Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    válasz E.Kaufmann #9 üzenetére

    Én támogatom hogy csak egy hardver gyártó legyen. Ha minden csing csung SOC on elfutna ugyan az lenne mint a PC piacon. Cseng mobile kiadja a friss ropogós tabletjét vagy bármijét a helyi olcsó soc-al. Aztán tojik a firmware updatekre és fél-egy év után meg a rolling update miatt összefossa magát a cucc mert az új Win verzióval nem kompatibilis. Vagy letiltja frissítést és utána a kedvenc programja közli vele (vagy főleg a Store) hogy túl régi az oprendszer és frissítés híjján ennyi volt. Aztán meg megint megy az anyázás meg a köcsög MS-ezés amikor a hardver gyártó/ill megrendelő Cseng mobile a sunyi és cseszik a supportra (most is ez megy a trógerül megírt driverekkel). Androdinál ez működik mert ott az ember vagy megragad a vele adott verzióval vagy megkeresi a kedvenc házi barkács csapatát hátha összekalapáltak valami értelmeset az eszközre. Ez talán itt is működne amennyiben az oprendszer forráskódja nélkül külsős csapatok érdemben hozzá tudnák igazítani a Firmware-eket a frissítéshez.

  • gege547

    tag

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Minden nagyobb Win update-nél jönnek a driver kompatibilitási bajok. A laptop gyártók is tesznek a supporta én is szívik a notimmal mert a gyártó cseszik engedélyezni a tavaly nyári Intel frissítést és nem tudom normálisan tévére kötni. Ez még rosszabb lenne a telefonoknál amiket 1-2 éves kifutásra szánnak hogy úgyis vesznek másikat.
    Ha csak egy gyártón van arra talán nagyobb nyomást tud helyezni a felhasználó és a MS is. Buktak már pár milliárd dollárt ezen a piacon most talán végre tököt növeszt bár amíg ez a Satnya Nutella van a főnöki székben kétlem hogy próbálkoznának. Qualcom ra még talán lehet hatni de egy kínai gyártóra nem. A szabadalmakat is lopják, állami védelem alatt állnak alapból vesztett ügy.

Új hozzászólás Aktív témák