Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz ribizly #10 üzenetére

    Egyelőre még semmihez se kell, sőt igazából még vagy 2-3 évig se (szerintem), lásd a fentebbi hsz-emet. A 4K 100 fps-hez meg még nincs megfelelő hardver, és szerintem idén se lesz, de ahhoz is nagyon bőven elég lenne a folyamatos kb. 100 MB/s-es írás (amit már régóta tudnak a jobb telefonok), sőt. Nem célja az senkinek, hogy másodpercek alatt megtöltsd a rendelkezésre álló tárhelyet, szerintem 3-400 Mbps-nél (kb. 40-50 MB/s) nagyobb bitrátára még nagyon sokáig nem kell számítani; igazából már a 100+ Mbps is elég jónak számít, persze az nem 100-120 fps-hez van.

    Tárhely növekedés meg szép lassan azért van, a 16 GB már teljesen eltűnt a felsőkategóriából (sőt, jobb helyeken már inkább a 64 GB az alap), a 32 GB már talán a felső-középkategóriában is eléggé elterjedt (bár javítsatok ki, ha tévednék), a 128 és 256 GB meg már szintén nem elérhetetlen. Azt hirtelen nem tudom, hogy van-e már félterás telefon (ha van, akkor is csillióba kerül persze), de mindenképp lesz, tablet meg már van. Szóval egyáltalán nem rossz a helyzet tárhely téren, ha nincsenek anyagi korlátaid :DDD.

    Egy kis infó innen, 4K 60 fps-re számolt bitrate (mondjuk amúgy 100 helyett inkább a 120 fps lehet érdekes, ami az itt számolt értékeknek pont a duplája lenne):

    raw, uncompressed ( yv12 format, typical for bluray, video cameras etc) : 12 bits per pixel x resolution x frames = 12 x 3840 x 2160 x 60 = 5,971,968,000 bps = 5,971,968 kbps = 711 MB/s

    compressed with lossless compression (huffyuv, magicyuv, other codecs), depending on content complexity, usually 1:5 - 1:2 , so about 100-400 MB/s

    with lossy compression... h264/avc would probably need around 60-80 mbps for great quality, 20-40mbps would work for youtube quality h265 / hevc would give great results with 50-70 mbps, probably will do youtube quality for 20-30 mbps.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák