Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz joey04 #5 üzenetére

    Az a baj, hogy a Nexus "mókolós developer platform" elment egy ilyen "próbáljunk meg iphone lenni droiddal" irányba. Csak a droid attól még mindig az a mókolós geek cucc maradt. Nem érti meg a Google , hogy ők egyszerűen nem tudják azt átadni a készülékkel és a rendszerrel amit az Apple átad. Ennek a telefonnak pont ott lenne a helye árban , ahol egy hasonló specifikációval rendelkező Xiaomi telefonnak van , olyan 350-400 euró közt. Akkor lehetne az mondani, hogy itt a ref google telefon és venné az egész világ. Így meg... Ez egy vanilla droid középkategóriás hw-vel és ennyi, iszonyúan indokolatlan ez az ár. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #16820480 #93 üzenetére

    "- minek az a csúcs SoC? mintha laptopban sem lenne élet i9 alatt, ne viccelj már :N jól megdrágítja a hardvert legalább"

    Persze , csak a laptopoknál nem úgy árazzák az i3-at mint az i9-et. Mert a hír tárgyánál épp arról van szó, hogy gyakorlatilag bárki (bárki) komolyabb hw-t ad annyi pénzért amennyibe az új Pixel kerül , miközben egyébként egyetlen dolgot leszámítva (a gyors frissítési ciklust) gyakorlatilag minden ebben az ársávban létező konkurens komolyabb szolgáltatáscsomagot biztosít a készülékéhez. Azért azt vegyük már észre, hogy mondjuk egy OnePlus 8 jelenleg 10%-al kerül többe , miközben :
    -csúcs SoC (gyakorlatilag az elérhető legerősebb)
    -csúcs software ( ha nem is jobb , mint a vanilla droid (szerintem jobb) akkor is minimum egy szinten van vele
    -UFS 3.0
    - ~2x gyorsabb töltés
    -nagyobb akku
    -nagyobb kijelző
    - AX wifi
    - dual sim

    Szóval csucs SoC azért kell , mert ennyi pénzért az a minimum. Ugyan ide jött az S20FE is , az is csúcs hw. Semmi, a világon semmi nem indokolja ezt az árat , nem a csúcs SoC hiánya a gond, hanem az , hogy mellette ennyi pénzt kérnek érte. Simán jó a 765 , kb bármire , csak szabják hozzá azt a kb 400-450 eurós árat ami illik is hozzá, ne ezt a 630at. Ez a telefon kb egy Oneplus Nord , csak majdnem 50%-al drágábban. :U

    szerk : de azt is mondhatnám, hogy 100 euróval drágább mint a Oneplus 7T. A 7T.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz thomas92 #96 üzenetére

    .

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Robbertho #452 üzenetére

    Konyorgom az egy egzakt meroszam amivel kulonbozo keszulekek osszevethetoek. Azert fontos, mert az "olyan gyorsan" meg a "roccenes nelkul" az igy nem jelent semmit, ezek csak szavak meg a Te velemenyed. Kocsinal is megmerik a motort, loeroben , igy osszevetheto ket kulonbozo auto. Hiaba mondod , hogy ahh tokmindegy hany loeros mert kelloen GYORS, ez semmi, ez velemeny. Kell a szintetikus teszt, mert az kezzelfoghato eredmeny. A gyors az nem kezzelfoghato, ha az lenne senkinek nem lenne 144hz alatt telefonja, mert minden annal lassabb kijelzo lassu. A pixel pedig ezen a teszten szar es kesz, szar rajta akkor is ha neked netezesnel meg emailezesenl kelloen gyors. Erdekes , hogy csak addig van baj a szintetikussal ameddig pocsekul teljesit rajta a termek, ha az elso lenne akkor meg "a leggyorsabb vas a vilagon". Tessek elfogadni azt is amikor kiderul, hogy annyira rossz az sw hogy meg annyit sem tud a hw mint amit papiron tudhatna.
    Ettol meg persze IRL lehet kenyelmes a hasznalata, de ez meg nem valtoztat a tenyeken.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz *RLaci* #464 üzenetére

    Madár :D :D :D Az én faszomat se érdekli hogy neked a faszodat sem érdekli, egy egzakt , minden eszközön pontosan megmérhető számot köp ki a szintetikus teszt ahol a Pixel nem éri el azt, amit más, ugyan ilyen SoC-al szerelt telefonok elérnek. Ennyi , ebbe mit kötsz bele ? Tudsz olvasni ? Mert ha tudsz akkor értelmezed ezeket a számokat.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sphe #465 üzenetére

    "A hozzászólásodból jajgat, hogy te vágysz egy általad elképzelt áron egy általad elképzelt telefonra, amid nincs. :)"

    Ja lol biztos ez a baj :D Mibe vagytok jézusom... Szakmai fórumon ott tartunk, hogy pontos számokat kérdőjeleztek meg. ggwp. Amellett olvasni sem tudtok amúgy, leírtam, már elsőre is leírtam, hogy ez nem jelenti azt , hogy nem jó használni. Idézem, hátha átmegy :

    "Ettol meg persze IRL lehet kenyelmes a hasznalata, de ez meg nem valtoztat a tenyeken."

    Azt pedig, hogy lóerő/súly arányt kell számolni nekem is sikerült ám megfejteni, az is két egzakt szám egzakt eredménye. Ezt értsd meg, hogy nem az volt mondva , hogy lassú. Az volt mondva, hogy kevesebbet tud benne az a SoC mint ami a SoC gyártó specifikációs listáján szerepel. Ez pedig igaz is. Ebbe kötsz bele ? MEGMÉRTÉK.

    Amúgy mindenkitől bocsánat, én vagyok idióta , hogy leállok ezen vitatkozni olyanokkal akik ezt megvették 5 napja.

    szerk :
    " Tehát el kéne fogadni azt, hogy - mint a nem is olyan régi iPhoneok esetében - a rendszer jól van optimalizálva és nem kell hozzá über izmos a hardver ami alatta izzad. :D"

    Nekem is iPhone van, a különbség, hogy ha Te azt mondod, hogy szarul teljesít szintetikus teszten én ezt el fogom fogadni, mert igazad lesz , miközben egyébként én is elégedett vagyok a sebességével a mindennapokban. Ugyanis a kettőnek köze nincs egymáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák