Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz drachos #16 üzenetére

    De ez nem teljesen igaz, ugyanis szoftvereladásokról beszélünk, amit Te is írtál. De ez a kártya a szoftver használatát biztosítja neked, ergo valóban a szoftvert veszed meg

    Nem-nem.
    Ez a lista azt mutatja meg, hogy az adott héten hány darab fogyott az adott termékből. A WoW-ból nem tudom, hogy mennyi fogyott, a listán mindenesetre nem szerepel. A GC a már meglévő WoW-játékokhoz társul.
    Tehát a lényeg: az összes többi jákék azért szerepel a listán, mert az aktuális héten eladtak belőle X példányt. A WoW azért szerepel a listán, mert 2004 óta eladtak Y példányt - magyarán a lista minden tagjánál azt díjazzuk, hogy konkrét növekedést ért el, annál az egy szar WoW-nál meg azt, hogy konstansan tejelnek érte.
    Még egyszerűbben fogalmazva: ez a lista nem azt díjazza, hogy hányan játszanak a játékkal (ezt reprezentálja tessék-lássék a WoW GC), nem pedig azt, hogy hány új játékost hozott (azaz hány példány talált gazdára).

    Ennek elvét követve pl. Xboxon biztosan nem az Alan Wake vezetne, hiszen tuti, hogy nem ezzel játszanak a legtöbben. Azt csak éppen többen vették meg, mint a másik 9 darabot (ami jelentheti azt, hogy mindegyikből 1 darabot adtak el, AW-ból meg 2-őt). Ha azt akarnánk megtudni, hogy mivel játszanak a legtöbben Xboxon, valszeg valami Gears of Wart vagy Halo-t kapnánk végeredményül. Oké, nem kell érte havonta fizetni, de ez az értékelés logikája szerint teljesen lényegtelen.

    Konklúzió: a WoW-al olyan sokan játszanak, hogy egy adott hére lebontva többen újítják meg az előfizetésüket, mint ahányan megvásárolják a legpopulárisabb (nem második legpopulárisabb) PC-játékot.
    Akkor még tegyünk be villanyszámlát is a listába, annak is van köze a PC-s játékhoz, és tuti többen fizetik, mint a WoW GC-t...

    És igen, minden héten előkerül a téma. Ennek az oka az, hogy minden héten ostobaság van a listában, ami nem oda való.

    Ja, mielőtt valaki azzal vádolna, hogy egyszerűen csak nem szeretem a WoW-ot: már sokszor mondtam: legyen külön MMO-lista, ami aztán az alapján értékelhet, ami alapján nem szégyell (előfizetők összesített száma, adott időszakban elért növekedés, stb.; nekem aztán 8). De persze továbbra is lehet itt keverni a szezont a fazonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák