Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #82729984 #108 üzenetére

    A leszarozás a legtöbb esetben a komfortzónából való kikerülés és türelmetlenség miatt van. Nem védeni akarom a Win 10-et, mivel kb 5 percet ha használtam. :D Azért mondok ilyeneket, mert nálam az alábbi volt az Win OS történet:

    XP. Win 98 SE után jött, rengeteg RAM kellett neki, de jó volt, szerettem. SP2 idején használtam először, szóval kivártam vele rendesen.

    Jött a Vista, igaz, SP1, s ugyan zabálta a RAM-ot, de ezt nem igazán tartottam problémának, mivel akkoriban kb 4 ezer forint volt a RAM gigája. Kellett kicsit tanulni a különbségeket, de elvoltam vele, nem ütköztem komoly problémákba.

    Jött a Win7, amit már az első publikus bétáknál is használtam, mert a Vista egyfajta javított verziója volt, jóval gyorsabb. Élmény volt használni, sokáig meg is volt.

    Jött a Win8, ami elég radikális szinten el volt cseszve UI-ban, de túl lehetett ezt élni, felraktam Start8 nevű 3rd party csodát, s ennyi. Volt pár jóféle új feature a Win7-hez képest, amit nem tudok felsorolni, mivel annyira megszoktam. Ha visszakényszerülnék Win7-re, akkor biztosan észrevenném. Sebességben előreléptek (főleg indítás), s a stabilitás is sokkal jobb számomra.

    Most itt a Win10 egy jó ideje, de én még elvagyok a 8.1-gyel, de ha legközelebb újratelepítek vagy valami miatt kell, váltok Win10-re, meg fogom szokni, s kész. Már másfél éve kint van, szóval volt esélye kiforrni. Én nagyon sokszor hallottam problémákat mindenféle OS-ról, nekem viszont valahogy sosem sikerült találkozni ezekkel. Ebben biztos benne van a szerencse is, de a tapasztalatim alapján a Vista is jó volt már bő egy év után, pedig az elején az aztán maga a pokol lehetett, azok alapján amit hallottam róla.

    Ez az egész nem arról szól, hogy haladni kell a korral. Az opcionális. De azért ne legyen sírás, hogy nem támogatják, a döntésekért következményeket vállalni kell, nem pedig mutogatni, hogy a kocsok szemetek telibe kakkantak minket.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák