Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #44630784

    törölt tag

    válasz Gabesz84 #37 üzenetére

    A hangvezérlésnek akkor lenne értelme, ha amolyan Siri módra működne, azaz a szöveg értelmezésével kitalálná, hogy mit akarsz tőle.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Gabesz84 #114 üzenetére

    gyönyörű, hogy az alapvető működséhez ksiegítő program kelljen, ennyi erővel a microsoft is berakhatta volna opcionálisra, és alapértelmezett kikapcsoltra (ha már ezt akarják erőltetni)

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Gabesz84 #122 üzenetére

    Erősen sarkítasz, ill. (szerintem legalábbis) itt-ott ellentmondásba kerülsz önmagaddal. Ha valami jó, akkor arra szinte rááll az ember keze. Nem igényel megszokást. Vagy, ha mégis, akkor nagyon rövid az az időszak.
    A baj, hogy ez a Metro felület nettó bukás. Desktop-on mindenképp. Az pedig, hogy a Metro-ról igen gyakran a classic felületre dob át, megint elég hülyén néz ki. És itt most nem is feltétlen a régi programokra gondolok, ahol nem lehet megoldani, hogy "Metro kompatibilisek" legyenek.
    Összefoglalva: hibás koncepció, kusza felület ... és még csúnya is. Csoda, hogy nem kapkodnak utána?

  • VIC20

    őstag

    válasz Gabesz84 #122 üzenetére

    Nono!

    Nem tudom, mikor kezdett normális felhasználói felületet ,,ölteni" a Windows - de az 1.0 talán nem mérvadó.

    (Azért egy gondolatkísérletet megér! Pontosan mi is az, amiben ,,nem kompatibilis" az 1.0-val a felület? Merthogy az nem túl sokat tudott, tehát a későbbi verziók inkább csak hozzátehettek, nem tudtak mit elvenni belőle. Én soha nem használtam ilyet, szóval régi 1.0 felhasználók, erősítsetek illetve cáfoljatok meg nyugodtan! :) )

    Jómagam a 3.0-val találkoztam először, és a komolyabb változást a Windows 95 hozta - bár jobban belegondolva ez is szerves fejlődés volt:

    A régebbi rendszeren volt Programkezelő ablak és voltak programcsoport-ablakok, ezekben találtuk az alkalmazások ikonjait. A futó programok ikonméretűre kicsinyített ablaki egyszerűen az asztalon helyezkedtek el.

    A Win95-ben aztán megjelent a Start menü (a Programkezelő ablak helyett), ahol a programcsoport-ablakok a Start-menü fastruktúrájának mappáivá váltak. A futó alkalmazásoknak pedig megjelent a tálca, ami összefogta az addig is megjelenő alkalmazás-ikonokat. Tehát a változás nem előzmény nélküli, a régebbi megoldás továbbfejlesztéséről van szó.

    További fejlesztésekkel ez volt a munkaasztal alapvető felépítése egészen a Windows7-ig bezárólag.

    A Windows 8 szakított ezzel, tehát nem továbbfejlesztett, hanem valahonnan a kézi eszközök világából ráncigált ide valamit (szerény véleményem szerint a hajánál fogva).

    Megszokás kérdése: persze, az ember sok mindenhez hozzá tud szokni, ez azonban idő - sokaknál pedig idő és pénz kérdése is. Mérlegre lehet tenni, hogy megéri-e. Ez nyilván más eredményt hoz annál, aki informatikai pályán dolgozik, tehát ,,hivatásos", mást a számítógépet napi nyolc órában szigorúan irodai munkásként használ és mást az un. átlagfelhasználónál (játszik, netezik, néha szöveget szerkeszt...) Meglátjuk, melyik csoport nyom többet a latban.

    (Már ha egyáltalán komolyan lehet venni a Microsoft mellverését, hogy de most aztán annyira figyelembe vesszük a felhasználói visszajelzéseket, hogy...

    Apropó: néha a felhasználói visszajelzések figyelembe vétele sem mindig üdvözítő, ld. a VB6 VB.NET váltást...)

  • VIC20

    őstag

    válasz Gabesz84 #127 üzenetére

    A beetetési időszakban volt igazán olcsó.
    Meg nem csak a beszerzésének a költsége költség. Munkaerőt átképezni rá. Ha valaki szabadúszó, akkor saját magáról mondhatja el, hogy az ideje pénz...

Új hozzászólás Aktív témák