Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    Nagyon nem örülnék, ha az új rész a First Contact War eseményeit mesélné el :U . Pedig valószínű, hogy így lesz, én mikor már elkezdték pletykálni a 4-et, rögtön erre gondoltam (szerintem sokan mások is).

    Az a baj, hogy már megismertük a galaxist, a fajokat, és a köztük húzódó viszonyokat. Most újra rá kellene csodálkoznunk, hogy pl a quarianok és a gethek háborúban állnak? Ezt már annyira ismerjük, hogy meg is oldottuk a konfliktust... :((( Sőt, tudnánk az újabb trilógia végét is: az emberek békét kötöttek a turianekkel és a galaxis befogadta őket. Nahát.
    Ettől függetlenül a BioWare zseniális gárda, simán lehet, hogy egy újabb mesterművet alkotnak, de ez az előzménytörténet nagyon kockázatos.
    A probléma alapvetően az, (ahogy már előttem is leírták), hogy a harmadik rész végén hozható 3 döntés annyira monumentális változásokat hozna, akár egy 4000 év távlatában játszódó folytatásban is, hogy kb. 3 külön trilógiát kéne alkotni.

    Ejjj, pedig de örülnék egy teljesen friss, ismeretlen történetnek... :(

    Darth_Revan: a probléma csak az, hogy már az Anderson-Saren viszonyt is kivesézték, méghozzá az első könyvben, tehát még ez se lenne újdonság.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz [Prolixus] #54 üzenetére

    Lehet, hogy neked izgalmas lenne egy First Contact War, úgyis, hogy tudod, mi a végkifejlet... de itt is úgy olvasom, hogy a többséget nem elégítené ki. De ennél is nagyobb probléma, hogy tényleg kevés lehetőség lenne benne, mert az az incidens a Turiánokkal zajlott le.
    Kicsit jobban után olvastam az új részt övező pletykáknak, és a BioWare egyik embere tényleg elejtett egy olyan mondatot, hogy lesznek új fajok is. Ez így szerencsére eléggé kizárja azt, hogy az új rész a First Contact War idején játszódjon. Hirtelen kiderülne, hogy a konfliktusban benne voltak mások is, csak az "classified" lett? Nem mondom, elképzelhető, Sovereiegn Citadel elleni támadását is geth mozdulatnak próbálták beadni a közvélemény számára, de ez a fordulat nagyon kicsapná a biztosítékot a rajongóknál.

    Valaki írta előttem, hogy a "Contact" alcím jelenthet egy új fajjal, esetleg egy új galaxissal való kapcsolatot. Ez már jobban kedvemre való lenne, a kérdés viszont megint csak az, hogy a 3 végén hozott döntések hogyan befolyásolták a galaxis sorsát, és ezt a BioWare hogyan fogja megvalósítani.

    Egy biztos, hatalmas felelősség van a vállukon, remélem minél jobban veszik majd az akadályokat, és egy újabb, szinte tökéletes trilógia kezdetét kapjuk majd!

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz Televan74 #58 üzenetére

    Egyébként kisebb ügyeskedéssel megoldható lenne a mentések átvitele is. Minimális átalakításokkal hosszú távon a destroy és control ending végülis ugyanaz lehet. A destroyban elpusztultak a kaszások, a controlban meg elvileg Shepard lett a Catalyst (ebben nem vagyok biztos, ha tévednék, javítsatok ki, egyedül ezt a befejezést nem láttam), és új minőségében Shepard utasíthatta a Kaszásokat, hogy hagyják el a galaxist. Mondjuk 500, vagy 1000 év távlatából ez mindegy is lenne. Itt csak a gethek a maradék kérdés, mert a destroy endingben ők is elpusztulnak. Az ő sorsuk megoldható lenne azzal, hogy a control ending esetében rájöttek arra, hogy maradásuk konfliktust szülne, így a 3 után rövidesen önszántukból hagynák el a galaxist, hogy pl a Magellán-felhőben (egy közeli galaxis) keressenek új otthont. Mindkét esetben ki vannak írva a képletből, úgy, hogy egy ilyen döntés nem szülne a rajongók körében ellenérzést.
    A ciklus folytatása endinget megengedhetik, hogy figyelmen kívül hagyják, egyedüli probléma a szintézissel lenne. De, mint az eddigiekből kivehető, egy kis agyalással az is megoldható, és akkor nem sz*rnának a fejünkre, hogy nincs mentésimportálás. Teljesen különálló rész ide, vagy oda, ha a 3 után játszódik, a döntések súlyossága miatt üdvös lenne, ha legalább az ending döntését átvihetnénk a következő részbe.
    Én mindenesetre bízok a BioWare-ben! :K

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz W.Wilson #60 üzenetére

    Ez igaz, de ezért mondom, hogy egy ilyen nagy súlyú trilógia zárás után lehetetlen kompromisszum nélkül folytatni a történetet. Nekem meg az nem tetszene, ha valamilyen szinten nem vennék figyelembe a 3. rész végét.
    Ha belegondolsz, a gethek már önszántukból megszakították a kapcsolatot minden szervessel a kvárik rannochról való kiűzése után. Ha nincsenek a Kaszások, szerintem ez így is maradt volna, és sosem jöttek volna elő a Perseus fátyolból.
    Egyébként én is azt tartom valószínűbbnek, ha a 3 eseményei után játszódik az új rész, hogy vagy egy befejezéshez fognak ragaszkodni, vagy egyáltalán nem veszik figyelembe egyiket sem. Végülis ez a legegyszerűbb megoldás, és a BioWare többször is hangsúlyozta, hogy a következő résznek semmi köze nem lesz Shepardhöz, és a tetteihez. De azért jó érzés spekulálni, és sztorikat gyártani :)

Új hozzászólás Aktív témák