Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Manbal #47 üzenetére

    Onnan, hogy másfél éven keresztül warezoltam a játékot, Pistikám. Az imbolygó kamerával soha nem találkoztam, a sok gyökérrel ellentétben normálisan crackeltem meg a játékot. Ha másért nem, hát azért javul a teljesítmény, mert normálisan fel van patchelve, ami warezolt változatnál azért gond (ld. mondandóm második felét),

    mert minden megwarezolt patch mást rontott el a játékban. Gyönyörű élmény volt, amikor 1.2 helyett 1.3-ra patchelve a játék 15%-ánál az egyik küldetésben nem tudtam beállni a garázsba. Ahogy a célállomásra értem, a cél eltűnt a GPS-ről és a garázs lezárult. Fórumokon utána olvasva kiderült, hogy a crack a felelős érte és ez a Rockstar szeretetcsomagja a warezolók ellen. A history-nak utána olvasva aztán kiderült, hogy minden crack más pontjait rontja el a játéknak. Abbahagytam a bütykölést és megvártam, míg normális melóm lesz, aztán vettem egy ugyanolyan, de kétszer tuningosabb procit, jobb vga-t és megvettem az egész sorozatot. Most 1.7-nél vagy 1.8-nál tartunk asszem, és azonos órajelen kb. 20-25%-kal jobb a teljesítmény, mint eleinte. Lehet, hogy ezáltal torzult a játékélményem, de a lényeg, hogy azonos képességű gépen kipróbálva is javult a teljesítmény az 1.0-hoz képest. Alátámasztani nem tudom, hogy a warezolt példányok lassabbak voltak, de sok helyütt olvastam ezt, többek közt itt a játék topikjában is. Te meg olvass utána, mielőtt jogtalanul oltogatsz, kedves fórumtárs!

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Manbal #47 üzenetére

    Még két adalék.

    Ha jól emlékszem a Diablón volt először másolásvédelem, de már két évvel később, a Settlers 3-ban elkövették az aljasságot, a világ talán első, lappangó másolásvédelmét: ha nem volt eredeti a játékod, fém helyett disznókat gyártottak a kohóban, így buktad az egészet.

    Azóta is előfordul a dolog: a XIII a játék kétharmadánál közölte, hogy "ha ki akarod nyitni az ajtót, vegyél meg eredetiben, Öcsisajt".

    Miért lenne hát baromság, amit állítok? Egy crack akkor működik, ha végigjátszható vele a játék, nem akkor, ha elindul.

    A teljesítményről meg annyit, hogy azon kevés játék egyike a GTA IV, ahol a benchmark nem tükrözi a játék valódi teljesítményét. Talán szürkületben, utcai világítás esetén a leglassabb a cucc, de ez is sokat javult az idők folyamán.

    (#49) WongFeiHong: a patch-eken van a hangsúly. Jelenleg 4 éves vga-val és kicsit piszkált Phenom II-essel akadás nélkül fut medium/high/very high variációkkal, 25-ös látótávolsággal (az 512 vram miatt).

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák