Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Csajto #43 üzenetére

    Ezen már rég túl vagyok. Van alatta egy 23cm-es légkavarós, szabályozható fordulatú. A laptop hátulja is meg van bontva (igazából kivágva), hogy direktbe kapja a levegőt, illetve már több paszta ki lett próbálva, az MX-4 is, de végül is a Kryonaut sokkal jobbnak bizonyult. Sokkal kevesebbet pörög a saját ventije. De ha van még jobb megoldás, ami nem folyékony fém, és nem vezet, az érdekelne.
    Amúgy ez egy Dell laptop, de a gyári hűtési koncepció teljesen elb@szott rajta. A szellőzőnyílások belülről még le voltak fedve egy harisnyaszerű anyaggal. Már mikor ezeket kiszedtem, sokat javult a hűtés. Aztán feltűnt, hogy a bordáknál a légkivezető nyílás csak kb. a bordák 2/3-ad részénél biztosít szabad légáramlást, ezért ez lett a következő, ami ki lett vágva. Így is nyertem pár fokot. Aztán kísérleteztem a pasztákkal, a Kryo ~8-10C°-al jobb eredményt adott, ami azért elég jó, de itt nem álltam már meg. Mivel ez a gép nincs mozgatva, irreleváns, hogy a hátulja mennyire fedett. Így kivágtam a dedikált GPU mögött a burkolatot, valamint a ventilátor mögötti részt, így direktben a szoba levegőjét tolja át magán, nem a Dell által elképzelt labirintuson húzza át azt. Így már meglehetősen halk, keveset megy a venti, de ha van még olyan megoldás, amivel tovább lehet javítani a dolgot, akkor azt megteszem.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Csajto #50 üzenetére

    Van asztali is, meg HTPC-is. Utóbbinál Conductonaut van használva, csak ehhez is akartam valami jobbat. De tudom, hogy ebből többet már nem fogok tudni kihozni. Illetve egyedi vízzel lehetne, de annyit nem ér.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák