Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modeart

    tag

    válasz D1Rect #33 üzenetére

    "Ha feltennénk egy átlagos mai hardverre mindkettőt és ráhúznánk ugyanazt a skint, napi felhasználás során sztem te se mondanád meg a különbséget."

    Bocs, vitatkoznék. A Vista olyan szinten nem optimalizált, hogy tökmindegy milyen hardveren de vannak bizonyos részei amelyek idegesítően tétováznak - a win7-tel szemben.
    Tuti érezni a különbséget.

    Én egyébként vállalnám a tesztet, akár úgy is hogy egyik rendszerrel sem dolgozom. Megmondanám én melyiken fut Vista és melyiken 7 egy egyszerű fogyasztásmérővel is :D
    Ugyanis a Vista folyamatosan dolgoztatta a procit és a vinyót, míg a 7 nem minden esetben. Ugyan a Vistánál sokkal javítottak a rendszeren az SP1 esetében, de addigra már ott volt a 7.

    Egyébként azt sokan elfelejtik, hogy az XP bevezetésekori sikerének és a Vista későbbi sikertelenségének volt még egy titka is: az akkor Win98 és Millenium idejében volt egy technológiai fordulópont, a dvd megjelenésével kevés volt a 2Gb-os fájlméret, márpedig aki nagyobb méretű iso-kkal dolgozott, annak kötelező volt az xp telepítése az ntfs rendszerre való váltás miatt.
    Nekem tuti meggyőződésem, hogy az XP sikerének ez volt az egyik sarkalatos pontja (a másik még az adls net támogatás ami szintén a 98-on buherakényszer volt).
    Azért vannak még a mai napig is xp-s gépek, mert azóta sem történt olyan mértékű technológiai váltás, ami indokolttá tenné a nagyobb verzióra váltás - hangsúlyozom egy átlag felhasználó esetében. Ezért nyögvenyelősek az új rendszerek, mert igazából nincs rá felhasználói igény, a marketing meg mehet ezerrel, hogyan bizonyítsuk be hogy a 8 mi a túrótól lesz jobb mint a 7 vagy a Vista vagy az XP, amikor ugyanazokat a fáljokat, ugyanazokat a zenéket, videókat fogjuk rajta nézegetni, mint 10 évvel ezelőtt....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák