Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Ez egy SZUPER hír enne, ha hír lenne. A lényeg, hogy ez a játék NEM az, ahol arra kellene energiát fektetnie a stúdiónak, hogy emberek meg gethek CTF-et játsszanak egymással, a coop multi meg pláne teljesen kivitelezhetetlen, ha megtartják az eddigi játékmenetet - ha meg nem, akkor adják ki inkább könyvben, mert hogy én meg nem venném, az biztos.

    Szóval egy szó, mint száz: kell a francnak a multi. Single player RPG-t akarunk (vagy mit, akciójátékot egy jó sztorival - csak, hogy senki ne kössön belém), nem bohóckodást!

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #9 üzenetére

    Coop egy olyan játékban, aminek a fő értelme a párbeszédezgets? Hát állati érdekes lenne coop-ban, hogy az egyik állandóan csak lő, aztán nézi, hogy a másik szerepjátszik. Cserébe viszont tuti, hogy szűkítenének olyan faktorokat a játékban, ami most jó.

    Ebbe nem kell coop. Vannak remek coop játékok.
    A multi meg csak ne legyen kiegészítő, egy roppant egyszerű ok miatt: véges a humán- és financiális erőforrás. Mindkettőt inkább fordítsák a mostani játékmenet tökéletesítésére. Őszintén, ki a tököm venne Mass Effect-et CSAK a muti miatt? Tehát a multi következtében hány vásárlóval lennének többen? Csak tippelni tudok, de nem töltenek meg egy sétahajót sem.

    Nem esem túlzásokba: ezt a trilógiát fejezzék be úgy, ahogyan elkezdték. Ha coop-olni akarok, megyek Halo: Reach-elni - megjegyzem, totál esélytelen, hogy a konkrétan coopra (is) kihegyezett játékokkal felvegye a versenyt.

    szerk.: Szóval ha a multi, vagy a coop csak úgy Harry Potteresen varázsütésre jelenne meg az ME3-ban, akkor tőlem lehetne, és egy szavam nem lenne. De ameddig ez időbe, pénzbe és embererőbe kerül, addig ne ugráljon inkább senki. Ha mondjuk arra vennének fel embereket, hogy a harmadik rész hosszát 5 dvd-nyire nyújtsák, azért szívesen fizetnék akár dupla árat is. Inkább ezzel foglalkozzanak - a suszter maradjon a kaptafánál, ne akarjanak ők GoW-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz jimessor666 #15 üzenetére

    Rossz partner vagyok, egyébként is előnyben részesítem a jó hosszú, sztorivezérelt single-player játékokat.

    Amúgy szó se róla, szeretem a coop mókát (bevallom, jóval inkább, mint az ismeretlenekkel való multizást), de nekem a Mass Effect, illetve a hasonszőrű játékok azt jelentik, hogy ülök a fotelben, néha lövök kettőt-hármat, egyébként meg olvasom a lore-t, meg párbeszédezem, ameddig csak lehet :K

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #19 üzenetére

    csak fightolni ezerrel

    Hát nézd, vannak olyan játékok, amik konkrétan erre vannak kihegyezve. Közel nem olyan fasza az ME harcrendszere (pl. az instant-stop erőválasztó menüje okán), hogy ezzel deathmatchcseljek mondjuk egy Halo: Reach helyett, ellenben a coopnak semmi értelme, mert sztori nélkül csak annyi lenne, hogy meglepően hasonló terepeken meglepően hasonló ellenfeleket lődözöl, magyarán szar. Ha meg ráfeküdnének, az azt jelentené, hogy át kéne dolgozni a harc- és erőrendszert, amin ugyan lehetne javítani, de nem abba az irányba, amibe a multis fight terelné.

    A jó single mellé viszont nagyszerű ajándék

    Nem igazán, mert a játék célközönsége (aki meg is veszi) inkább mondjuk +10 óra játékidőt, vagy ingyenes déelcéket kérne ajándékba. A warezos arányon meg pikulát nem javítana, mert az azt jelentené, hogy valaki csak azért veszi meg az ME-t, hogy multizhasson vele, mert a singlet a lopottal is végig tudja tolni.

    A többire meg: én úgy vagyok vele, hogy egy játék ne akarjon olyasmi lenni, amire nem alkalmas. Igen, hozzá lehetne varrni egy szar és értelmetlen multit kevés erőfeszítéssel, illetve kemény melóval lehet, hogy lehetne valami olyasmit is alkotni, ami alulról ütögeti a szarabb coop játékokat.
    Egy szó, mint száz: én sem a béna, egymás után futkosós deathmatchcsekben, sem a végletekig kiherélt, sztoritlan coopban nem látok semmi fantáziát.

    Egyszerűen ez a játék nem arra való. Persze, Panzer General-ból is lehet real time stratégiát csinálni, csak akkor már nem ugyanarról a játékról beszélünk. Szóval ez a fából vaskarika dolog szerintem egy ordenáré melléfogás lenne az ME esetében.

    Az meg már egy másik kérdés, hogy én nem lennék boldog attól, ha azért késne a játék mondjuk X időt, mert beleépítenek egy olyan funkciót, amit soha nem használnék, mert pont nem érdekel. Ez persze magánvélemény.
    Viszont ez a zsíroskenyeres dolog meg azért nem ilyen egyszerű. Azt kell megmérni, hogy a ráfordított idő/pénz fog-e hozni annyi többletbevéltelt, hogy meg kéne írniuk egy fasza hálózati kódot (ami közel sem olyan egyszerű, még erre kihegyezett multis FPS-ekben is sok a szenvedés, ld. COD meg egyéb szarok), ki kéne találniuk egy új harcrendszert, össze kéne kaparniuk értelmes játékmódokat, ki kell tesztelni, bugtalanítás, support stb... ez mind olyan dolog, hogy vagy plusz embert kell erre felvenni, vagy erőforrást kell átcsoportosítani. Utóbbit erősen ellenezném, másodikra meg az lenne a véleményem, hogy akkor inkább azért vegyenek fel plusz népet, hogy több kontentet pakoljanak be :K

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák