Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz niof #26 üzenetére

    annál még az obligát pusztító is jobb lenne, bár 10 másodpercnél nem szántam többet a megfelelő szó megtalálására.

    eleve hendikeppes magyarra fordítani bármi ilyesmit mert a magyar nyelv ad neki egy disszonáns ízt, egyszerűen nem magyarul várod a megnevezéseket, kifejezéseket.

    de ha még ezt el is fogadod, többségében erőltetett a fordítás, érződik, hogy nyelvi lektorok cipőkanállal próbáltak valamit beleerőltetni abba a rövid egy bekezdésnyi definícióba amit kaptak és amihez nekik általában semmi vagy nagyon kevés kulturális közük van (nincs).

    az omnigél is lehetne nyugodtan multigél (igaz akkor multitool is kellene hozzá ami meg már megint más, lásd cipőkanállal legyen akkor omnigél), sokkal könnyebben befogadnád egy szövegkörnyezetben, nem tikkelnél rá, hogy életedben egyszer találkoztál élő szövegben ezzel a szóval akkor is úgy hogy omnipotens.

    létezik, persze csak avítt, magyar nyelvben nem vagy ritkán használják, idegen, kizökkent.

    az adeptust is kb. tinódi lantos sebestyén írta le utoljára, de szépen rímel rá a pedellus. persze, benne van a szótárban de mit mond ez neked a karakterről? semmit. az adept angolul sokkal inkább élő szó, ott nincs cringe ha belefutsz, magyarul van. mit akarnak vele kifejezni? katonák akik mesterei (a biotikus hadviselésnek). angolul sem sikerült belefoglalni egy szóba, de ott legalább valamennyire élő kifejezést sikerült találni, itt meg egy adeptust. persze, nem lehet elszakadni az angoltól mert nem veszi meg a kiadó. ok. akkor ne erőltessük.

    engem zavar. szerencsére van lehetőség angolul játszani (először magyarul próbáltam, becsületből, de nagyon zavart, újrakezdésnél öröm volt az angolra váltani) így kár nem ér vele, tiszta sor.

    arra már egy kicsit tikkelek, amikor valaki a nagymagyarnépnemzetiszuverénszittyajogra hivatkozva vekeng a ménincsmagyarosításon mer' tufa volt kicsit megerőltetni magát szt' most leesik a vérnyomása ha megkérdezik tőle hogy hóvarjú.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák