Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz ollie #289 üzenetére

    Miért számít az bármit hogy mi minek az utódja? Mármint vásárlás szempontjából? Ezt nem csak tőled kérdezem egyébként, hanem a többiektől is.

    Persze lehet arról beszélni, hogy egy note 9 vagy 10 vagy 20 vagy 20 ultra éri meg jobban és miért. De végeredményben ha note-ot akar az ember akkor van egy véges számú halmaz amiből választhat. Semmit se javít a note 10+on hogy annak az utódja a note 20, és a note 20 se lesz rosszabb attól, hogy ha valaki lebutított változatnak tekinti. Nincs az előd és az utód között semmiféle mágikus kapcsolat, csak a nevük hasonló. Vannak telefonok, vannak tulajdonságaik és van árcímkéjük. Kinek mi fontos és mennyi pénzt szán rá az alapján lehet lehet beszélgetni róla hogy kinek melyik a jobb, de az ilyen messze menő filozófiai vitáknak nem sok értelmét látom.

    Egyébként remélem már lassan mindenki kiadta magából minden dühét és bánatát az note-okkal kapcsolatban, és lehet már esetleg beszélgetni róluk érdemben is. Nincsen semmi bajom a negatív kommentekkel, de a sok "kösz nem", "ez vicc", "jó nagy marha aki megveszi", "szétkúrták a note-ot" és társai kommentek elég unalmasak.

    Én kezdem pár pozitívummal a változatosság kedvéért: nem sok újítás van, de ami van az nagyon érdekes és tetszik nekem.
    Pl az a technológia, amivel tudja érzékelni, hogy te egy másik telefon fele fordítod a telefonod, és ezzel mondjuk file-t küldeni.
    Vagy ahogy csökkentették a toll bevitel késleltetését, bár nekem a note 10 késleltetésével sincs bajom, de kíváncsi vagyok, hogy emiatt az újat tudat alatt jobbnak fogom-e érzékelni.
    Ja és nekem a sima 20 műanyag hátlapja is inkább pozitívum, prémium érzés ide vagy oda, sokkal praktikusabbnak tartom a műanyagot.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz ollie #293 üzenetére

    De pont azt mondom, hogy nem értem, hogy miért számít. Én pl note 10 tulajként pont hogy örülök hogy a 10 nem hasonlít ilyen szempontból a 9-re. Mert én egy kisebb note-ot akartam. Tehát ha ki is jelentjük tényként, hogy a 10+ a 9 utódja, attól még nekem a sima 10-es a megfelelő készülék. Számomra nem lett attól kevesebb a 10-es mert nem az az igazi utód. A 10+ pedig nem lett több attól, hogy ő az. Tehát én semmi értelmét nem látom annak, hogy kijelentjük hogy az egyik egy extra változat, vagy éppen a másik egy butított változat. Én személy szerint ilyenkor inkább csak örülök, hogy két különböző telefont kaptunk, ezáltal van választási lehetőségünk.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz thebear007 #331 üzenetére

    Lehet, hogy ennyiért veszel pro maxot. De nem is a note 20 ultrát, kell hasonlítani a pro max-hoz, hanem sokkal inkább az S20+t, vagy esetleg az S20 ultrát. Már csak az s pen miatt sincs közük egymáshoz. Ha pedig nincs szükséges s penre, akkor felesleges is note-ot venned, az S széria szinte semmivel sem kevesebb, mint a note, a tollon kívül. Ha pedig ezek alapján az S20-ak árait nézed, akkor mindjárt más a helyzet.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz pecccccccca #336 üzenetére

    Attól, hogy a samsung túlárazott szar, még az iphone semmivel sem lesz kevésbé az. :) Egyébként neked is mondom, ne a note-ot hasonlítsd az iphone-okhoz, egyedül az s-pen miatt tudják az ilyen árakat meg az egyéb hülyeségeiket megengedni magunknak. Sajnos ha használható tollat akarsz telefonhoz, akkor nincs más választásod, sajnos így működik a szabad piac, annyit kérnek érte amennyit nem szégyellnek. Ha meg nem akarsz tollat, akkor miért érdekelne egyáltalán a note téged? Létezik S széria is.

    (#345) BabMester
    A note 20 gyakorlatilag egy s20 csak még ott van benne az s-pen. Az iphone-okban nincs toll. Miért tekintenénk akkor a note-ot vetélytásrnak? Persze, ha nem lenne S széria akkor elfogadom, abszolút vetélytársa lenne. De van S széria. Ezt mindenki elfelejti, amikor kijönnek a note-ok. Ilyenkor végre lehet találni egy telefon ami veri az iphone-okat árban, és el lehet mondani, hogy "na látjátok az iphone igazából olcsó". A legrosszabb az volt, amikor ugyanezt a foldnál láttam. Egyszerűen feldolgozhatatlan számomra, hogy mi alapján hasonlítanak össze egy nem hajlítható telefont egy hajlíthatóval. :F

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz pecccccccca #351 üzenetére

    Hát nekem elég egyértelműnek tűnt a kommented tartalma. De elnézést a félreértettem, nyugodtan fejtsd ki, hogy mire gondoltál. Kíváncsi vagyok.

    "Máskülönben tök jól megvagyok a túlárazott szar 11 pro max-szal... A következő telefonom pedig egy még jobban túlárazott szar iphone lesz.."
    Ez szíved joga! Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk! :)

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz LurkerSheik #352 üzenetére

    Mi ebben a bukfenc? :F Nem azért nem lehet összehasonlítani, mert ugyanaz, csak van hozzá toll is. Hanem azért mert a hozzáadott toll az hozzáadott árat is hoz magával. Ha ingyen kapnád a tollat, akkor persze, hasonlíthatnád hozzá nyugodtan. De a toll az drága. Ha valakinek nincs szüksége a tollra, akkor miért venne note-ot? Márpedig ha valaki az iphone-nal hasonlítja, akkor nyilván nincs szüksége tollra. Tehát: ha a tollat kiveszed az egyenletből, akkor nem hasonlíthatod a note-ot az iphone-hoz, aztán kijelenteni, hogy az iphone jobban megéri. Mert a note esetében nem veszed figyelembe azt a feature-t, amiért közben nagyon sokat kifizetsz. Így ha hasonlítani akarsz, akkor azt csak a S szériával teheted meg. Nincs értelme almát a körtével hasonlítani. Ha még ezután se érted akkor sajnálom, de ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz BabMester #355 üzenetére

    Ne haragudj, de ennek semmi értelme. Ennyi erővel a foldot is hasonlíthatjuk az SE-hez. :F

    (#356) pecccccccca
    Ok. :)

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz LurkerSheik #357 üzenetére

    Ember, ott van az S széria amiben nincs toll. Nem a toll az egyetlen elválasztó feature az iphone és a note között. Mondtam már, ha nem lenne S széria, nyilván a note lenne az iphone ellenfele. De van S széria. Az S széria minden ami a note, csak nem fizetsz extrát a tollért. Ezt értsd már meg.
    Nem kell, hogy két eszköz teljesen megegyező legyen, hogy össze lehessen hasonlítani. Egyáltalán nem ezt mondom. Szerintem az a butaság, amikor valaki teljesen figyelmen kívül hagyja egy széria létezését csak azért hogy nyugtatgathassa magát, hogy az iphone igazából nem is olyan drága. Miközben egy olyan feature miatt kerül többet a note, mint a toll nélküli párja, ami egyébként az iphone-ból teljesen hibányzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák