Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Egy 3 hónapos "kötelező" kiképzés szerintem most sem ártana, ha normálisan, profin csinálnák és mindenkit lehetőleg a lakóhelyéhez közel képeznének ki, nem mint régen, ahol direkt mindenkit az ország másik felére küldtek. Ja meg persze kivennék a kiképzésből a menetelést és hasonló baromságokat. Felszerelés, fegyver ismeret/használat, némi önvédelem, lövészet, erőnlét növelése, fegyelem, parancsok követése. Persze ehhez olyan tiszti, altiszti állomány is kellene, akik példát mutatnak és nem iskolázatlan, hatökör alkoholisták, amikből régen sok akadt.

    3 hónap nem nagy kiesés fiatalon, cserébe leadnának némi súlyfelesleget, és felszednének némi izmot a rendszeres reggeli tornák és gyakorlatok során. A többség szerintem jól járna vele.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Ribi #38 üzenetére

    Remélni mindig lehet, de én se fogadnék rá...még kisebb pénzben sem. Igen sajnos az oktatás terén is minden modern szemléletet eretnek dolognak tartanak. Tisztára olyan mint a régi rendszerben, ahol minden rossz volt, ami nem az elvtársaktól jött. Tegnap olvastam, hogy Matolcsi szerint az Euro zsákutca, de egy Orosz kriptovaluta az tuti lenne. Lassan felkerül újra a vörös csillag az Országházra.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bambano #54 üzenetére

    Akkor átfogalmazom. Én 12 hónapig voltam sorkatona és abból csak az első 3 hónapnak volt haszna, a kiképzésnek. Ha abból kivennénk a sallangot, mint pl. gyakorlatozás az esküre, akkor egész sok dolgot át lehetne adni.

    Persze időnként talán nem árt némi frissítés, de az már maradjon a tartalékosoknak, akik önként vállalják.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bambano #70 üzenetére

    Nem elég a 3 hónapos kiképzés ehhez, sőt sok embernek a 3 év se lenne elég, mert egyszerűen nem tudná elviselni a valódi harccal járó sokkot. Lehet hogy én sem lennék alkalmas rá, nem is akarom megtapasztalni. Viszont a 3 hónap több mint a semmi és ha profik állítják össze a kiképzést, 3 hónap is sokat érhet.

    Egyébként ha megnézed az épp zajló harcokat, háborúkat, ott pont ugyanazzal a hagyományos módszerrel harcolnak és ölik egymást mint korábban is. Gerilla, partizán módszerekkel sok esetben.

    Egyébként egy három hónapos kiképzés nem csak katonai tudást adhat át, hanem önfegyelem, önismeretet, alkalmazkodás, erőnlét, csapatmunka, rendszeresség, pontosság területén is javítja a soft skilleket.

    Amúgy a 3 hónap lehet akár 6 is, csak azért hoztam fel a 3-at, mert anno annyi volt a kiképzés rész. Talán a munkaerőpiacnak is jót tenne, ha kivennének pár hónapra a piacról egy-egy generációt. A munkahelyen is fegyelem lesz valamilyen szinten, amihez alkalmazkodni kell.
    Jobb ha ott tanul hasznos dolgokat, minthogy közmunkásként, vagy munkanélküliként tengődik,

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Reggie0 #88 üzenetére

    Nem támogatom, hogy állítsák vissza a sorkatonaságot, de a kiképzés szerintem a többségnek a hasznára vált, annak ellenére, hogy benne volt a szokásos kopasz szivatás és hogy nem épp profi módon folyt a kiképzés, részben felesleges dolgokkal. Ez profin megoldva nagyon pozitív hatása lenne ma is a többségre. Persze a nagy részét akár beépíthetnék az oktatásba is, de inkább hogy egyre liberálisabb lesz az oktatás. A tanárnak nincsenek jogai, a diáknak meg csak jogai vannak. Nincs tisztelet, nincs fegyelem, azt csinálnak amit akarnak. A túlsúllyal se kezd senki semmit, csak sajnálkozás van minden évben a statisztikák miatt.

    Egy gyerek, egy fiatal felnőtt jellemzően nem csinál semmit hasznosat, ha nem mondják neki, nem kényszerítik, nem szoktatják rá.

    Nekünk egyébként nem 20 lőszert adtak kiképzésen, csak 8-at és abból kettőt mindenkinek be kellett adni a közösbe, hogy a tisztesek többet lövöldözhessenek. A második lövészeten talán 40-50-et, mert ott volt sorozatlövés és tárcsere is.

    Nem abból kell kiindulni, hogy milyen volt anno egy kiképzés, hanem hogy milyen lehetne ha jól csinálják.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bambano #92 üzenetére

    12 hónap, határőrségnél. Őrmesterként szereltem le...aminek persze semmi jelentősége mert nem érdem alapján, hanem 3 havonta automatikusan járt a következő rendfokozat, minden tisztesnek. Tisztes meg jellemzően az lett aki iskolázottabban vonult be. Emlékszem, hogy talán őrvezető vagy tizedes voltam, amikor beszedték az 5 ágú csillagokat mindenkitől, mert hogy önkényuralmi jelkép és helyette kaptunk 6 ágút. (elég bénán nézett ki)

    Sajnálom azt, aki meg szeretné tapasztalni a háborút. Én nem szeretném és ezt vállalom is.

    Ne a múltbeli sorkatonai tapasztalatból indulj ki. Lehet profi módon is csinálni azt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz cskamacska #115 üzenetére

    Sosem voltam, lettem militarista, nagy magyarország matrica, vagy címer, zászló sincs az autómon és itthon még légpuskám sincs. Viszont már akkor úgy gondoltam, hogy hasznos volt a kiképzés, amikor még katona voltam. Szóval nálam ez nem nosztalgia.

    Persze nincs két egyforma laktanya, parancsnok, kiképző, szóval lehet hogy én viszonylag normálisat fogtam ki. Nagy szerencsémre határőr lettem, kis laktanyában volt a kiképzésem és később is kis laktanyában "szolgáltam", ami eleve pozitív.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák