Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy0013

    veterán

    válasz natë #105 üzenetére

    Van/lesz jól használható Gcam-is mint mindig akinek épp ez a heppje (bevallom én is szívesebben használom leginkább a színek miatt Poco F1-en, meg a RAW mentes lehetősége miatt :D ). De amúgyis ritka aki plakátot akar nyomtatni mobilfotóból (meg aki minőséget akar az úgyis vesz egy minimum MFT gépet fényerős objektívekkel és a legjobb mobilokkal ellentétben este is használható lesz akár emberek fotózásra is, én is ezen okoknál fogva vette egy APS-C-s Nikon-t), Insta-n meg Facebook-on meg mind ugyanolyan "kenőmájas".
    Bár szerintem a középkategóriában is találunk már olyan Xiaomi-t aminek nincs szégyenkezni valója ezek a téren, pl MI Note 10 Lite.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Dare2Live #120 üzenetére

    Nem kell rá Gcam-ot rakni, de akinek jobban bejön a Pixel féle képalkotás az miért gond ha lehetősége van rá? Komolyan ennyire beszűkült a világon egy csomó ember, hogyha manuális opciók is lehetnek bizonyos funkciók javítására vagy változtatására akkor egy bizonyos ár fölött már negatívum... Némár :C Nem mindenkinek a Pixel féle képalkotás az etalon, ergo nem feltétlen javítást jelent a dolog, csak egy opció amire lehetőség van, ami pl Huawei telónál kizárt.
    Nem tudom a RAM meg a közelség érzékelő hogy jön ide, rossz benne vagy ki mondott ilyet? Nekem csak egy gagyi Poco F1-em van, de közelség érzékelővel egyszer sem volt probléma 2 év alatt.
    Kicsit nyavajgás szagú ez a komment.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz mjani1172 #203 üzenetére

    Azért megy minden Xiaomi topikban a ROM-olás mert régi beidegződés a márka esetében és mert nem okoz túl nagy kockázatot a dolog. A jó ár-érték aránnyal szinte minden típusra elérhető jó támogatottságú ROM-okat kapsz (pl. EU) aminek telepítése nem jár annyi nyűggel mint 1-2 márka esetén. Nekem és szinte az egész családnak Xiaomi-ja van évek óta, mindegyiken gyári szoftver. Nincs velük gond, a Poco-m 2 éve alatt egy frissítés se rémlik ami bármilyen funkciót is elrontott volna, de olyan több is ami új hasznos funkciókat hozott. Ahogy előttem írták a fórumok olvasgatása nem jellemzi az általános használhatóságot, ott csak kihasználják az emberek a jó lehetőségeket is, ha sokaknak ez egyszerű akkor miért ne tehetnék?
    Nem csak olvasni kell a Xiaomi topikokat évek óta ha érdekel a téma hanem venni egyet és használni, hogy valós képet kapj.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz jilian #354 üzenetére

    Valószínűleg ők jobban látják a piacot és statisztikákat is le tudnak tenni az asztalra ha kell, nem csak hasraütésszerűen kigondolnak 2 elképzelt összeget vásárlószámmal együtt, aztán ahhoz mérten cselekszenek. Felesleges olyan dolgokon agyalnod amire nincs rálátásod azzal szemben akinek van, szerintem. Ez van és kész. Pont hogy milliós tételeknél számít sokat akár 10 cent is.
    Az meg, hogy régen mennyi hasznuk volt és most mennyi van az függ azért 1-2 dologtól. Egyrészt hivatalosan nyitottak nemzetközi piacok felé ami rengeteg boltot jelent bérleti díjakkal, alkalmazottakkal, raktárbérléssel vagy akár egyéb beruházásokkal is (pl szervizhálózat kiépítése). Alkatrész árak sem stagnálnak, a licenszeket is meg kell már fizetni. Adók, járulékok stb. stb. Ha egy cég fejlődni akar akkor drágulni is fog, a mértéke pedig a megcélzott piac méretétől is függ. Ez a dolgok rendje. De ameddig nem vagy vállalkozó és nem létkérdés ezen dolgok ismerete addig könnyű szánalmasnak titulálni egy árváltozást meg legyinteni 1-2 millió dollár sorsa felett.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz jilian #362 üzenetére

    Nincs rálátásod a Xiaomi üzleti modelljére, se a gyártási költségekre, se a marketing költségekre, se egyéb kiadásra, se startégiákra, semmire. Akkor tulajdonképpen mit is szeretnél most megmagyarázni?
    Ha 5 évekig vállakozó voltál és jól kerestél akkor hogyhogy csak 5 évig tartott?

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz jilian #368 üzenetére

    Az a baj még mindig ugyanazt írod pedig fogalmad nincs továbbra sem a tényleges haszonról. Csak dobálózol az elméletekkel bármilyen nemű háttértudás nélkül és tényként állítod be. Honnan a csából veszed összegre mennyi hasznuk van? 😀 Netán tudod milyen típusú SoC-ből milyen darabszámot rendelnek be egyszerre és így mennyit kóstálnak? Tudod ezt minden alkatrészre? Tudod a boltjaik bérleti díját világszerte? Mit tudsz egyáltalán amire alapozod a 4-500 dollárt meg a 40-50%-ot? Írod, hogy én sem tudom, de én nem is hívatkoztam semmi konkrétumra csak egy cég áremelkedésének lehetséges okait vázoltam fel ami talán elgondolkodtat, hogy nem minden olyan egyszerű ahogy azt első blikkre gondolod. De ezt sem veszed figyelembe. Nem igazán szeretnéd te ezt megérteni úgy érzem, inkább csak a frusztráltságod hangoztatod az áremelkedéssel kapcsolatban, Konstruktív vita híján és a sok off miatt én lezártam a dolgot.

    mjani1172: Jobban belegondolva igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák