Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz Vitamincsiga #9 üzenetére

    Nem kínai cég, norvég cég, a tulaj kínai. Egy részvénytársaság. Nem szóltak bele a működésbe. A norvég cég az EU-s adatvédelmi szabályokat követi. A vezetőséget nem cserélték le.

    A chrome skin dolog már azelőtt volt, hogy a kínaiak megvették volna. Tény, sokan sírják vissza a régi Operát... én most azt használom, és szerintem nagyon jó, mert mindent tud, amit a Chrome, sőt, és nincs benne Google.

    Jobban bízom az Opera cégében, mint a Googleben, mert a kettő közül az egyik nem érdekelt, hogy célzott reklámokat toljon az arcomba szerte az interneten.

    Az Opera Max persze jó kérdés, az adatvédelmi feltételek szerint valóban eladják az adataidat. Itt a lényeg:

    The Opera Max app may log how you use your device, including unique identifiers, information about the software you've installed, device characteristics, information about your location and mobile carrier, the type of network you use to access web content, how much data you use, and the URLs you visit. We use this data to debug the Opera Max app and to improve the user experience. We anonymize and/or aggregate this data and may allow our business partners access to it. We and our business partners cannot link aggregated (!!!) data to individual people.

    Az utolsó mondat hazudik, mert anonymize and/or aggregate van, tehát az anonimizált adatokat természetesen tudják egyénekhez kötni, csak mondjuk név szerint nem, de az meg kit érdekel.

    Igazából semmi olyat nem csinálnak, amit a Google és a Facebook ne tenne, és gondolom, a cél nagyon célzott reklámok megjelenítése az appon keresztül.

    Ismerjük a mondást: "ha az interneten ingyen van valami, akkor te ott nem a felhasználó, hanem a termék vagy!"

    [ Szerkesztve ]

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz #27441408 #23 üzenetére

    Az adatvédelmi szabályzatuk szerint sem gyűjtenek adatot. (Az alkalmazás használati adatain kívül.)

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz #27441408 #27 üzenetére

    Tehát ha igazad van, akkor nekem se kell aggódni semmin az EU-s adatvédelmi szabályokat követik és PONT. (az ugye kit érdekel, hogy ki a tulaj és kinek a pénze mentette meg kb a böngészőt..)

    Nem tudom, hogy te min aggódsz és min nem, de amíg a cég EU-s, addig tök mindegy, ki birtokolja a részvényeket, nem fognak olyan szinten adatot lopni, amire Kínában már volt példa.

    Mert ami egy kínai belpiacos terméknél "elmegy", az itt már nem. Itt adatlopásban a Google és a Facebook vezet, akik alapjáraton majdnem minden mozdulatod követik az interneten...

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz #27441408 #30 üzenetére

    Azt mondod a cég EU-s, de a kínai tulaj nem mondhatja azt, hogy mindent bezárunk, és költözünk kínába? (hiszen ők a tulajok, gondolom az van amit akarnak, és akkor pápá unios elvek az adatbiztonság terén {gondolom} szóval valahol érterm azokat akik menekülnek a böngészőtől, konkurens számtech-es fórumokon is szinte csak azt olvastam, hogy azonnal törlik a userek)

    Azt, hogy sokan írják ezt, használhatod a saját véleményed alátámasztására, de a tényadat az, hogy az Opera részesedése a felhasználók közt stabil. (Még ha nem is sok százalékban.)

    Nem kis megerősítési torzítást okoz, hogy az a 95%, aki nem törölte, az nem kommentelt fórumokra hangosan anyázva. Tehát ennek ne dőlj be.

    A kínai tulaj nem mondhatja azt, hogy költözzenek el, mert egy részvénytársaság, és csak tulajok, nem szólhatnak bele a napi működésbe. Ez egy jövedelmező cég, semmi értelme fejreállítani. Az igazgatóság maradt a régi. Szerintem egyszerűen piacot vásároltak. Esetleg gázos kínai böngészőkbe átemelnek némi kódot, de az az Operát nem érinti.

    Szerk. egyébként ott a Vivaldi, sokan arra esküsznek. Én csak akkor váltok, ha visszahozzák a beépített mail klienset, de akkor rögtön. :))

    [ Szerkesztve ]

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák