Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz sutyerák007 #5 üzenetére

    tippre @hallador-nak is az a baja, hogy a PH! elment a bulváros irányba. Mind a címek, mind a cikkek próbálnak hatásvadászok lenni, ami persze flame-hez vezet a topikban.
    A másik probléma, hogy nagyon a DIY irányból néznek mindent ez szintén flame-et erősíti.

    Értem, hogy így lehet forgalmat generálni ami fontos a hirdetők miatt, de pont ettől van olyan érzésem, hogy az utóbbi 3-4 évben a blikk-hez közelít a PH!

    Nem kizárt, hogy ez egy tudatos cél, mert az technikaibb réteg helyett érkező – a bulváros témákat jobban elfogadó réteg – számára könnyebb találni hirdetőket és így jobb a konverzió. Csak lassan érdemes lenne átnevezni Prohardver helyett Blikkhardver-re.


    A cikkek hangvételét lehetne finomítani vagy legalább az adott témához passzoló magyarázatot is hozzáfűzi azok számára akik nem gondolkodnak el a lehetséges okok, pl:

    Drágán adja az AMD azokat a CPU-kat amivel jelenleg dominálja a piacot?
    Csak azt csinálja mint mindenki a kapitalista világban – próbálja maximalizálni a profit-ját. A Threadripper PRO CPU-k nem az átlag DIY szegmensnek készülnek, a vásárlok nagyobbik része konkrét feladatok elvégzésére veszik és általában kalkulálnak a megtérülési idővel. Ha nem éri meg nekik, akkor nem veszik meg és keresnek más alternatívát.

    Drágán adja az Intel a CPU-kat amik jelenleg nem éppen a legjobbak?
    Mert az OEM partnerek még mindig főleg az Intel-től vásárolnak, jelenleg az AMD nem tudja kellően kielégíteni az igényeiket. Az OEM partnerek megrendelői adott időre, adott mennyiség átadását várják el és nem fogja érdekelni őket, hogy az egyik komponens gyártó nem tud eleget szállítani.

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    Apple az SoC-ban HW szintjén megoldotta az x86 memória kezelésének támogatását, ezért (is) gyors a Rosetta.

    ARM-is hozhat hasonló megoldás (a patent/licenc más kérdés) amit implementálhatnak a gyártók és lenne lényegesen jobb x86 támogatás ARM alapokon. Eddig nem nagyon látszik a mozgolódás, tudomásom szerint a Qualcomm sem lép ebbe az irányba.

    arm – ms – brand pc gyártók kb az látszik, hogy senki nem akar nagyobb beruházást a nyakába venni ebben a témában, mindenki a másikra vár. Azt reméli, hogy valaki megoldja és ő csak felszáll a vonatra, ha az már megy rendesen...

    Mobil eszközökben a jelenlegi emuláció nem vállalható életszerű körülmények között, az SW-k átírása arm architektúrára szintén nem életszerű (költség, megtérülés, stb.) és ezzel biztosan tisztában vannak az érintettek, de itt is csak csoda várás van.

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    "és a legtöbb nagy szoftvercég ki fogja adni ARM-Windowsra is a progikat. pl Adobe"

    ezt annyiban árnyalnám, hogy pont a nagy SW cégeknél lesz ez komoly probléma. Egy komplex SW-t átrakni egy másik architektúrára nagy meló a tesztelés pedig még nagyobb.
    Adobe még az M1-re sem tudja rendesen portolni a termékeit, sőt az inteles windows és mac verziók optimalizálásával is komoly problémái vannak.

    A nagy cégek akkor fognak portolni ARM-ra, ha már látják a megtérülés lehetőségét, addig inkább kivárnak – pont ez a baj az egész ARM/Windows koncepcióval:
    Amíg nincs elég ARM alapú gép és user addig a SW cégek nem fognak portolni, amíg nem portolják át a fontosabb SW-ket, addig a user-ek nem fogják használni az ARM alapú gépeket. A emuláció pedig nem egy jó megoldás, amit az MS kínál az főleg nem az.

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #51 üzenetére

    Adobe – ez elmúlt bő 10-15 év tapasztalatai alapján a van és a működik rendesen az adobe esetében nem szerepel egy mondatban. Ettől még kihozhatják, csak éppen szívni fog aki használja és örömmel menekül vissza x86-os verzióra.

    Apple – az elmúlt 10 évben erősen eltolódott vertikális vállalat irányába – egy kézben van a HW tervezés, a HW gyártatása, az OS fejlesztés, platform specifikus SW fejlesztés és a tartalom szolgáltatás.
    Az ő esetékben a saját igényüknek megfelelő SoC (és itt fontos a GPU is mert ott a saját Metal API) magával hozta az ARM-ra váltást, viszont ez kellett a különböző platformok homogenizálásához mind HW, mind SW oldalon.
    Apple a fizetőképes mainstream user bázisra kezdett fókuszálni a PC vonalon is. Az egész Macintosh termék vonalat elkezdték ténylegesen betolni az ökószisztémába.
    A HW pedig a belépő az ökoszisztémába és ebbe a saját SoC-től a Macintosh is bele tartozik. A többi brand gyártóval ellentétben az Apple komoly szolgáltatási szegmenst épített ki (iTunes, Apple TV+, Appel Arcade, iCloud és főként a Store) és ezekből már szemmel látható bevétele származik.
    Továbbra is fontos a HW értékesítés, de kezd eltolódni a hangsúly a szolgáltatásra amivel egy stagnáló vagy recesszióba süllyedő HW piac esetén is vígan elvannak.
    Az iPhone, iPad, AppleTV és a Macintosh közös HW és lassan-lassan nagyrészben közös SW platformra kerül, ezzel a fejlesztőknek lesz kicsivel könnyebb multi platformos alkalmazásokat készíteni. És itt is a fizetőképes mainstream user bázis a fő szempont mert ők nem csak Mac-et vesznek, hanem iphone-t, watch-ot, ipad-et is, illetve költenek pénzt a szolgáltatásokra és az alkalmazásokra. A hagyományos professzionális réteg kezd háttérbe szorulni és ez nem véletlen. Ők szinte csak a HW-t veszik az szolgáltatás rész nem érdekes számukra, tehát nem várható ezen a szálon extra bevétel.

    Microsoft – x86-os platformon Windows alatt Android alkalmazást futtatni egy érdekes kisérlet. Gyakorlati és piaci előnye egyenlőre erősen kérdéses. Desktop gépeken nem probléma, hogy az emuláció elég erőforrás igényes, notebook vagy a surface esetében már komoly probléma, hogy gyorsan lemeríti az akkut.
    Android+ARM paltformon a Windows alkalmazások futtatása ugyan ez a kategória. Nem életszerű, mert lemeríti az akkut, ráadásul a Win alkalmazások elenyésző része használható szenvedés nélkül érintő képernyőről.

    MS esetében kellene egy HW platform (vagy inkább kvázi szabvány) aminek része az SoC szinten az x86 memória kezelés támogatása (mint az Apple-nél), ezzel nagyságrenddel javítható a teljesítmény és csökkenthető a fogyasztás. Ez után lehet érdemben lépni.

Új hozzászólás Aktív témák