Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz idegen lény #4 üzenetére

    A kínaiak mint Lenovo nem raktak össze PC-t soha Magyarországon. Az IBM beszállítója igen. Amiért Magyarországra mennek, az annak köszönhető, hogy, hogy a munkaerőpiacon mesterségesen a legalacsonyabbak a munkabérek. Szlovákia Románia, Csehország, és Lengyelország kb 30%-al magasabb átlag órabéreket fizet mint magyar cégek. Ha nem így lenne, akkor menne Lengyelországba, ahol a Lenovo központi szervize is van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz UnA #22 üzenetére

    Egyéltalán nem biztos, hogy a szuper bruttót választják. Valamint az átlag gyárakban Budapest mellett, vagy Debrecenben nyitnak gyárat gyakorlatilag teljesen mindegy, mert nem Budapest vonzáskörzetének 40 km-es területéről fognak toborozni, hanem a kis falvakból, ahol a munkabérek meg sem közelítik a Pest vonzáskörzetének béreit, abban is biztos vagyok, hogy itt nem mennek 120 - 140 000 nettó fölé, három műszak esetén lehet 160 - 170 000 Ft.
    Csak kiindulok Vác-ból, ahol ott a Conti, a Zollner nem nagyon repkednek a 100 ezrek, pedig Vác Budapest vonal frekventáltabb mint Üllő.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Samott #35 üzenetére

    És a városba mit fog csinálni? Vácról is 20 perc a nyugati még sem megy be Pestre aki a Contiba, vagy a Zollnerba, vagy Gödöllőn dolgozik. Pedig mindegyik 20 percre van vagy a Nyugatitól vagy a keretitől.

    Ezt a gyárat az olyan kisfalvak fogják táplálni, amik az elszegényedés szélén állnak, és Pesttől 50 - 60 km-e vannak, pont úgy, mint a váci, hatvani, gödöllői gyárakat is.

    Ha ennyi fizetést akarna adni a Lenovo az embereknek, akkor BRNO-ba, vagy Wroclaw-ba vitte volna a gyárat, nem Üllőre. Nem véletlenül nem oda vitte a gyárat.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Samott #37 üzenetére

    Senki nem állított ilyet. Én annyit állítottam amit fentebb írtam, mesterségesen alacsonyan tartott munkabérek miatt megéri ide jönni. Ennyi. Ezzel meg elég nehéz vitatkozni.

    De errefele nincsenek elszegenyedo falvak, tele van minden telepules kikoltozokkel, mennek fel az ingatlanarak. Most lett kesz az M4, egesz tavoli helyeket kot be az agglomeracioba.

    :D :D Komolyan. Én most is kisfaluba járok haza, ha Magyarországon vagyok. 55 km-re BP-től. 10 millió fölé nem mennek az emeletes családi ház árak. Évek óta. És ezután bele kell tolni kb ugyanennyit, hogy valami szigetelés és ez az legyen belőle.
    Egy átlag kádár kocka 6 - 8 millió között mozog. (persze meghiretik 13 - 16 millióért, csak senki nem veszi meg.)

    Ezt te minek neveznéd? Fejlődésnek? Mikor gyerek voltam 1800 fő élt ott, ma 1100. És ez a tendencia van a környező 10 faluban.

    Nem Göd-re, Dunakeszire, Pécelre, meg Isaszegre kell gondolni, mert nem onnan fognak menni dolgozni az ilyen gyárakba az emberek, hanem Galgagyörk, Püspökhatvan, Acsa, Csővár, Kálló, Penc stb. típusú falvakból. Persze Üllőre a környező hasonló kisfalvak lakói fognak majd menni.

    Ezek elszegényedő falvak. Az elmúlt 20 évben nem változott semmi, sőt csökkent az ott élők száma az új házak építésének száma minimális. Nő az üres családi házak száma.

    A propaganda szép dolog, ameddig nem ott él az ember.

    Na nem vészes a helyzet, de igen is ezek esetében folyamatosan csökken a népesség, és egyre több az idősek aránya, még BP-től 50 km-re is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Samott #39 üzenetére

    Szerintem azért, mert nagy eséllyel sem Budapesten élőkre gondoltak akik itt dolgoznak majd. 120 000 Nettó fizetésért nem nagyon mozdulnak meg ara felé. A kisfalvakból simán bejutnak Üllőre. Ott ahogyan a váci, gödöllői, hatvani üzemekben ennyi fizetésért elmennek dolgozni, mert rá vannak szorulva.
    Nincs más lehetőségük.

    Persze ha nem így lesz annak csak örülni lehet, de nekem vagy egy érzésem, hogy az a valószínűbb, hogy ez lesz amire tippeltem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sonar #57 üzenetére

    Pontosítsunk egy picit, a Sanmina rakott össze gépeket Magyarországon, amit aztán felvásárolt a Lenovo. A ThinkPadeket Sencsen-ben gyártották, csak épp az Európai piacokra a Sanmina szerelte készre. A Lenovo megvette, és most a Lenovo szereltet. De a lényeg, hogy ez megint olyan mint a többi cég, többe kerül a leves mint a hús.

    #67 sonar
    Ameddig fizeti a magyar állam.

    #64 arnyekxxx

    igen és a vecsési a lenovo gyártósoron fog dolgozni igaz? Nem mint fentebb kifejtettem ezt a gyárat a rászoruló kisfalvak szolgálják ki majd. Lehet itt megmagyarázni, de a vecsési nem netto 120 - 160 000 -ért megy majd dolgozni, a falusi ember meg erre rá van szorulva. Szóval mint írtam szép a propaganda, csak épp az propaganda marad. A valóság meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák