Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz zazenke #408 üzenetére

    P30 Pro a gyári appal ilyen, sőt, még rosszabb. De csak 4K-ban. Ami azért érdekes, mert még a tárhelyre se lehet fogni. Valaki lemérte, hogy kemény 17 megabittel rögzít. DSLR Camera nevű programmal viszont szaggatásmentes 4K-ban is, és nincs ez a "jitter" mozgásnál, csak ha durván rángatod. Szóval tökéletes volt számomra. A 25 fps hiánya miatt kerülöm a Huawei-t, van az a lámpavillogás, amit az 50 Hz-re állított shutter sem küszöböl ki, vágóprogram meg még úgy se. A Note 10 ezért ideálisnak tűnt, van ugyanis 25 fps meg 24 is, csak hát azok is ricegnek.

    (#407) hun_gery: Ez neked is szól, a P30 Pro és a Mate 20 Pro közt annyi a különbség, hogy utóbbiban nincs benne az RYYB szenzor és nem ötszörös a zoom. Én a háromszoros zoomot gyakrabban tudtam érdemben használni, még filmezéshez is pl., és van az említett szenzor hiányának olyan pozitív hozadéka, hogy hasonlít egymásra a három kamera képe, nincsenek ostoba színbeli eltérések, mint a későbbi modellen. Mate 30 Próhoz nem volt szerencsém, de a Mate 20 kecsesebb, könnyebb, ezerszer szebb, mint ez a Note 10, vagy igazából bármi más, plusz az ujjlenyomat olvasó mellett megkapod a 3d arcfelismerőt és van led is. Még mindig a legjobb telefon, amit valaha életemben nyomogattam, csak az iPhone 6-ot szerettem ennyire kb. 5 éve.

    Észrevettem egy rendkívül furcsa hibát a szoftverben. Lehalkítom a telefont, és ezerrel, full hangerővel jönnek mindenféle hangok, email, kamera exponáló hang, videóindító pittyenés, vagy akár a Facebook Messenger csilingelése. A kamerahangok akkor is minden programban jöttek, amikor még a néma módot is bekapcsoltam. Könyvbemutatón videóztam, kezemben fényképező, gimbalon, állványra téve a telefon. Nagyon ciki volt, amikor a közönség egyként ugrott fel a fülsüketítő pittyenésre, amit a Manual Camera csinált videó indításakor. Baromi hangos és zavaró. Ilyen malőrt még egyik telefonnál se láttam, egyszerűen képtelen vagyok valóban lenémítani a telefont.
    Tegnap este is ez volt, filmeztünk, Messenger pittyent, kinyomtam az alkalmazás hangjait a beállításokban, de ugyanúgy csilingelt tovább. A mobilnetet kellett kikapcsolnom végül. Szánalomhalom.

    (#409) Freddycom:
    Ez jó megoldás, én is használtam a P30-nál. Vágóprogram csinál belőle 30-at, ha filmezek, 60-on hagyom, ha home videózok. Sima liba. De ez a szerencsétlen mindenhogyan röcög nálam.

    (#419) GoldhandRent:
    Oké, várom, jó lenne egy pozitív ellenpélda.

    Én már nem szenvedek tovább, 5 napja van meg a készülék, holnap megy vissza. Telekomnál dolgoztam sok-sok éve, az egyik tanítványom intéz nekem jóárasított iPhone 11-et vagy 11 Prót. Nagyjából 50 telefonom volt 2011 óta, most már azt mondom, elég a nyűglődésből, kerül amibe kerül, de ne akarjak rajta túladni legalább 2 évig.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák