Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olymind1

    senior tag

    válasz -vitya- #228 üzenetére

    100-110 €-ért van Asrock B560(M) PRO4 is, ha valaki nem akar olyan sokat költeni alaplapra.

  • Frawly

    veterán

    válasz -vitya- #228 üzenetére

    Nem kötözködésből, meg becsülöm a kutatómunkát, amit beletesztek, de 328 euróért az 5600X rohadt drága, az majdnem kétszeres lehúzóár. Ja, annyiért itt talán az angoloknál is lehet kapni. Az a 3600 már árban jobban néz ki, az is drágább, de még talán annyira nem nagy lehúzás.

    A 10400F azért olcsóbb, mert több van belőle készleten, meg mivel mindenki Ryzent keresne (én is), ezért nem is annyira viszik. Azért mondom, hogy ha most kéne gépet vennem, simán megfontolnám vételre, mert azért az se annyira rossz proci, 14 nm ide vagy oda, meg hiába nem K. Az Intelnek most egyébként is ez a taktika kell, nagy készletek, az AMD készlethiányt kihasználva az AMD-s ár alá bemenni, budget gyártóként, szerintem még bőven lennének eladásaik. Amiben hibáztatom őket, hogy még mindig úgy viselkednek, mintha ők lennének a no.1 gyártók, közben meg rég másodhegedűsök.

    Hála az égnek, nem veszek most gépet, asztalit nem egészen 2 éve vettem, Ryzen 2600 egy MSI B450 Mortarral, mindkettőt piszok olcsón, épp a Ryzen 3xxxx-ek megjelenése előtt lement az ára (mindenki az új genre várt), én meg lecsaptam ár, egy rettenet olcsó, használt, ex-bányász RX570-nek egyetemben. Akkor még se bányászláz, se covid, se semmilyen más baromság nem volt, kihúzom vele még évekig. Ha most kéne vennem, szívnám a fogam rendesen, főleg a GPU-k szálltak el brutálisan.

Új hozzászólás Aktív témák