Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    szerk: egy huawei P9-et váltott.
    Szívem szerint maradtam volna P/Mate vonalon, de a gugli kiherélése, stb. megölte a szériát a szememben P30 után, így egyértelmű volt a brand váltás. A versenyzők között samu S23 (később vásároltam volna) vagy a mostani iphone volt... de ott meg usbC nincs, neg az ios annyira nem pálya (de lehet csak meg kell szokni..?)

    Na eddig nem akartam írni, mert időm se volt nyomogatni de azért pár sort mégis ideírok nektek, hátha valakinek hasznos infó.

    A német Gstore-ból jött, így logikusan az írektől adták fel, hollandián át, németbe, majd csehekhez került, ahonnan gls már idehozta.
    Sima Pixel 7, ajándék fehér (ez inkább világoskék) pro buds-al.
    Így ez a deal nagyon megérte szerintem, mert a teló flagship, mind anyaghasználatban, mind teljesítményben is és a füles is szuper (bár azt még szokni kell)
    Ez a kettő együtt 270ezer volt, amiből csak a pro buds 90ezer, tehát lényegében 180ért ez modern, friss, 5évig frissítésekkel ellátott mobilt kaptam... vagyis vettem, ugye.

    A csomagolás minimál style, de ez nem is gond szerintem, töltő persze most sincs benne, csak usb kábel.

    PRO BUDS
    A pro buds tok méretben jó, kellemes fogású és a mágneses fedőzár és kattanása már-már addiktív :D
    A füles maga fura formájú, de amúgy kellemes fülben elhelyezve, de valóban szokni kell, mert eleinte olyan érzés mintha nem támasztaná és kiesne, pedig nem... na, még ki kell tanulni ezt
    A hangzás szuper, basszus van elég, és a hangerő is bőven elegendő maxon.
    Az érintési gesztikulációk működnek valóban, elsőre többnyire.
    Viszont az asszisztens nem sikerült működésre bírni (lehet az a baja hogy magyar a rendszer nyelve?)

    PIXEL 7
    A teló méretre pont jó. Kicsit már nagy is néha, de manapság már minden mobil péklapát... így ez még a normálisabb méretűek közé tartozik.

    Igen, a szélén ahol érintkezik a képernyő az oldalával, valóban kicsit éles, de megszokható.
    A teló fehérben gyönyörű és az ujjnyomatok se látszódnak annyira a hátlapon. (igen, még nincs tokom rá...)
    A mobil láthatóan minőségi anyagból van, de érzésre is. Az oldalsó aluminium váz kellemes érzés, de az oldalt található 2 gomb is jó tapintású.

    A szoftver gyors, nekem a FHD elég és a 90Hz is.
    Már telefonáltam is vele (manapság ez már ritka, a chat korszakban) és azzal sincs gond, tiszta a hang mindkét irányba. (telekom 4g voLTE)

    Nagyon sok beállítás van, már annyira sok, hogy el is vesztem köztük.
    Az "At glance" felsősor ellopás kicsit fájdalmas, azt még ki kell találnom mit kezdjek vele.
    Szerencsére a legtöbb dolog testreszabható hála az égnek, meg a droid13 OS-nek, így nagy panasz nincs rá.

    Az egyetlen amit észrevettem, hogy az értesítések nem igazán ébresztik a képernyőt, ha jönnek akkor csak az AOD-ig jut a teló, néha odáig se, pedig nincs berakva "Ne zavarj" status
    Ja a másik meg, hogy valamiért a gmail értesítések csesznek jönni, néha jön néha nem... de inkább nem.. pedig be van állítva hogy értesítsen.. azt nem értem mi a baja ott...

    A kamera szuper valóban, szép képeket lő és az AI teszi a dolgát ahogy kell.
    Kijelzője szép, színes, és a fényerő maxon bőven sok. A hangerő is elég hangos, maxon főleg.
    Amit kiemelnék az a remek haptic és rezgés, ezt most nagyon jól eltalálták, kellő erősségű és kellemes érzésű, nem bántóan erős és nem is gyenge mint a forint

    Szóval az első hetet kibírta, eddig bejön a teló.
    De ami a legjobban bejön az az üzemidő. Nem tudom ti mit csináltok vele, de nekem 2 nap simán kijön. Jó, nem nyomogatom órákat naponta az tény, de azért napi 2-3 SOT bőőőőven megvan, és minden szar be van kapcsolva (wifi, gps, stb.) ami szívja az akkut.
    Ami viszont néha bosszantó, a kijelző fel-nem-éledése mellett értesítésekkor (bár remélem ez csak beállítás kérdése és csak én nem találtam meg, hogy aktívabb legyen) az az ujjnyomat olvasó... az valóban szar és meg kell tanulni használni (nem erősen, de azért rá kell nyomni és ott kell tartani, hogy leolvassa és érzékelje)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák