Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz SenorGrande #34 üzenetére

    Az első része itt figyel még mindig... :C 2x tuti végigtoltam, de lehet elkezdem harmadszorra is, a második rész előtt, mert az eddigi legjobb játék volt amit PC-n toltam.
    Remélem nem qúrják el a második részt, és nem "nVidia only" lesz. :U Nem hiszem hogy megteheti a 2K Games a válságban, mert már más világ van mint pár évvel ezelőtt. Nekik az az érdekük, hogy minnél többen vegyék, mert abból lesz a bevételük nagy része, nem pedig az nV-től kapott "aprópénzből". Ha mégis megteszik és kaki lesz ATI kártyákon, letöltöm, végigtolom 4870 X2-vel, majd F8... Ha pedig jó lesz, és optimalizált, meg fogom venni, és hogy teljes legyen a sorozat, beszerzem mellé az első részt is.
    Így láttatlanban azt mondom mindenki így gondolkodik ahgy én. Sokat nyerhet a 2K Games, ill. sokat is bukhat. Ezért nem hiszem, hogy meg merik lépni hogy csak nV-re fognak optimalizálni. Itt a Metro 2033 példának. A játékosok nagy része ATI-s, mivel a 4xxx széria óta az nV nem találja a fogást. Az a pár Fermi tulaj akik "arany áron" vették a kártyájukat, nem oszt vagy szoroz a játék eladások aspektusából. Tehát ha nV-re lesz optimalizálva, akkor a nagy többség, 4xxx, 5xxx tulajok már csak azért se fogják megvenni, ami nagy blama lesz bevétel szempontból a 2K Games-nek.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #45 üzenetére

    Sületlenség? :U Nem igazán szoktam sületlenséget írni. :B :U
    A GTX 295-öt már akkor teszteltem, amikor az első pár darab megérkezett az országba és még senkinek se volt. Nem ez volt az egyetlen csúcs kártya amit hasonló körülmények között újdonságként teszteltem, használtam és szereztem, szóval lehet hogy nálam a "júzer error" mint olyan, nem létezik, szóval kicsit "mellélőttél". ;] Arról nem is beszélve hogy szinte az összes csúcs nV kártyát sok ideig használtam (260,280,285,295) tehát van összehasonlítási alapom.
    Tehát az, hogy ki váltogatja naponta a drivert, hidegen hagy. Én ma cseréltem drivert. Ami fent volt, az a 10.2 Catalyst ami kb. 3 hónapos. Azóta ezt használom, és kb. 30p cseréltem le 10.5-re ami 2-3 napja van kint. :U

    Tehát ez a "nincs egyetlen épkézláb meghajtó progi" kijelentésed ami magyarázatra szorul, nem pedig az én megállapításom. :B ;)

    Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy a Fermi bár nem lett rossz kártya, irreálisan drága. Szinte az 5970 árszintjén mozog ami 2 GPU-val oda-vissza pofánveri a GTX 480-at. Hiába lett 10% gyorsabb mint az 5870, ha árban ez +50-60% felárat jelent. A hőtermelésről és a hűtés zajszintjéről nem is beszélve. Az ATi tulajok vannak többen, tetszik vagy nem tetszik...ez van. Jelenlegi helyzetben pedig előbb veszi meg a júzer az 5850/5870-et mint a jóval drágább 470/480-at. Ezért írtam amit írtam, hogy 1-1 játéktól ha elpártolnak azok a játékosok, akik ATi VGA-t használnak, az baromi nagy kiesés lesz a fejlesztő cégeknek, mivel a játékosok többsége (már) az ATi-t részesíti előnyben.
    Ettől te még lehetsz "nV fan" nincs ezzel semmi gond, csak ne akard megmagyarázni miért írok sületlenségeket. Én egyik oldalnak se vagyok az elkötelezett híve, a teljesítményt, és a problémamentességet szeretem legyen az "ződ" vagy "piros".

    ui: Egyébként ketten is megkerestek a GTX480 debütálásakor, hogy rendelkezésemre bocsájták, ha van kedvem, letesztelhetem mit tud. Vissza kellett utasítanom, idő híjján, mert egy alaposabb teszt jó pár nap. Meg aztán annyira nem mozgat a Fermi (egyelőre), annyira nem lett "forradalmi" újítás. Tehát ez tipus kimaradt a repertoáromból. :B ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #55 üzenetére

    Dehogy valótlan! :U

    3 dolog van mindkét oldalon. A valós és a vélt problémák ill. az egyénileg konfigból adódó gondok. A problémák nagy része vélt, majd jönnek az egyéni, konfigból adódó gondok, és végül a valós driver gondok, amik igen elenyésző számban fordulnak elő.
    Az hogy te mást sem olvasol, nem jelenti azt hogy azok valós problémák, mint ahogy azt se jelenti hogy azért mert nálam nincs gond, én vagy a spíler. A driver cseréhez nem kell Einsteinnek lenni, mert a telepítő tartalmazza az uninstall funkciót is, és miután újraindult magától uninstall után, már lehet is telepíteni az új drivert. Marha bonyolult. :) Akinek ez gondot okoz, annak nem való gép és jó VGA.

    Ki az akinek nem az ár/teljesítmény a fontos? :U Általában mindenki ez alapján vásárol, csak 1-2 fanatikus nem. A megbízható használhatóság? Miért ne lenne fontos? Felsoroltam az elmúlt idők legjobb kártyáit amik nálam jártak. De még1x...

    3870X2,GTX260,GTX280,GTX285,GTX295,HD4890 CF,HD4890,4870X2.

    Ezek közül egyikkel se volt gondom driver szinten, mindegyik megbízhatóan és problémamentesen működött, amíg használtam. És akkor tedd fel a kérdést magadnak ki a hülye....Azok akik össze vissza óbégatnak baromságokat a neten, vagy én, aki betettem a kártyákat, és problémamentesen használtam, mindenféle driver gondok nélkül, szintől függetlenül. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #59 üzenetére

    Akkor kezdjük szépen az elejéről...

    "Megmondanád mi értelme van 2-3 kártyának egy gépben?"

    Ennek mi köze a mi közéhez? :U A téma az ATi/nV driverek használhatósága / használhatatlansága volt. Tehát hogy is jön ez ide hány kártya van a gépben és milyen fps-t produkálnak? :B
    Támadsz, de nem értem miért, mert már bőven elkanyarodtunk a driver témától.
    De ha nem is kapcsolódik ide a kérdésed, válaszolok.
    Mivel FPS játékokat játszom, azon belül is Crysis Wars-ot toltam (pro szinten), így oda kell a VGA ereje. Nem értem, hogy a 3 kártyát honnan vetted, mert én nem mondtam, hogy volt 3 VGA egyszerre a gépemben. :F 4890 CF-et használtam, ami 2db 4890. Miért? Mert a Crysis Wars baromi gépigényes, és nem 120 vagy 190fps miatt volt a rinya többeknél, hanem hogy 30-40-50 esetleg 60fps. Persze 1920x1200 ill. 1920x1080-ról beszélek. A 4890 CF very high (DX10) 2xAA-val tudott 40-60fps-t. Nah. Ezért kellett 2db VGA, mert az akkori legerősebb GTX 295-nél 15% erősebb volt a 4890CF. :U Abból pedig hogy miből mit érzékel az agyad, játék motor és egyén függő. 60-90fps mindenre elég, de vannak olyan pro-k akik nagy jelentőséget tulajdonítanak az fps mennyiségnek.

    "Biztosan ismered a különbséget az okos hülyéskedik és a hülye okoskodik között?!
    Legközelebb inkább ne szólalj meg barátom!"

    Erre megpróbálok inteligensen reagálni, mert látom az inteligencia nem az erős oldalad. :(
    A mondást ismerem, de ha végigköveted a vitánkat kiindulási pontjától, ki fog derülni hogy ez az "aranyköpés" jelen esetben pont rád illik. Te kezdted a dolgot, hogy milyen szarok az ATi driverek, mert ezt ragadtad ki a mondandómból, holott nem ez volt a lényege, hanem az, hogy az ATi-s tábor baromi nagy és nem tojhatnak a fejükre, mert az bukó a játékkészítőknek. Szóval kezdted a driverrel, most már ott tartunk hogy 2-3 VGA minek, és minek kell 200fps...gondolom a következő témád Kiszel Tünde lesz, és azt is megmagyarázod, hogy kapcsolódik a Mafia 2-höz.

    Az pedig hogy kinek nem kellett volna megszólalnia, látni fogja mindenki, mert itt van feketén-fehéren. Én a játék témához szóltam, majd "megtaláltál", de mivel pont VGA kérdésekben otthon vagyok, így elmagyaráztam merre hány méter, mindezt normális stílusban nem támadólag, amire te késztetést éreztél hogy támadj. Olyan stílusban kezded előadni magad ami nagyon nem tetszik, már-már személyeskedést nyaldosva minden ok nélkül. :F :(

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #62 üzenetére

    Akkor ezt tisztáztuk. :U ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #65 üzenetére

    Okés... ;] Bár most nagyon rákaptam a death match squad-ra. Baromi jó feeling. :C

    Grifid:
    Témát zárjuk le, mert se eleje, se vége. ;) Ne "görgessük" a flame-et, mert nem hinném hogy bárki azt szeretné ha jönne egy modi "sepregetni". :U
    Doki jó srác, nincs vele gond. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák