Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meglivorn

    aktív tag

    Istennőm!
    Egyesek még mindig ott tartanak, hogy a relék ugyanúgy robbantak fel mintha belebasztak volna egy bazi sziklát?
    *sóhaj*

  • Meglivorn

    aktív tag

    Sóhajtozás:
    ez a téma már vagy 3× le lett rágva csak ezen a fórumon (gamepod/PH).
    A "megerősítés" többek között Patrick Weekestől is jött, aki mind a 3 rész egyik írója volt.
    Nem "ragadt a földön" senki, mivel a jelenlegi technológia mellett is, a hajók FTL sebessége (nem max, hanem cruising speed) veri a Star Trek warp9-es sebességét (bocs, ennél jobban nem tudom hasonlítani, annyit meg majd mindenki tudhat a trekről, hogy nem a csillagközi utazás a probléma benne).
    Ez ugyan a quarianoknak szar, mert ők így is pár évtizednyire vannak otthontól, de egyrészt ők hozzászoktak, másrészt (megfelelő sztori esetén) legalább tudják, hogy van hova hazamenniük.
    A Turian, Krogan, Salarian területek meg gyakorlatilag itt vannak a szomszédban, asarik is csak két sarokkal arrébb.
    És mindezt úgy, hogy az FTLt nem is nagyon fejlesztik, saját relék építésében nem gondolkoznak, pedig lehetne (pl. beszélgetés Aytheaval).

    A robbanás meg: egyrészt másképp is fest a kettő. Másrészt ha egy picit elgondolkozol a dolgon, egy berendezést többféleképpen is el lehet pusztítani (destroyed), nem csak azzal, ha felrobbantod. Plusz, tényleg nem mindegy, hogy egy üzemszerűen feltöltött, teljes energiával üzemelő relébe belevágsz egy sziklát vagy kap egy meglehetősen speciális energialöketet és parancsot aminek a végén tönkremegy, kiég és robban egyet mint egy hajó.
    Plusz, az az első rész óta világos kellene hogy legyen, hogy a reléknek miért kell pusztulniuk. Ugyanis nem az a céljuk, hogy lehetővé tegyék a csillagközi utazást, az csak az eszközük. És alap dramaturgia/filozófia, hogy addig nem kezdheted meg a saját utadat amig meg nem szabadulsz a kötelékektől. (fuh, ez nagyon fellengíős volt de télleg ez a lényeg ^^°)

    Mindegy. Ezt már mind lerágtuk többször, és a jelek szerint hiába is vitatkozunk megint, két hét mulva megint jön valaki és közli hogy hülyeség, mert a kroganok megesznek mindenkit. :U

    Nekem már össz kb két "kérdésem" maradt az endinggel kapcsolatban:
    1 - a normady. Mi a rákot művel és hova repeszt annyira, meg hogy kerül fel mindenki. Erre a promó képek és egyéb beszélgetések alapján lesz valami válasz.
    2 - a három ending "közös halmaza", azaz a 3 alapjában különböző megoldást hogyan tudják továbbvinni, hasonlóan az első két játék végéhez. Erősen leegyszerüsítve: mi lenne az alap settinge egy ME4-nek. Hozzáteszem, erős a gyanúm, hogy a szintézis csak egyfajta "bónusz megoldás" azt nem tudom sehogy beilleszteni egy "folytatásba" a másik kettő nagyjából kompatibilis kimenetet ad (ez a számomra nem negatív, az ME nekem pont azért vonzó, mert bár Shepard az egész galaxis talán legfontosabb lénye, de mégsem minden körülötte forog).

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Vinyard# #37 üzenetére

    A control/destroy még összehozható (vagy a reaperktől szereznek, vagy a roncsokból szereznek technológiát, erőforrást).
    Mivel a kontrol a paragon ending, nem valószinű, hogy Shepard elkezdené vele leigázni a galaxist (renegade shepard talán, de az meg úgyis robbant, olyan a frazeológiája) :D
    Szerintem pedig tényleg az a legvalószinűbb, hogy visszapakolja őket a mélyűrbe, valahova ahol senki se találja meg és benyomja a sleep gombot :)
    Egy másik lehetőség hogy a "pacifikált" -jujj- reaperek baromi nagyot lökhetnek a galaxis technikai szintjén, átvéve technológiákat.
    Hosszú (sőt, már akár rövid) távon viszont biztos vagyok benne hogy olyasmi lesz, hogy a reaperek eltűnnek valahova, és nem látta őket többé senki (a renegade ugye egyszerű, PUKK és salvage :D ).

    Mellesleg a második végigjátszáskor, miután a quarian/geth béke is megköttetett, jót vigyorogtam Garrus beszólásán "A gethek és a quarianok együtt dolgoznak... még a végén megérem, hogy krogan csapatok jönnek segíteni Palavenre... ja várj... Shepard, ha sikerül lebékítened a reapereket is, szenté avatnak!" :))

    A szintézis viszont túlságosan gyökeres változás, nem igazán tudom hogyan jelenne ez meg a továbbiakban, a "mindennapokban". És mivel amúgy is csak majdnem max MS mellett jön be (oké a shep túléli magasabb, de ez egy másik téma, másik trope :D ) nekem tényleg erős a gyanúm, hogy egyfajta nagyon alternatív, spekulatív bónusz, ami nem lesz része a kánonnak.

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Vinyard# #44 üzenetére

    Heh. A rachni az egyik ami szerintem pont félreértett. Igaz hogy "játékilag" ugyanaz, adott a barlang, azon végig kell menni, lelőni ami szembejön.
    De ha megmentetted a rachni királynőt az me1ben, akkor az van ott, és a végén a rachni segít az építkezében és a harcban. Utána pedig egy szövetséges faj, ami jó eséllyel csak annyit akar hogy hagyják békén.
    Ha nem mented meg, akkor nem a királynő van ott, hanem egy rachni "breeder" ami ugyan megígéri hogy segít de elárul. A rachni pedig marad egy történelmi monszter amit sikeresen kiirtottak a galaxisból.
    Nagyon különboző végkifejlet. Csak a számok (military strength) ill. a közvetlen akció/map mögé kell nézni egy picit. És ha így nézed végig a me3 teljes menetét, baromi sok apróság van ami így vagy úgy igenis visszaköszön, befolyásolt, és lezáródik.
    Ha az elsőben segítettél a bárban a c-sec által beépített pincércsajnak, akkor Conrad Verner életben marad. Ha nem, akkor halott. A hibbant pacák, aki Pragián, Jack questjében szerpelt, ha életben hagytad, végül hősi halált hal, miközben feltartja a reapereket, míg egy hajó el tud menni a menekültekkel (többnyire gyerekek).
    stbstb.

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz FehérHolló #49 üzenetére

    Na de valahol az a lényeg hogy mi a háttér és a "szöveg", ill mi a végeredmény (kihalt monszter rachni vagy élő, szövetséges).
    Egyébként ez is előkerült valamelyik interjúban, nagyon akarták a rachnit (akkor is ha nem mentetted meg, és valahogy a rachni alapú reaper mobokat is meg kellett indokolni), ugyanakkor sajna nem volt elég erőforrás a dologra.
    Tudom. "Szemetek" ^^°. De sajna ez egy ilyen világ, az erőforrások nem végtelenek.

    A témára visszatérve egyébként, nekem meggyőződésem hogy Hudson és Walters tökeint erősen megszorongatták emiatt ^^. Végülis a majd 2 giga letöltendő anyag egy ingyenes DLCben nem semmi, és nem kis számlát produkálhatott :D
    (Ha jól emlékszem, a Shadow Broker volt ekkora)

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Antigabo #71 üzenetére

    Pici spoiler, mér ha van aki még egyátalán nem játszotta végig, még akarja, itt van és olvassa a topicot és zavarja a spoiler O_O...

    Tudod, van egy eléggé jól bejáratott, meglehetősen hősiesnek tartott fogalom: az önfeláldozás. Amikor az "egészséges elmével rendelkező lény" realizálja, hogy az ő halála árán ugyan, de megmenekülhetnek sokan, köztük azok, akik igazán fontosak neki.
    Mellesleg, ha valaki odafigyelt a játék alatt, ez a téma elég erősen ott van, szinte végig.
    Privát véleményem szerint nagyon helyesen. Klasszikus és ősi drámai szabály, a Hősnek halnia kell. Úgy katartikus. És nem, ezt nem most mondom mint mentegető bioware fanboy, ezt kb. másfél éve tartom. Persze nem zavar, ha shep túlél, csak véleményem szerint nem követelmény. Ahhoz túl nagy a "shitstorm" hogy jól fésülten jöjjön ki belőle aki belekeveredik.
    (megj.: az eredeti ending kivitelezése szerintem is szar volt, az Extended még csak lennt van, nem kezdtem bele - majd este. Véleményt majd akkor mondok, előzetesen se videók se review-ek nem érintenek).

    edit:
    abba hogy a gyerek nem is gyerek, hogy mit jelképez és miért úgy, ill. hogy miért nem lehet fejbelőni bele se megyek. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Antigabo #73 üzenetére

    Nem láttam, még mindig, de azt tudom már vagy egy hónapja:
    nem döglik meg mindenki. (azt nem mondom hogy senki, mert elég sokan halnak maga a játék alatt ^^° de a Nagy Galaktikus Pusztítás nem történt meg. Az csak egyes "fanok" rémlátomása volt).

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Vinyard# #77 üzenetére

    Lehet, hogy nem hiszed el, de igen ^^°
    Aztán olvastam az interjút pl Patrick Weekes-sel, az egyik íróval aki meg is erősítette ezt meg sok másikat is.

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Vinyard# #79 üzenetére

    Persze, elsőre nekem is az ugrott be hogy "dehát... akkor most bumm?" aztán végiggondoltam, mert egyszerűen nem volt értelme. Biztos sok scifit abszorváltam gyerekkorom óta (vagy 30-32 év alatt) ^^°, ill. megnéztem vagy 3× mert minden szint kipróbáltam.
    Aztán más volt a robbanás, a logika is azt mondta, hogy más ha valamibe bele*szol egy sziklát és más ha egy spec parancsot kap.
    Aztán kb. másnapra (azért kell emészteni a dolgokat) leesett hogy tulajdonképpen tök logikus, a reléknek pusztulnia kell, "saját út" meg ilyen filozófiai cuccok miatt.
    Nem állítom, hogy okosabb vagyok, mint egy ötödikes, csak hogy nekem valahogy összeállt. Vitáztunk is rajta haverokkal eleget, meg más fórumokon is. De igazán akkor lettem 100% biztos amikor olvastam az interjúkat. Hogy mennyi minden volt meg, és mennyire "nem jött át" amit akartak. Meg mondjuk az is lehet, hogy segít, hogy megvan mind a 4 regény, a képreglnyek, az artbook, és a Final Hours is amit még a release előtt állítottak össze, szóval nem lehet réfogni hogy "persze, csak azért mondják, mert...".
    Félreértés ne essék, nekem sem tetszik az eredeti befejezés. De főleg azért mert antiklimatikus, unalmas, és abszolút semmi győzelem érzetet nem ad. Ellentétben az első kettővel, vagy az olyan jelenetekkel mint a genophage vége, vagy Rannoch visszaszerzése, és a béke a geth-tel (ami mindkettő szintén szomorú is egyben). Azok zseniálisak.
    Úgyhogy nagyon kiváncsi leszek arra, mi lesz az ECben. Átjön-e :D Aggódom a geth, vagy EDI miatt (szegény Jokernek senki más nem maradt :( ) :D
    Meglássuk, lassan oda is jutok hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák