Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Csupingo #238 üzenetére

    ez nem így van.

    a PCIe power szabvány a slotokra a következőt rögzíti:

    3.3V-os ágon minden kártya max 3 A-t vehet fel (ez hibahatáron belül 10W)
    ezen felül a 12V-os ágon a következők vannak:

    x1 széles kártya alapesetben 0.5A-t vehet fel, azaz 6W-ot
    ha szoftverből megdumálja az alaplappal hogy ő egy high power device, akkor összesen felvehet 25W-ot a 3.3 és a 12 voltos ágon összesen.

    ugyanez vonatkozik alapesetben a x4 széles kártyákra is, azzalk a különbséggel hogy nekik ez alapból jár, nem kell külön jeleznie hogy high power device.

    a x16 széles kártyák a slotból összesen 75W-ot vehetnek fel, 66W-ot 12V-on és 10-et 3.3-on. A két tápágon összesen akkor, ha jelezték hogy ők high power device. a legtöbb kártya egyébként ezt úgy oldja meg hogy HPD-ként jelentkezik be, a teljesítmény gyakorlatilag egészét a 12V-os ágon veszi fel, a 3.3-ról meg csak a pár milliampert igénylő, low level buszon ülő rendszerkomponensek vannak (SPI flash, wake up alrendszer, etc...)

    Abban az esetben, ha a kártyának nem elég a 75W-os power envelope, akkor jönnek be a képbe a 6 és 8 pines plusz tápcsatik. a 6-pin csatiról 75W-ot, a 8-pin csatiról 150W-ot vehet le a kártya. hogy mi van rádugva azt a sense pinek alapján tudja. Itt hozzátenném hogy a PCIe szabvány maximum egy 6 és egy 8 pines tápcsatit enged egy kártyán, ami így ugye maximum 300W-os teljesítménykeretet ad. Azok a kártyák amiken mondjuk 2 8-as csati van, azok a PCIe fizikai implementációjának elvileg, sensu stricto, nem felelnek meg. ugyanez igaz azokra a kártyákra amikre a több mint 300W-ot leadni képes 8-pin EPS csatlakozót szerelték (asszem high-end nvidia szerverkártyákon volt ilyen) ez persze senkit nem érdekel, ugyanis ez már sokkal inkább design kérdés mint kompatibilitási probléma gyökere.
    forrás

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • kenand

    veterán

    válasz Csupingo #238 üzenetére

    Köszi. Az asztalija a NANO is ugyan ez (néztem a BIOS-át) hivatalos papírok meg mindkettőre 175W tpd-t mondanak

    (#240) fatpingvin

    Ezért is furcsálom a 270W-os TPD-t 1x 8-as tápcsatival... (múltkor láttam ezt de most nem találtam meg)

    Akinek hátsó befúvás kell kicsi kínaiknál láttam

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák