Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomazin

    veterán

    válasz bambano #12 üzenetére

    én is elolvastam, ellenben ott egy sima szolgáltatóváltás van megfogalmazva(tről netfone)
    Te pedig ezt írod:
    "ráadásul ha a t infrastruktúráján szolgáltatnak, akkor a szolgáltatás összességében rosszabb lesz, mintha a t-vel szerződsz."
    erre írtam,h a voda infrastruktúráján szolgáltatnak, so emiatt nem értem hogy kapcsolódok ide a t, mint aki adja az infrát.

    0.hibabejelentés: igen, ez az egyedüli hátulütője. viszont mobilnál ha kimegy egy torony azt ugyanolyan prioval javítják, ha meg esetleg elhasal valami a telefonközpontok között (aminek elő sem kellene fordulni, hiszen az van írva, h a saját hálózatukat meg se járja a hívás), akkor az elég magas szintű incidensnek veszik.

    1. mivel jelen esetben az infrastr. a fentit takarja így szerintem ezzel nem lesz gond
    2. itt számára a költségek azok lesznek amit a voda leszed, ami pedig a forgalomból fog adódni, amin pedig biztosan van hasznuk
    3. erre van a hatósági árazás
    4. erre is vannak mind törvényi, mind pedig szerződésbeli keretek. ha én mint kun béla kitalálom, hogy létrehozok egy virtuális szolgáltatót és teljesítem a törvényi kötelezettségeket, akkor pl. a t-nek törvényi kötelessége velem szerződést kötni.
    5. szerencsére nem Te szabod ehhez a törvényi kereteket, így nagyon jól el lehet, mint fogyasztó lavírozni a különböző virtuális szolgáltatóknál. pl. cps, hurokátengedés. és mint fogyasztó engem mérsékelten érdekel, hogy az kinek az infrája, hanem az érdekel, hogy mennyiért kapom meg (és persze megkapom-e azt a minőséget). de az is egy érdekes kérdés, hogy a t a rezes hálózatának értéke és a postától átvett hálózat értéke közötti "befektetés" milyen viszonyban áll a belőle kivett nyereséggel.
    szóval mit is ér? remélhetőleg növeli a versenyt.

Új hozzászólás Aktív témák