Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Chrys_ #34 üzenetére

    Annyira nem.

    Mozgáskezelésben is jobbak, mint a klasszikus (bármilyen típusú és intenzitású BFI nélküli) LCD-k, mert a válaszidő legalább alacsony (LCD-knél ez erősen változó lehet többféle tekintetben is, pl. egyes technológiáknál drasztikusan magasabb lehet a szélső érték, mint a "jellemző", amit megad a gyártó, bár vannak tényleg gyorsak és lineárisak is, amiknél ez nem gond), így csak az okoz gondot, hogy alacsony a képkockasebesség esetén (főleg mozifilmeknél a 24, de gyors mozgásokhoz, ami jellemző sok videojátékra, már 60 is csak elégséges, mintsem bőséges) csak akkor lehet élesnek látni a mozgóképet és viszonylag folyamatosnak érzékelni a mozgás, ha ezek a képkockák csak fel-fel villannak viszonylag alacsony frekvencián (lehetőleg képkockánként 3x, max 4x, de inkább kisebb szorzóval és alacsony "duty cycle" értékkel [az aktív és inaktív idők aránya], ahogy nő a tényleges fps forrás oldalon -- míg összefut a két véglet és már nem is kell BFI valahol vastagon 100, inkább 200-hoz közeledő fps-nél), nem folyamatosan (vagy "kvázi folyamatosan", tehát ha pl. fényerőszabályzási okból magas frekvenciákon vibrálva is, de a képkockaidő túlnyomó részében mégis aktívan) világítva. (Csak a 200fps példánál inkább ne is gondoljunk bele milyen gépszörnyeteg kéne a stabil >100, átlag 160-200 fps-hez a mai modern játékok grafikájával és technológiákkal. High-end PC 10 éves játékkal, vagy abszolút high-end PC több VGA-val és minden minőségcsúszka szép alacsonyra húzva és míg így sincs garancia.)

    A jól kivitelezett LCD háttérvilágítás vibrálás (Sony) és utolsó néhány generációs PDP-k (Pioneer 9G, Samsung >=D, Panasonic >=xx50 szériák) mellett viszont elvéreznek mozgáskor.

    A kontrasztarányuk persze mindent ver, a valaha létező legjobb PDP-t is (KRP-500) és egyszerűbben tudnak nagy szeleteket lefedni a hatalmas Rec2020 színtérből. Az árnyalatfelbontás is jobb (az impulzus mód ezen sem kéne, hogy rontson, sőt esetleg javíthatna, ha jól oldják meg a dinamikus ditherelést).

    Bár sajnos az LG nem a legjobb a színkezelésben sem. Eddigi tapasztalatom szerint nem a legjobbak az LG OLED TV-k a hagyományos Rec709 tartalmak helyes megjelenítésében. Ez persze a mellé illesztett elektronika és szoftver, mintsem a kijelzőpanel hibája. Ebben is lehetne már ma egy hatalmas ugrást tenni a formátumokat érintő szabványváltással együtt (pl. hardware-es 3DLUT-ok alkalmazása, még ha azok nem is egyénileg programozhatóak, bár akkor már miért is ne...?).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák