Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Milka 78 #12 üzenetére

    Hmmm... Köszi az info-kat, srácok! :R

    Ezek szerint a TCL "bekamuzta" a 10 bit-es panel alkalmazását? :F

    Mondjuk anno az AVSForum-on volt egy jó cikk erről a témáról... Szerk: Meg is találtam: Determining Display-Panel Bit Depth

    Mondjuk ebben is van némi igazság:

    "some manufacturers, such as Samsung and Sony, do not officially reveal the bit depth of the panels in their HDR displays, saying that an 8-bit panel with good processing can perform better than a 10-bit panel with poor processing."

    Nem lehet, hogy jelen cikk tárgya is egy gyengébb feldolgozó eljárást kapott? Mondjuk, ahogyan fentebb is említettem: "Megfelelő dithering mellett a végeredmény jó".

    Ennek tükrében külön érdekes a lengyel szakik megállapítása...

    Viszont ha jól értem a cikket, és amit X2N fórumtárs írt, az átlag felhasználók zöme ennél a tévénél észre sem veszi a dithering eljárás negatív hatását.

    És ezek tükrében pláne érdekes volna tudni, hogy a TCL palettájáról melyik készülék kapott 10 bites panelt, és amelyik 8 bit-eset használ, az melyik dithering eljárással dolgozik.

    @Dear X2N,

    Kimondottan emiatt vitted vissza, vagy volt más oka is? (Csak azért kérdezem, mert az OLED vs. LCD összehasonlítás ugyebár az "almát a körtével"...)

    Amúgy, ha már dithering... gyorsan, és hangosan, egymás után háromszor mondjuk ki, hogy "pseudorandom noise quantization". :P ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák