Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonoic

    tag

    Sziasztok!

    A múlt héten vettem egy t61-es alaplaphibás NVIDIA Quadro NVS 140M -es videokártyás gépet.
    Túl szép állapotban volt, és nem akartam elhinni hogy rossz, szétszedtem, és olyan kókány pasztázás volt rajta hogy ilyet még nem láttam ... Letöröltem a fólia alol is kiszedtem a fölösleges pasztát...
    Kicsit össze raktam... Lám lám van kép működik o.O estéig nyomkodtam így vártam mikor adja be a kulcsot. Elindítottam egy youtube-ot hát egyből kihalt. Na mondom ennyi, sebaj mondom simán alaplap csere.
    Ekkor eszembe jutott egy boltban egy vevő hencegve mondta hogy "spot lámpával ezeket az alaplapokat gyönyörűen meg lehet csinálni úgy hogy kb 1 cm re a chiptől beállítod a spot lámpát és hagyod 7-9 percig "

    Na mondom adok neki egy utolsó lehetőséget /ekkor már 3 szor szedtem szét/
    szétszedtem palmest le , a környező kábeleket, hűtőegységet stb leszereltem, még a pasztát is rajta hagytam igaz minimális volt rajta/annyi amennyi kell/

    Na spot izzó rá 1 cm re a chiptől tőle. /ki is kellett cserélnem a spot ot mert ledesre váltottunk/
    hát mondom 9 perc rá. teltek a percek közbe feszülten figyeltem a chipet mikor füstöl vagy valamit produkál e .
    Az idő letelt, hagytam még fél órán át amíg kihűlt.
    össze raktam kicsit /kijelző bill rá, hogy el lehessen indítani/ és elindul tökéletes a kép...
    Na mondom akkor hajrá, youtubra fel első hd film be 1080 as szállító 3 . had menjen.
    Végig ment, valami 1080 as természetfilmet nyomtam még rá, had izzdjon... hát semmi sem történt ..
    Már 2 napja nyúzom, cséztem, most is ezen vagyok. kíváncsi vagyok meddig fog élni.

    60-65 fokon van terhelés alatt, alap járaton 45 55 fok stabilan.
    Napi olyan 3-4 rát gondolom fogjuk használni hétvégén többet.

    Ha meghal írok feltétlen...

    Nope.

Új hozzászólás Aktív témák