont azzal szüntethető meg, hogy felvásárolják az ARM-et? Akiknek eddig szintén nem sikerült a nagy teljesítményű processzorok területén felvenni a versenyt az x86 gyártókkal. A lassú és konzervatív szerver piacon például mivel fogják tudni rávenni a szereplőket a váltásra, amire eddig még nem nagyon sikerült? Hogyan győzik meg a szoftver beszállítókat az architektúra támogatására vagy még inkább a korábbi leváltására? És ha mindez nem lesz jobban járható út mint most, akkor milyen más lehetőségei maradnak az Nvidiának?

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #49 üzenetére

    AZ Nvidia ott van benn van már ezekben , régebb óta Intel / IBM révén. újabban AMD vel is. ott ahova az ARM be szeretne kerülni. Neve van, régi partner hatalmas tőkével és GPU kkal amivel egyik ARM gyártó sem rendelkezik, csak ők ezzel olyan teljesítményt érhetnek el amit csak ők tudnak.

    Az Nvidia véletlenül nem csak a HPC szegmensben rendelkezik komoly jelenléttel? Az az általános szerver feladatoknál, amik a szerver piaci eladások túlnyomó többségét jelentik olyan területekre mint web kiszolgálás, adatbázis kezelés, alkalmazás kiszolgálás stb. milyen értékes referenciát is jelentenek, amitől rajzani fognak az Nvidia körül a kiszolgálók piacának szereplői? Mitől lesz életképes?

    Az Apple notik is miért mennek ? Mert Apple, és olyan marketinget kapott amit megérdemel és olyan ökoszisztémában van ami egyedülálló.

    Marketinggel szerintem sokra nem fogsz jutni azon a piacon. Akik ott a pénzeket mozgatják nem a TV és internet reklámokból tájékozódnak miket lehet vásárolni. Oda kell vinni a vasakat kipróblásra és a számításokat hogyan is fogja megérni nekik az új cucc megvásárlása. Ezen az Nvidia név semmit nem változtat és garanciát sem jelent arra, hogy hihetőbb lesz az eddigi mese.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #54 üzenetére

    Értem én, hogy mindenre amit gyorsítani lehet van az Nvidiának szépen kidolgozott megoldása, de az a baja, hogy az erősen integrálódó rendszerek piacán nincs saját eszköze amivel eljutna addig a pontig, amikor már lehet gyorsítani. Viszont erre még mindig nem az ARM felvásárlása a szükséges válasz. Fel kellett volna bérelniük Kellert, meg felvenni akiket mond, adni neki három évet meg néhány milliárd dodót és kész a processzoruk. Vagy megvenni egy a P.A. Semi-hez hasonló tervező céget. Sokkal olcsóbban és hamarabb célhoz értek volna, mint hogy most vásárolják meg az ARM-et és aztán kezdenek neki a fejlesztések eltérítésének saját szájuk íze szerint.

    A néhány ezer dollárod elköltésénél egészen biztosan úgy működik a marketing, ahogy mondod. Amikor ott állnak mögötted a befektetők és tulajdonosok, neked meg hozni kell a számokat, akkor egészen biztosan nem. Amiről az Intel szerintem mesélni tudna, az a piackorlátozó magatartás. Amíg eljutottak a szerver piac meghódításáig, addig nekik is kínkeserves küzdelem volt, amiben mutatni kellett a jobb ár/teljesítmény arányt, kisebb TCO-t, nagyobb ROI-t stb., amit a leendő vevő/partner szeretett volna.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #60 üzenetére

    Számomra nehezen átlátható, hogy mitől fog különbözni a másik kettőtől ha maga is egy bezárt, integrált rendszerré válik, csak más utasítás architektúrával?

    Az ARM IP portfólióra alapvetően vannak saját megoldásaik, kivétel azokra amik csak a mobil szegmensben értelmezhetőek (pl.: fénykép feldolgozó modul). A csak mobilos dolgok meg mire lennének jók szerverekben? Így lesz két megoldás ugyan arra, amiből az egyik felesleges.

    Az energiahatékonyság nyilván jobban bele van tervezve az ARM alapú rendszerekbe mint az x86-osokba, de én azért nem indulnék ki abból, hogy a lemaradáson nem lehet jelentősen csökkenteni, vagy extrém esetben akár negligálható szintre mérsékelni. Lásd hibrid CPU fejlesztések, újabb és újabb energiatakarékossági menedzsment szisztémák, meg amit még nem is tudunk. Az ARM vektor kiterjesztéseknek meg pont az Nvidia gyorsító architektúrák veszik el az értelmüket.

    Még mindig nem látok olyasmit, ami megmagyarázza hogy miért kell ehhez tulajdonosnak lenni. Szabad saját fizikai implementációt fejleszteni hogy megkülönböztethesse a termékét és világosnak tűnik (persze nagyon mellé is foghatok ezzel), hogy az ARM a saját szilíciumával még lemaradásban van. Mi garantálja, hogy ez megváltozik? A pénz önmagában kevés. Lásd Intel!

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #60 üzenetére

    Ne értsd félre, kérlek! Nem állítom, hogy nincs és nem is lehet emögött valami irgalmatlanul zseniális meglátás vagy mester terv, de nem igazán látszik mi lehet az. És ha nem fut ki arra az ismeretlen szuper eredményre a projekt, akkor annak az egész iparra gyászos hatása lehet. Patent trolling included. :(

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #64 üzenetére

    Az x86 licenc és a PCIe egymástól független dolgok. A bekorlátozás igencsak valószínűtlen, mivel akkor nem fejlesztenék folytonosan. Még a PCIe 4.0 terjedése is csak folyamatban van és már a 6.0 verzió tervezésénél tartanak. Ráadásul egyelőre még a PCIe nem is koherens, de lehet válogatni hogy milyen koherencia réteget szeretnél felé húzni. Abu valamikor emlegetett négyet vagy ötöt, amik már ma is léteznek.

    Az ARM-nek van erre saját megoldása, talán CCIX néven. Az Nvidia NVLink az ő saját hasonló funkcionalitású illesztőjük. Implementáltak már IBM-féle OpenCAPI-t is tudtommal. És ezek már létező dolgok, nem kell feltalálni őket hamarjában egy hipotetikus, három év múlva bekövetkező platformról kizárás esetén. Ezeket teljesen szabadon implementálhatják bármikor saját fejlesztésű architektúrájukba, és ezekre építhetnek saját, fejlődő ökoszisztémát. Az AMD-nek is sikerült, ráadásul jóval kisebb pénzből.

    Ha képesek bizonyítani saját eszközökben az ARM alapú rendszerek primátusát, simán tudnak fordítani a piacon anélkül, hogy meg kellene vásárolniuk a céget. Az anyagi és mérnöki erőforrásaik biztosan meg vannak hozzá.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz bunfi #56 üzenetére

    Szerintem megvizsgálták. Ugyan úgy, mint amikor az Intel felvásárolta az Alterát. Gondolom nem találtak benne problémát. Szerinted van? És akkor az Intel ügyletében is?

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #69 üzenetére

    Azt hiszem összezavartál. :F Az ARM-nek sincs x86 licence. Ha x86 licenc nélkül ki lehet golyózni az Nvidiát az x86 piacról, akkor azt úgy is meg lehet tenni, hogy közben ők az ARM tulajdonosai. Ha ennyire mindent meghatározó fontosságú az IA32/AMD64 platformhoz hozzáférés, akkor így is úgy is "they are screwed". Egyébként egy ilyen viccet szerintem az FTC vagy mi az USA versenyjogi hatósága egy akkora valagba rúgással honorálna, hogy az Intel meg az AMD a Holdig meg sem állnának.

    #70 bunfi
    Amit írtál az előző hozzászólásodban, az nekem úgy jött le, hogy az üzlet létrejött és szerinted nem szabadott volna. Ami nem világos hogy miért lenne baj? A korábban is létező programozható logikai piacon versenykorlátozó változás nem történik, az újonnan kibontakozó szinergikus (nagy teljesítményű processzor és programozható logika integrációja) piacon meg épp most jön létre (második versenyző az Intel+Altera páros mellett).

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Reggie0 #96 üzenetére

    Power az a PowerPC nemde? A PowerPC a Power architektúra Motorola implementációja volt. Ma már csak beágyazott rendszerekben vegetál.

Új hozzászólás Aktív témák