Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz szbela87 #12 üzenetére

    M40-et MX-5-el de bőven jó rá az MX-2 is. A betonkemény gyári pasztához képest minden jobb (azaz HY510-es kínai pasztám pont rosszabb volt még annál is) Gyári padokat hagytam békén. Annyi hogy a backplate-re raktam bordát ahol a ramok vannak ugyanis én azokat is húztam rajta.

    P4-est pedig MX-2 vel pasztáztam. Hűtésre a linkelt megoldás szerintem bőven elég. Én egy P8 Silentet vagy kettőt rakok rá.
    A padokat nem cseréltem ezen sem, a GTX1060-1070-esen egyes gyártók nem is raknak normális hűtést (lásd pont Asus ahol van olyan hogy nincs pad vagy csak a fele se ér a bordához pedig azok 25%-al nagyobb órajelen mennek. (jó persze nem ideális de működik)
    P4 esetén a vrm és ram hőjét a belső plate és a hátsó plate vezeti el, nem is igazán érintkezik a GPU hűtésével de nem is kell neki mert ezek a ramok nem melegedősek, főleg nem ilyen csökkentett órajelen. VRM hűtés is bőven jó tekintve ennél nagyobb kártyákon még borda sem szokott lenni a VRM-eken.
    Arra gondolj hogy bár ez 1080 GPU de 1050ti szintű hőt generál, ha megnézed azokat a kártyákat akkor azoknál sokkal rosszabb minőségű hűtés simán működik jó hőfokokkal.

    Pasztából MX-5-öst szeretem az olyan ragadós, én könnyebben dolgozok vele mint az MX-4-el ami folyósabb.
    Ventikből meg legolcsóbb Arctic P8-P9-P12 normál verziója amiket használok, a silentet csak akkor ha nem akarok szabályozni és elég kevés teljesítmény is. (Vízhűtésemen is P12-esek vannak minimum fokozaton)

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák