Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabobalogh

    csendes tag

    2010 karácsonya előtt talán egy héttel, egy egész estés Crysisozás után szépen kikapcsoltam a gépet. Másnap délelőtt szomorúan tapasztaltam, hogy indításkor a képernyőn semmi sem jelenik meg. A ventik felpörögnek, vinchester töltöget de csak a nagy feketeség. Sok próbálgatás után szomorúan tapasztaltam, hogy a jó öreg Zotac 9800gtx+ kilehelte a lelkét. Több barátom is elkérte, hogy majd ők kipróbálják a gépükben, hátha nálam van a hiba, de mindenki visszaadta a kártyát mert tényleg halott.
    Pár nap múlva elmentem vettem egy gts450-et a 9800gtx+ pedig elfoglalta végső nyughelyét a garázsban egy polcon a többi régi videokártya melett. Ahányszor csak kimentem a garázsba mindig akarva akaratlanul rápillantottam ahogy impozáns méretével dominált a Geforce2, Radeon 9600, Geforce 6600, Hd 2600as kártyák társaságában.
    Nemrég olvastam egy cikket a videokártya sütésről és egyből eszembe jutott, hogy a 9800gtx+ lesz a kísérleti alany.
    Burkolatot, hűtést eltávolítottam letakarítottam a kártyát, kondik kaptak egy üveggyapot takarót és már fogtam is a hőlégfúvót. Belőttem a hőfokot 200 Celsiusra és melegítettem a GPU-t meg a memóriákat, mivel gőzőm se volt a hiba okáról inkább adtam bőven mindennek. Tegnap nekiálltam összerakni a kártyát. Már a pasztázásnál felötlött bennem a lehetőség, hogy esetleg mégis sikerülhetett. Csavarok berakása közben pedig eszembe jutott, ha nem jött össze akkor sincsen baj; nem vesztettem semmit. Mikor pedig beraktam a gépbe jött a gondolat, hogy mekkora marha vagyok amiért ilyenekkel foglalkozom, mert lehet zárlat lett benne és viszi az alaplapot vagy mitudomén mit. De azért ráindítottam.
    Indításnál elcsodálkoztam a bootképernyőn és vagy egy-két perc után jutott eszembe a megdöbbenéstől, hogy nem a gép fagyott le amiért nem jön be a vindows hanem be kéne pötyögni a belépő jelszót. Új hardver van a gépben...eszközillesztő telepítve... újraindítás
    és jöhetett az igazi próba. 2 óra Far Cry 2 nosztalgiázás és a kártya tökéletesen működik még. Kíváncsi leszek meddig bírja..

  • gabobalogh

    csendes tag

    Lehet igazad van. Mert 100 fokonként villannak fel a ledek a kis Bosch hőlégfúvón 300 fokig utána 50-esével lépked így nem egy pontos hőmérő. De megtette. Kérek barátoktól rossz 8-9 es sorozatú Geforceokat kíváncsi vagyok másikokon is műkszik-e.

Új hozzászólás Aktív témák