Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    Én ezt az érintőképernyő mániát se értem. Telefonon, tableten még meg lehet szokni de miért kell egy asztali gépnek vagy notebooknak is tudnia... semmi gond nem volt az egérrel és a billentyűzettel. Szerintem ami kényelmessé tehetne egy asztali gépet az a hangvezérlés, főleg ha arra haladunk, hogy egy házban egyre több minden legyen elektronikus/online.

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Gusztáv #17 üzenetére

    Az a baj, hogy a jelenlegi érintős megoldások PC-re amolyan parasztvakítás szintjén vannak szvsz. Ugyanis akkor lenne teljes értékű ha mellette az egérre esetleg a billentyűzetre SOHA nem lenne szükség. Én nem ellenzem az érintőképernyőt, hiszem, hogy minden háztartásban elfér akár mondjuk egy SMART TV-ben ahol kézzel pörgetem mondjuk az online film és zene választékot vagy a tárolt fotókat, videókat amiket kézzel tudok "lapozni". De pont a PC-nél nem tudom megszokni mert félmegoldás hiszen szükség van mellette a többi beviteli eszközre is. Notebooknál a touchpad esetében lehet segítség, esetleg még erre tudok gondolni. Egy nagy monitornál ami fél méterre van tőlem viszont már megint furán hat ha nyomogatnom kellene.

    Mondjuk valószínűleg a hangvezérlés még nagyon messze van pedig az hatalmas lenne ha feküdnék az ágyamban és hanggal válogathatnék a zenegyűjteményemben: "Computer, zenét: XY-tól az xy számot, közepes hangerő"

    Ha ilyet kitalálnának akár angolul is már nyílna a pénztárcám. Ezt ki lehet bővíteni mondjuk az egész házra is. "Computer mi az aktuális hőmérséklet? - Plusz 19 fok. -Emeld 2 fokkal."

    "Computer, fényt. Hangulatvilágítást, csökkentsd 40%-al"

    stb.

    Hát igen, Star Trek-en nőttem fel. :)

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák