Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz hallador #26 üzenetére

    Én rendszermérnök vagyok, 20 éves korom óta napi 10 - 14 órát dolgozom, miközben tanulok, és közben dolgozom is kb 8 éve nem voltam szabadságon, Magyarország nem Nyugat-Európa.

    Már ne haragudj, de pont ennek is köszönhetjük, hogy itt tartunk. Nem ismerem a körülményeket, de melyik az a hülye cégvezető, aki fizet három embert, ha egy balek is megcsinálja ugyanannyiért?

    És ez általános probléma, hiába vagyok én öntudatos, ha minden ilyen emberre 10 szerencsétlen jut, aki szívesen csinál lábtörlőt magából, mert "kell a pénz".
    Bár lassan ez már nem igaz, ugyanis nem egy területen már egyszerűen nincs miből válogatni, nincs épkézláb ember. Sajnos a saját környezetemben is látom, hogy a munkavállalók is megérik a pénzüket. Még mindig úgy viselkednek sokan, mintha a munkahely kiváltság lenne és neki csak jogai lennének.

    Félreértés ne essék, én is nyomom rendesen, de a napi 12-16 óra munka egyáltalán nem normális. Erre kár hivatkozni.

    Jelenleg egyébként levelezőn végzek egy egyetemet, van némi rálátásom a felsőoktatásra is. Én ott látok problémát, hogy az felsőoktatásba kerülők nagy részénél már eleve az alapozás is hiányzik. Mikor egy tanár már meg sem próbálja az anyagot egyetemi szinten leadni, mert a többség még a középiskolai szinten is elvérzik a ZH-kon, akkor mit tehet?
    Ez pedig az általános/középfokú oktatás tragédiája. Ott vannak az igazi problémák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák