Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #51 üzenetére

    Adobe – ez elmúlt bő 10-15 év tapasztalatai alapján a van és a működik rendesen az adobe esetében nem szerepel egy mondatban. Ettől még kihozhatják, csak éppen szívni fog aki használja és örömmel menekül vissza x86-os verzióra.

    Apple – az elmúlt 10 évben erősen eltolódott vertikális vállalat irányába – egy kézben van a HW tervezés, a HW gyártatása, az OS fejlesztés, platform specifikus SW fejlesztés és a tartalom szolgáltatás.
    Az ő esetékben a saját igényüknek megfelelő SoC (és itt fontos a GPU is mert ott a saját Metal API) magával hozta az ARM-ra váltást, viszont ez kellett a különböző platformok homogenizálásához mind HW, mind SW oldalon.
    Apple a fizetőképes mainstream user bázisra kezdett fókuszálni a PC vonalon is. Az egész Macintosh termék vonalat elkezdték ténylegesen betolni az ökószisztémába.
    A HW pedig a belépő az ökoszisztémába és ebbe a saját SoC-től a Macintosh is bele tartozik. A többi brand gyártóval ellentétben az Apple komoly szolgáltatási szegmenst épített ki (iTunes, Apple TV+, Appel Arcade, iCloud és főként a Store) és ezekből már szemmel látható bevétele származik.
    Továbbra is fontos a HW értékesítés, de kezd eltolódni a hangsúly a szolgáltatásra amivel egy stagnáló vagy recesszióba süllyedő HW piac esetén is vígan elvannak.
    Az iPhone, iPad, AppleTV és a Macintosh közös HW és lassan-lassan nagyrészben közös SW platformra kerül, ezzel a fejlesztőknek lesz kicsivel könnyebb multi platformos alkalmazásokat készíteni. És itt is a fizetőképes mainstream user bázis a fő szempont mert ők nem csak Mac-et vesznek, hanem iphone-t, watch-ot, ipad-et is, illetve költenek pénzt a szolgáltatásokra és az alkalmazásokra. A hagyományos professzionális réteg kezd háttérbe szorulni és ez nem véletlen. Ők szinte csak a HW-t veszik az szolgáltatás rész nem érdekes számukra, tehát nem várható ezen a szálon extra bevétel.

    Microsoft – x86-os platformon Windows alatt Android alkalmazást futtatni egy érdekes kisérlet. Gyakorlati és piaci előnye egyenlőre erősen kérdéses. Desktop gépeken nem probléma, hogy az emuláció elég erőforrás igényes, notebook vagy a surface esetében már komoly probléma, hogy gyorsan lemeríti az akkut.
    Android+ARM paltformon a Windows alkalmazások futtatása ugyan ez a kategória. Nem életszerű, mert lemeríti az akkut, ráadásul a Win alkalmazások elenyésző része használható szenvedés nélkül érintő képernyőről.

    MS esetében kellene egy HW platform (vagy inkább kvázi szabvány) aminek része az SoC szinten az x86 memória kezelés támogatása (mint az Apple-nél), ezzel nagyságrenddel javítható a teljesítmény és csökkenthető a fogyasztás. Ez után lehet érdemben lépni.

Új hozzászólás Aktív témák