Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz jerry311 #127 üzenetére

    szóval ha van egy müködö géped akkor mi szukséged van egy operácios rendszerre ehhez, miért nem csak a programokat adják, hogy lehessen választani, hogy win vagy linux oprendszerre használod?
    Mert ugye valaki akinek müködö gépe van és megvette a jogtiszta win-t az dobja el csak mert itt van ez a szép kis csomag?
    Wagy ha mégse akkor év végén volt reklámozva a 2000ft os win10es, ennyit nem érne meg senkinek egy wines rendszer, hogy esetleg egy jogtiszta gépet adjon ennyiért neki az állam még olyan áron is ha ezek a programok hozzá lennének csapva?

    Ha értelmesen elolvastad volna amit irtam, ott irtam, hogy ha nem win10es a rendszere, mert akkor kell hozzá külön program ahhoz, hogy megnyissa az isot is. DE ahogy irták a pendrivera meg mindenképp kell ,

    Azért az megnézném, hogy egy windows rendszerről ilyen 2 kattintásos az átálás linuxra az eltérő fájlrendszer miatt. tehát ujra kell formázni és particionálni az egész winyot, mert utána még a másik meghajtókat sem fogja látni amin a kiscicás képeket tudná megosztani anyuka.

    És nem mindegyik program fog automatikusan frissulni magátol vagy menübe kell azt is beállitani neki vagy egyszerüen ujra kell letölteni és ujratelepiteni.

    tehát mindenképp értelmetlen igy ez az egész elgondolás.

    ahogy mondtam az egyetlen ésszerü az lett volna ha az ujjonan vásárolt gépet lehetne ezzel kérni, hogy ezt tegyék fel rá, minden más esetben ha már van egy müködö rendszered amit beállitottál akkor miért huznád ujra egy másikkal miért nem csak a felhasználoi programokat tennéd fel ?

    Szóval bárhogy is akarod igazolni vagy védeni az ő álláspontjukat , ennek semmi értelme ennyiért meg föleg.
    Meg mégha esetleg az iskolákba is oktatnák ezek használatát, de mindenki legalább is az esetek 99% ban windowst oktatnak és excelt meg wordot.
    Aztán suli után haza megy pistike megirni a leckéjét az állambácsitol biztositott rendszerén , és csodálkozik pistike , hogy semmit nem ugy talál mint ahogy orán a tanitonéni megmutatta neki.
    És pitikének elgurul a gyogyszere és nem csinál leckét, vagy másnak a tanitonéni nem tudja megnyitni , mert nem kompatibilis .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák