Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Luck Dragon #55 üzenetére

    Lehet, hogy jó, csak sajnos már előítéleteim vannak vele kapcsolatban, valami hasnolót sikerült nemrég kipróbálni és hangosnak hangos volt, de gyenge volt a hang minőség.

    re: GreenGoblin
    Ez ilyen. Szerintem nem volt vele szerencséd. Nekem ugyan csak 3 Nokiám volt, azaz négy, de az utolsó kettő ugyanaz a model, de olyan 8 évet biztos gyűrtem, az elsőt meg én gyűrtem le, hülyeségemmel, a másodikat meg 6 éves korában elvesztettem. De ismerőseim sose panaszkodtak a régi Nokiákra még a 90-es és a kétezres években.

    re: Fancy-boy
    Na erre a készülékre ránézek, viccesnek tűnik.

    Igen, a C2-01 egy fos volt. Nem tudom mi volt vele, de nagyon fos volt. Szerintem valami fake vagy valami nagyon gyenge refurb lehetett. Asszem a doboza is stiklis volt már, nyomtatásán lehetett látni hogy nem eredeti. Szerintem volt belőle vagy 3 amit kipróbáltam vagy megnéztem.
    Volt egy 1200-am aminek behányt az erősítője pár éve igen, azt váltottam egy eredeti nem refurb szintén 1200-ra. Véletlen, az volt az egyetlen olyan Nokia ami volt ebay-en és elhittem hogy nem valami fos refurb vagy fake. Közben sikerült egy eredeti tartalék akksit is venni bele.
    Azóta meg kukáztam pár régi Nokiát. 6300, akksi kell bele, 2760, asszem ez is akksis, 2630, na ennek nem tudom már mi volt a baja, szerintem szintúgy akksis, meg egy 3510i-m is van, ehhez csak töltőfejem nincs, meg ugye ez azért eléggé egy méretes darab. Ez utóbbi inkább csak ilyen muzeális darabnak van megtartva. 6300 tetszik a legjobban, abba is addig kellene bele akksit vennem míg van eredeti a piacon, bár lehet már lekéstem.
    Amúgy szerintem sokaknak van speciális hallásuk, csak max nem tudnak róla és hozzászoktak hogy nem hallanak semmit :D VOIP-al pl rengeteget szívok, melóban is átálltunk a Teams telefonrendszerre és botrány a hangminőség. Pedig már a Shortel digitális vonalát se szerettem.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz Luck Dragon #28 üzenetére

    En is szerencset probalok most a 6300-val KaiOs alapokon, de lehet hogy en is ugy jarok ahogy te. Mindenesetre erdekesseg es kivancsisagbol berenedltem, megprobalok vele egyutt elni par napot ha megerkezik. :))
    Akit esetleg melyebben is erdekel, jelenleg a KaiOS nem tul biztonsagosnak mondhato jelenleg. Itt van egy par oldalas osszefoglalo rola: [link]

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz Luck Dragon #65 üzenetére

    Szoval egy par nap utan:
    A Nokia 6300 4G keszulekrol:

    +nagyon frissito es udvozlendo dolog ujra valodi egykezes es kis sulyu mobilt fogni a kezben
    +az osszeszereles minosege kivalo
    +nagyon jo hangja van es hangos a kulso hangszoro, a telefonhivasok kozben kristalytiszta es hangos a keszulek
    +varakozason felul is teljesen eleg ez a 2,4" os kijelzo

    -szemely szerint nagyon sajnalom es nem is ertem miert eroltetik ra europara a szurket mikor ket masik vagany szinben is gyartjak, de nem az eu piacra. Nem csak erre a keszulekre igaz, sajnos
    - az akku ahhoz kepest hogy 1500mAh, viszonylag gyorsan elfogy. En azert 3-4 napot vartam volna, semmikepp a minden napi toltest
    - raadasul ez a Qualcomm snapi 210 tamogatja a quick charge technologiat, de itt nincs implementalva. Szinten nagyon hosszu , 3 oras toltes , amire eleg fajdalmas raismerni
    - a kijelzo, bar nagy fenyu es jo szineik vannak, pocsek betekintesi szogekkel rendelkezik, amitol mar nagyon elszoktunk (miert nem fer bele egy IPS vagy egy OLED?? k550i-m 15 eve olyan volt hogy lemaszott a kep a kijelzorol :( )

    Szoftver (KaiOs 2.5):

    +el sem hiszem, de varakozason felul eleg furge a keszulek, a ram szukos meretet nem is lehet igazabol erezni
    +nagyon konnyen navigalhato, minden fontos funkciot el lehet erni
    +az egyetlen chatkliens a whatsapp, viszont az remekul mukodik, gif ek, kepek videok es HIVAS tamogatas is appon belul
    +BT remekul mukodik

    -nincs viber, messenger (a facebook appot nem probaltam meg)
    -nincs prediktiv szovegbevitel(egyelore, illetve keszulekfuggo, ennel pont nincs)
    -a zenehallgatas csak nagyon emberfeletti probalkozasra hajlando a hatterben menni (szinten elszoktam ettol, droid es spotify hasznalata mellett) , netradiot csak aruhazbol letoltott appal sikerult hallgatni es azokbol meg nem talaltam olyat amelyek valamilyen szinten is tamogatnak a hatterben futast.

    Osszessegeben nem szabad elfelejteni, hogy egy 22900 Forintos keszulekrol beszelunk, es nemsokara jon a 3-as foverzioja a rendszernek ami nagyon sok ponton megujul, foleg belul hoz attoro valtozasokat.
    Szemely szerint en hiszek ennek a rendszernek a jovojeben, es kivancsi vagyok mi lesz ha egy gyarto +10 ezerert ad nekunk hasznalhato kamerat, es foleg egy gyonyoru kijelzot, meg gyortoltest :R

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

Új hozzászólás Aktív témák