Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #5 üzenetére

    Az oké, hogy te parázol de itt látszik pl. a statisztikán a nagyobbakon amik vélhetően azok?
    Vagy 2-3 év nem elég hozzá?

    Értem, hogy miért írod be minden ilyen topicba de ha semmire se lennének jók a He miatt akkor épp a nagyobb/ipari felhasználók miért szívatnák magukat? :F
    Vagy csak hülye Pistikéknek tervezték/ők veszik a 12-14TB-osokat tucatjával otthonra?

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #7 üzenetére

    Akkor kifejtem bővebben mi a gondom:
    Az a gond, hogy látszólag logikus állításból indulsz ki, de teljesen félremegy az egész.
    Az, hogy valami fizikai törvényszerűségből következtetsz 0 tartalommal szerintem édeskevés.

    Olyan mintha azt mondanád, hogy adatot tárolni mágnessel nem lehet. Fénnyel adatátvitel? Há' az "elúszik" a végtelenbe' mikor bekapcsolom a lámpát... Egy marék sziliciumból számítógépet építünk?? Háppersze...
    Avagy hogy repülne/úszna valami ami fémből épült és nehezebb a víznél/levegőnél...

    Szerintem kb. ennyi értelme van a He általad ismert 1-2 tulajdonságából következtetni egy technológiára.

    (Az már csak hab a tortán amit a többiek írtak: 10-20 évekre senki nem tárol. A tárolókapacitás is nő. Amit pl. kiírtam 20 éve CD-re vagy utána DVD-re az átkerült egy HDD "sarkába" kb. akkora adatmennyiség. 5 év múlva meg ugyanez lesz egy 2-4x akkora új HDD-vel.
    De nem csak felhasználói gyakorlat oldaláról nem valós ez a példád. Ezeket eleve nem archiválásra tervezték. Vannak/voltak optikai tárolók, azokat inkább... de ott is lehet jajveszékelni, hogy 50-100 évet azok se bírnak, nemhogy 2000 évet.

    Ipari felhasználásban szerinted csak az számít megvan-e az adat? Vagy az a költség is, hogy ne kelljen 3 évente lecserélni a komplett rendszert?)

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #19 üzenetére

    Még mindig csak puffogtatsz, kb. az oltásellenesek színvonalán.
    Azon átsiklottál elegánsan, hogy miért kell a fizikai tulajdonság alapján levonni a következtetést, hogy nem tudták megoldani a problémát és működő technológiát készíteni.
    Soroltam példákat: az összes technológia arról szól, hogy valamilyen fizikai/kémiai tulajdonságot felhasználsz bizonyos célokra és az adott célra hasznos ill. haszontalan tulajdonságot is kordában tartod. A hasznos tulajdonság sem mindentvivő, azt is ugyanúgy méretezik.
    ÉS ha már itt tartunk, a többi válaszodra:
    1. Ki mondta neked, hogy a He nélküli HDD-k archiválásra készültek? :D
    2. Nézz utána az optikai tárolóknak mire készültek és mennyit bírnak. Ne a legszarabb példát hozd fel elsőre...
    3. Aztán ha 20-100 évekre akarsz tárolni akkor még mindig a kazettáknál fogsz kikötni.
    4. De végül még mindig ott a kérdés, hogy neked személyesen hány HDD-d van most amit archiválásra használtál és 10-20 éves? Mekkorák? :DDD

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    Tök egyszerű kérdéseket tettem fel. Továbbra is várom az egyszerű válaszokat rájuk fejverés és általános mellébeszélés nélkül.

    - Mesélj még olyan fizikai tulajdonságokról amik nem igazán alkalmasak az adott cél megvalósítására.
    - Hány 10-20 éves HDD-n tárolod most épp archiválás céljából a cuccaid.

    Köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    Mint látjuk, a gyártók is örülnek mint majom a farkának hogy egyáltalán a gariidő végéig kibírja a hélium, utána meg ki nem szarja le, pénz a zsebben. Neked megnyugtató hogy 5 év után ki tudja mi lesz? Amikor azon van mindened? Tennéd a pénzed olyan bankba, ahol 5 évig bármikor kiveheted, utána meg majd meglátjuk?

    Bazz, mutass már valamit amit az örökkévalóságnak gyártanak.
    De tényleg. Ezen meg a hélium illékony tulajdonságán pörögsz mint egy helikopter (mindenki más az, tudom). Plz. sorold már mi az ami 20-30-50 évre készül és nem egy általánosan elfogadható használati szintre?
    CD? SSD? Ott is mindenki a cellafáradástól volt oda, SLC-n kívül mást le se köpködtek. Közben a vezérlő 5x meghal addig amíg a szar TLC. Ma hol tartunk élettartamban? És amúgy itt is tudjuk mennyit fog kibírni, mit vállal a gyártó, egész egyértelműen ráírják.
    Táp? BMW (mindenféle karbantartás és alkatrészcserék nélkül ofkorsz)? Panelház? De még egy téglaház is... vagy még egy cpu sem ez a kategória.
    De lekvárt vagy konzervet se vegyél... annak is van lejárati ideje.

    Egyáltalán fogalmad sincs a mérnöki tervezésről... minden arról szól, hogy bizonyos keretek között optimalizáld a technológiát. Nem arról, hogy maximalizálj, és azt is a maximum feltételrendszerhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák