Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #7 üzenetére

    Akkor kifejtem bővebben mi a gondom:
    Az a gond, hogy látszólag logikus állításból indulsz ki, de teljesen félremegy az egész.
    Az, hogy valami fizikai törvényszerűségből következtetsz 0 tartalommal szerintem édeskevés.

    Olyan mintha azt mondanád, hogy adatot tárolni mágnessel nem lehet. Fénnyel adatátvitel? Há' az "elúszik" a végtelenbe' mikor bekapcsolom a lámpát... Egy marék sziliciumból számítógépet építünk?? Háppersze...
    Avagy hogy repülne/úszna valami ami fémből épült és nehezebb a víznél/levegőnél...

    Szerintem kb. ennyi értelme van a He általad ismert 1-2 tulajdonságából következtetni egy technológiára.

    (Az már csak hab a tortán amit a többiek írtak: 10-20 évekre senki nem tárol. A tárolókapacitás is nő. Amit pl. kiírtam 20 éve CD-re vagy utána DVD-re az átkerült egy HDD "sarkába" kb. akkora adatmennyiség. 5 év múlva meg ugyanez lesz egy 2-4x akkora új HDD-vel.
    De nem csak felhasználói gyakorlat oldaláról nem valós ez a példád. Ezeket eleve nem archiválásra tervezték. Vannak/voltak optikai tárolók, azokat inkább... de ott is lehet jajveszékelni, hogy 50-100 évet azok se bírnak, nemhogy 2000 évet.

    Ipari felhasználásban szerinted csak az számít megvan-e az adat? Vagy az a költség is, hogy ne kelljen 3 évente lecserélni a komplett rendszert?)

Új hozzászólás Aktív témák